onder druk door hogere productie Dorpshuizen jagen op kosten ZEEUWS-VLAANDEREN 27 per ton maal-, zomer- en baktar- we bepaald op 135 ton. In 2012 be droeg de voorschotprijs 200 euro per ton, in 2011 150 euro en in 2010 155 euro. Vorig jaar was spra ke van een recordprijs. Dat zal dit jaar zeker niet het ge val zijn, omdat de productie fors is toegenomen, aldus adjunct-di recteur Ko Francke van de CZAV. Boeren zullen dit seizoen gemid- REGIOAGENDA deld weinig aan tarwe verdienen. De voorschotprijs ligt ongeveer op kostprijsniveau. De definitieve prijs verschilt over het algemeen niet zoveel van de voorschotprijs. Wat ook in het nadeel van de boe ren werkt, is dat de tarwe dit jaar laat rijp is geworden en de voch tigheidsgraad hoog is. De oogstpe- riode duurt langer en er moeten meer kosten worden gemaakt om tarwe te drogen. Dit drukt de op brengst voor de boeren. De tarwemarkt is een wereld markt. Veel aanbod drukt de prijs, wat dit jaar het geval lijkt te zijn dankzij recordoogsten in de be langrijkste tarweproducerende landen in de Europese Unie, waar onder Frankrijk. China impor teert veel tarwe en helpt de prijs nog in stand te houden. Meer agendanieuws vindt u op onze website. DONDERDAC 29 AUCUSTUS 2013 In Ossenisse moet het dak van het dorpshuis worden vervangen. Dat kost 46.750 euro. Het oplos sen van de onderhoudsproble- men is eigenlijk niet de taak van de gemeente, want die is geen ei genaar. Vanwege het groot belang van het dorpshuis voor de leef baarheid willen B en W het geld toch op tafel leggen. In Malper- tuus moet de kleedruimte van de gymzaal worden opgeknapt en wordt de ruimte anders inge deeld, een karwei van 70.000 eu ro. Door zelfwerkzaamheid van de Stichting en een bijdrage van 20.000 euro van het Oranjefonds blijven de kosten voor de gemeen te beperkt tot 35.000 euro. Ook het plafond van de gymzaal van dorpscentrum De Schuur in Hengstdijk moet worden vervan gen. Dat kost 18.332 euro. De klus sen aan de dorpshuizen komen donderdag 5 september ter sprake in de commissie Middelen. De ver gadering begint om 19.30 uur. Granaat gevonden bij graafwerkzaamheden Bij graafwerkzaamheden in de Spaarlingsstraat in Kapelle is woensdagmiddag een granaat uit vermoedelijk de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst heeft het projectiel laten ont ploffen. De bewoners van de drie nabijgelegen huizen moes ten tijdelijk hun woning uit, maar konden na vertrek van de EOD weer terugkeren. Blacklight-volleybal in basisschool Kameleon In de gymzaal van basisschool de Kameleon wordt vanavond een blacklight-volleybal toer nooi gehouden. Zes teams vol leyen voor het goede doel: meer onderzoek naar de spier ziekte Duchenne. De sponsor actie is op touw gezet door me dewerksters van revalidatiecen trum De Wielingen. www.metersvoorduchenne.nl Fietstocht vanaf theeschenkerij Theeschenkerij de Schure aan de Slijkstraat in Groede houdt zaterdag 31 augustus een fiets tocht van ruim 40 kilometer. De start is rond 12.00 uur. Deel name kost 5 euro inclusief kof fie, thee of fris met cake onder weg. Voor 10 euro meer is er bij terugkomst een spaghetti- maaltijd met toetje. Herdenking bij Indiëmonument De laatste vrijdag van augustus herdenkt het Oost-Indiëmonu- ment Zeeuws-Vlaanderen de 35 in Indië gesneuvelde militai ren uit de regio. De Hulster bur gemeester Jan-Frans Mulder doet het woord tijdens de her denkingsdienst, aanvang 14 uur, in de Goede Herderkerk. Na de dienst leggen veteranen, scholieren en hoogwaardig heidsbekleders kransen. AARDENBURG Wandelen door 'Zo was het/Zo is het' Belangstellenden kunnen op za terdag 31 augustus en 14 sep tember met de makers van het boek, tentoonstelling en websi te 'Zo was het/Zo is hef op stap door Aardenburg. De start is om 14.00 uur bij de kikker fontein aan de Kaai. Deelne men kost 5 euro inclusief kof fie en taart. Inschrijven via 0117-785034 of info@villakulla.eu. Stan Lauret opnieuw lijsttrekker WD Sluis Tijdens een algemene ledenver gadering van de WD-afdeling Sluis is Stan Lauret gekozen tot lijsttrekker voor de gemeente raadsverkiezingen van 2014. Be stuur en leden waarderen zijn activiteiten als fractievoorzit ter. Ook de initiatieven én am bities van Lauret, die enig kan didaat was, bevallen goed. „We zullen via Energie Neder land, de koepel van de energiebe drijven, proberen het Energieak koord op dit punt aan te passen. Want we geloven nog steeds in biomassa als tussenstap naar een volledig duurzame energieproduc tie", zegt Delta-woordvoerder Arendo Schreurs. Mocht die exercitie op niks uitlo pen, dan is het nog maar de vraag of Delta het Energieakkoord er kent. „We moeten nu zonder eni ge compensatie een kolencentrale sluiten. Je mag minimaal verwach ten dat je als energiebedrijf dan een vergoeding krijgt." Daarnaast steekt het Delta dat het de kolencentrale moet sluiten, ter wijl concurrenten hun kolencen trales mogen laten draaien onder (straks) gunstiger omstandighe den: de kolenbelasting vervalt in 2016, terwijl kolen een goedkope grondstof vormen omdat die door de opkomst van schaliegas in de Verenigde Staten nu worden ge dumpt op de Europese markt. De teleurstelling is groot bij Del ta. Het nationale Energieakkoord gaat uit van duurzame groei. Del ta denkt via de ombouw van de kolencentrale snel een flinke bij drage te kunnen leveren. Argu ment: in één klap draagt Delta dan vijf procent bij aan de over- heidsdoelstelling om in 2020 zes tien procent minder CO2 uit te stoten. Ze wijst ook op het brede draagvlak in Zeeland: de gemeen te Borsele, de Brabants-Zeeuwse Werkgeversverening, ZMf, Dow Chemical, Zeeland Seaports, EPZ en de provincie hebben zich ach ter het Delta-plan geschaard. Geld vormt het breekpunt. Los van de ombouwkosten van de ko lencentrale (150 miljoen euro) is er één miljard euro nodig, uitge smeerd over tien jaar. Dat geld is er niet, lieten fractiespecialisten van de WD en PvdA eerder we ten. In een tijd van bezuinigingen en overcapaciteit op de energie markt, is het moeilijk te verkopen zo veel subsidie in de vergroening van één centrale te steken. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 schilders Hulst I De vierde generatie en opvolger, Maarten Verstraeten, naast zijn moeder Marianne en vader Franck van Decoho- me De Verfmolen. foto Camile Schelstraete BRESKENS Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SAS VAN GENT - De Statie, 13.00 uur: Biljarten; SLUISKIL - 33ste Cildefeesten, 19.00 uur: Officiële opening kiosk Kerkplein door mu ziekvereniging Sluiskil; 19.30 uur: Kinder- en zwangerschapsmode show, feesttent Mr. Lelyplein; 21.00-23.00 uur: Optreden The Rebels en Twilight Road Show, feesttent Mr. Le lyplein; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wan delgroep Terneuzen; VOGELWAARDE Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; door Eugène Verstraeten HULST - Noodzakelijke investerin gen in de gemeenschapshuizen in Ossenisse, Clinge en Hengstdijk ja gen de gemeente Hulst op een kos tenpost van meer dan 100.000 eu ro. KAPELLE TERNEUZEN GROEDE TERNEUZEN SLUIS Delta geeft nog niet op door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Haagse deur is dicht, toch geeft Delta het plan voor de ombouw van de kolencen trale tot biomassacentrale nog niet op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72