Gitaren ZEEUWS-VLAANDEREN Frankrijk in Magrette De Mandemakers Groep (DMG) kan verder met de ontwikkeling van de Life Style Village in Hulst. Jongeren slapen in doos voor kerk almanak DRUIVENDAK Patronenboek voor Zeeuwse streekdracht Video première Happy Days Voorstelling Harnas Blog van Henk Schoute HULST - De invulling van de voor malige Karwei-locatie en omge ving in Hulst wordt voorlopig bui ten de ontwikkeling van de Life Style Village (LSV) op het Mor- res-terrein gehouden. Daarmee haalt de gemeente Hulst de angel uit het plan. Dit zogenaamde 'tussengebied' met waterpartij en ontsluitings- weg moet een duurzame verbin ding worden die het voor bezoe kers aantrekkelijk maakt om naast de LSV ook de binnenstad te be zoeken en omgekeerd. Naar aanlei ding van ingediende bezwaren te gen de herziening van het bestem mingsplan is echter discussie ont staan over de invulling van het tussengebied met winkels kleiner dan ïooo vierkante meter. Die dis cussie kan volgens burgemeester en wethouders nog wel even du ren. Bovendien is het gebied nog steeds niet in handen van De Mandemakers Groep (DMG). Omdat deze zaken de ontwikke ling van de LSV dreigden te frus treren kiest de gemeente er nu voor om het tussengebied uit de herziening van het bestemmings plan te halen. Dat betekent vol gens B en W dat de ontwikkeling van de LSV nu voortvarend kan worden aangepakt. Het bestemmingsplan De Statie is al in 2008 vastgesteld, maar werd na allerlei bezwaarprocedures pas in 2011 onherroepelijk na een uit spraak van de Raad van State. In middels had DMG, Morres overge nomen en waren de inzichten zo danig veranderd dat de plannen voor een LSV aangepast moesten worden via de nu voorliggende herziening van het bestemmings plan. Om niet weer tegen dezelf de bezwaren aan te lopen is gepro beerd geen al te grote beleidsmati ge aanpassingen op te nemen, maar het 'tussengebied' blijkt nu toch een struikelblok. Die angel wordt er nu dus uitgehaald, als de raad ermee instemt. Het bestemmingsplan wordt dan zes weken ter inzage gelegd en B en W stellen voor de Crisis- en herstelwet van toepassing te ver klaren zodat het bestemmings plan sneller onherroepelijk kan worden. Bezwaarmakers kunnen dan namelijk alleen nog naar de Raad van State, die dan binnen een halfjaar uitspraak moet doen. Intussen kan er in alle rust verder worden nagedacht over het 'tus sengebied'. De gemeente neemt nu zelf het initiatief en de verant woordelijkheid voor de ontwikke ling van dit gebied, gaat zelf on derhandelen met de grondeigena ren en zorgt dat de vervuilde grond gesaneerd wordt. De kos ten worden ingeschat op 800.000 euro en daarvoor willen B en W onder meer de reserve van Delta van 760.000 euro in zetten. NIEUWVLIET - Negen jongeren brengen de nacht van zaterdag op zondag door in kartonnen dozen op het grasveld van de Vrije Evan gelische Kerk in Nieuwvliet De jongeren, in de leeftijd van 12 tot 20 jaar, doen dit om geld op te halen voor het project Nacht Zon der Dak. Nacht Zonder Dak steunt straatkinderen in Kenia, Cambodja en Bolivia. De jonge ren beginnen zaterdag rond 17 uur. Ze blijven tot zondag 10 uur. Dan begint de kerkdienst. De col lecte in de dienst komt ten goede aan de daklozen. „Die band moet je echt zien!", had haar vriend gezegd, voordat ze ver trok naar het muziekfestival. Braaf markeerde ze de groep als favoriet in de speciale app op haar smart- phone. Stipt op tijd stond ze in de tent. Ze trok haar wenkbrauwen op toen er enkele keyboards in plaats van rockende gitaren op het podium verschenen. Maar ach, het klonk goed. Na afloop deed ze enthousiast verslag van het optreden. „Gaaf joh, die band! Maar de muziek klonk heel anders dan jij had gezegd." Even later, toen ze de festivalkrant las, bleek waarom. „De band heeft wegens omstandigheden de tour moeten afbreken. Er is een vervan gend optreden." ZEELAND Hulst haalt angel uit plan LSV door Eugène Verstraeten MAGRETTE - Ruim 33 jaar geleden plantte Jan Hamelink (66) in Magrette één druivenplant in een kas waar hij komkommers kweekte. De komkommers zijn verleden tijd, maar de druivenrank wil van geen ophouden weten. De rank vormt nu het dak van een feestruimte. „Ik sta er versteld van dat-ie het nog steeds aankan", zegt Hame link. De rank is zeker dertien meter lang en acht meter breed. Op dit moment verkleuren er zeker 500 trossen van groen naar diep paars, goed voor zo'n 400 kilo drui ven. Die verdeelt Hamelink onder bekenden. Onder één voorwaarde: elke gelukkige moet tenminste één trosje weer aan iemand anders doorgeven, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl DONDERDAG 29 augustus 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65