Supersnel 4G met een gratis 4G toestel IS?*! 5000 Goes gaat weer voor titel Fietsstad van het Jaar ^eSenherste! 26 SCHOUWEN-DUIVELAND kpn Het college van B en W van Reimerswaal wil 10.000 euro bezuinigen op Podium Reimerswaal. Life companion V. lm t# a kpn winkel kpn.com 0800 0115 Ailes-tn-één Mobiel instap Onbeperkt belien/sms. 500MB Toestel is van jou AHes-in-één Mobiel Instap Onbeperkt belien/sms. 500MB Toestel is van jou Onbeperkt belien/sms. Toestelisvanjou KRUININGEN - Het kwam Jacques Boonman van Podium Reimers waal rauw op zijn dak vallen toen hij gisteravond hoorde dat het col lege van B en W van Reimers waal in zijn programmabegroting voorstelt de culturele instelling vanaf 2017 met 10.000 euro te kor ten van 15.000 naar 5.000 euro. Boonman: „Dat is niet wat je wilt horen aan de vooravond van een nieuw theaterseizoen. Op deze manier draaien ze ons de nek om. Het voelt alsof er een donderwolk boven ons hoofd hangt." Podium Reimerswaal dat al 25 jaar voorstellingen organiseert in gemeentelijke dorpshuizen in Krabbendijke, Kruiningen, Hans- weert en Rilland, was in 2011 ook al het slachtoffer van. bezuinigin gen. Toen moest de culturele in stelling 7500 euro inleveren en kwam daarmee uit op een subsi diebedrag van 15.000 euro per jaar. Dat het dit keer gaat om een bezuiniging van 10.000 euro vindt Boonman onbegrijpelijk. „Tijdens de vorige bezuinigings ronde hebben we met veel pijn en moeite 15.000 euro kunnen be houden. Nu gaat daar nog eens 10.000 euro vanaf. Daar kan ik echt helemaal niets mee." Door de eerste bezuinigingsronde zag Boonman zich genoodzaakt het aantal voorstellingen terug te brengen van zo'n veertig tot onge veer dertig per jaar. Als de nieuwe bezuiniging doorgaat, zou dat vol gens hem behalve minder voor stellingen, ook betekenen dat er vanaf 2017 alleen nog voorstellin gen in het dorpshuis van Rilland plaatsvinden. Boonman: „Het zou zo zonde zijn als we geen voorstel lingen meer kunnen brengen in de andere dorpen. Het is altijd hartstikke gezellig en er is al zo weinig te doen in de gemeente Reimerswaal. Natuurlijk is het voor de meeste mensen mogelijk naar Rilland te komen, maar het kan ook een extra drempel zijn. Je gaat tenslotte niet meer zo makke lijk even langs het dorpshuis om de hoek, om te kijken of er iets te doen is. Bovendien heb je vervoer nodig om in Rilland te komen. Mijn doel is om cultuur dichter bij de mensen te brengen en op deze manier kan ik dat niet." Maar Boonman geeft zich niet zo maar gewonnen. Evenals tijdens de vorige bezuiniging is hij van plan fel te ageren tegen de plan nen. „Ik ga hier absoluut tegenin. Er ko men natuurlijk nog inspraakavon den waar ik bezwaar wil gaan ma ken en ook in de nieuwsbrief naar onze leden toe wil ik aan dacht aan de kwestie besteden. Ik ben zo teleurgesteld in de ge meente. Het lijkt wel alsof ze niets heeft met Podium Reimers waal. Ik zou bijna wensen dat we te maken hadden met de gemeen te Kapelle of Goes." Op 29 oktober wordt tijdens de raadsvergadering een besluit ge nomen over de plannen. doorluc oggei vestingwallen Eerlijk is eerlijk, er is de afgelo pen tijd zeker het één en ander verbeterd. Het meest in het oog springt de nieuwe tunnel onder de kruising Patijnweg-Oranjeweg in Goes, die is omgevormd tot ro tonde. Het aanleggen van dit ver keersplein dat de naam Kazerne plein heeft gekregen en morgen officieel wordt geopend, is het ge volg van het besluit van de ge meenteraad in 2009 om naast het bouwen van een nieuw Goese Ly ceum op De Weitjes, ook te inves teren in een verkeersveilige schoolomgeving. Ook op andere plekken is of wordt werk gemaakt van verbete ringen voor fietsers. Zo wordt in vulling gegeven aan de nota 'Goes Fietst Verder' van eind 2011. Dit document (dat voortkomt uit het streven om bij de top van Neder landse fietssteden te gaan beho ren) voorziet onder meer in een fietsnetwerk. Dat zal bestaan uit In het liedje 'Oaghe Boamen' zet de Zeeuwse troubadour uiteen waarom de rijkelijk begroeide wal len moeten blijven zoals ze zijn. Het refrein luidt: Laèt ons bluve, laèt ons staen Laèt ons waeke en droame Me bin ut boegbeeld van de stad Van 't land van d'oage boamen De werkgroep staat zaterdag op de Thoolse braderie, in de buurt van de Markt. Het lied zal dan ten gehore worden gebracht, omlijst met sfeervolle beelden van de ves tingwallen op een groot doek. De leden zijn aanwezig om achter grondinformatie te geven over hun verzet tegen de plannen van de gemeente. Ze vinden onder meer dat het herstel van de wal len veel te veel geld kost. Er is 1,1 miljoen euro beschikbaar. De werkgroep is bovendien bang voor een kaalslag. hoofdfietsroutes, die de wijken en dorpen met de belangrijkste be stemmingen in Goes verbindt. Of Goes de titel Fietsstad volgend jaar, na al een keer finalist te zijn geweest, mag voeren, daar doet voorzitter Adri van Oosten van de Fietsersbond geen voorspelling over. „Wij zijn door de Fietsers bond Utrecht gevraagd het fiets- klimaat onder de loep te nemen, maar dat moeten we nog doen." /mud* 12:45 lg optimus Fs 4GI Gratis Samsung Galaxy SA Gratis HTC One SV •Prys(jfbijx-idope»*>2-jarigcow act net getoor.de toestel Qnlxspcskt betten ts exclusief g»b-«i*vk<i*»n vow servicenummers. AMthntkcsteu wvufuWg J9.85, exclusief6.05 M» skopicaeWng. veer oe veorwaanJen <pn.«era AHes-tn-éên Mobiel Instap doet '1 gewoon korten op Podium College wil door Wendy de Jong 5000 euro is het bedrag dat in de voorstelbegroting van het college van B en W in Reimerswaal overblijft voor Podium Reimerswaal als het subsidie bedrag wordt verlaagd. GOES - Goes heeft zich al vaker kan didaat gesteld, maar de titel 'Fiets stad van het Jaar' bleek tot nu toe niet haalbaar. Toch waagt de ge meente in 2014 een nieuwe po ging- door Rob Paardekam THOLEN - In haar strijd tegen het herstel van de vestingwallen in Tho- len heeft de werkgroep Oudeves- te.nl een nieuw wapen ingezet: een lied van Engel Reinhoudt. Scholieren op de nieuwe fietstunnel onder de Patijnweg/Oranjeweg in Goes. Een stuk veiliger dan het kruispunt waarop de scholieren massaal door rood licht fietsten, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62