Tarweprijs onder druk door hogere productie 'Met een stoere tatoeage had ik minder moeite gehad1 SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Watersnoodmuseum wil internationaal kenniscentrum waterveiligheid worden r" OUWERKERK - Met steeds nieuwe projecten en stijgende bezoekers aantallen doet het Watersnood museum in Ouwerkerk het goed. Maar directeur Siemco Louwerse blijft ambitieus: „We verzinnen steeds leuke dingen die bij het museum passen." Eén van de ambities is een kennis centrum op het gebied van water veiligheid. Louwerse: „Dat zijn we al een beetje. Na de orkaan Sandy wer den we benaderd door media uit New York. Maar we kregen ook vragen van Duitse toeristen toen daar een rivier buiten haar oevers was getreden. Er is hier in '53 een ramp gebeurd met een enorme impact. Het antwoord daarop was het Deltaplan. En nu zijn we be zig met een getijdecentrale in de Brouwersdam. Wij, als Waters noodmuseum, zijn in staat een he dendaagse ramp in perspectief te zetten. Dat doen we met onze col lectie, onze grote hoeveelheid beeldmateriaal, maar vooral met getuigenissen van mensen die de ramp hebben meegemaakt." Om die kennis toegankelijk te ma ken zet het museum het Wereld wijde Waterweb op. Het kenniscentrum sluit ook mooi aan op het vierde caisson van het museum, waarin aan dacht wordt besteed aan innova ties op het gebied van waterbe heer. In dat caisson houdt het mu seum in de tweede helft van no vember ook de Watermanage ment Week met enkele internatio nale sprekers. Verder blijft het museum investe ren in de jeugd. Jonge bezoekers mogen zich al waterambassadeur noemen, maar kunnen straks ook lid worden van het Watersnood museum. Louwerse hoopt dat ze dan nog eens terugkomen. Het museum ontving gisteren zijn 62.062ste bezoeker. Een bij zonder getal, omdat de teller in het recordjaar 2010 bleef steken op 62.031. „Dat record is nu verbro ken en we hebben nog dik vier maanden te gaan in 2013", vertelt Louwerse trots. Een van de redenen voor dat hoge bezoekersaantal is de deal die het museum sloot met een Ameri kaanse cruisemaatschappij. Die bracht 5000 mensen over de vloer. Louwerse wil die volgend jaar ook ontvangen. De rederij be raadt zich nog. Op 6 november is het zestig jaar geleden dat het stroomgat bij Ou werkerk met caissons werd ge dicht. Het museum gedenkt dit met de afronding van het Oral History project, waarbij nog leven de getuigen op video verslag doen van de ramp. Op die dag wordt ook een twintig meter lang wand tapijt van de kunstenares Claudy Jongstra onthuld. Lekker druk wordt het ook op 9 september als in het museum het programma Tussen Kunst Kitsch wordt opgenomen. Wij zijn in staat een hedendaagse ramp in perspectief te zetten. Bridge-instuifavond in dorpshuis De Schutse De bridge-competitie van Bridgeclub Schouwen-Duive- land gaat dinsdag 3 september van start met een bridge-in stuifavond in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. De instuifavond begint om 19.30 uur. Daarna is het iedere dinsdag bridgen in het dorps huis. Wie meer wil weten kan bellen met spelleider Ben schop (0111-463304) of Ger Schoots (0111-652145). Scoutingseizoen gaat weer van start In Zierikzee gaat het nieuwe scoutingseizoen woensdag 4 september van start. Jeugd van 5 tot 7 jaar is welkom bij de Be vers (13.30-15.00 uur). Zaterdag ochtend is de jeugd van 7 tot 11 jaar bij de Welpen en de 11 tot 14-jarigen bij de Scouts wel kom. De explorers (van 14 tot 18 jaar) komen bij elkaar van 13.30 tot 16.30 uur. Het clubhuis staat aan de Van Veenlaan. Concert Kwartet Bella Storia in dorpskerk Kwartet Bella Storia geeft zater dag 31 augustus - tijdens de Goereese kunstdagen - twee concerten in de dorpskerk van Goedereede. Bella Storia be staat uit Annelies Driesse (mez zo sopraan), Annet de Ruyter (sopraan), Addy Viskil (alt) en Irina Zhynkina (piano). Het kwartet brengt werken van Schubert, Fauré, Elgar en Wood. De concerten beginnen om 13.15 en 15.00 uur. Wandelexcursie langs de inlagen Natuurmonumenten verzorgt op 4 en 18 september wandel excursies langs en door de inla gen en karrevelden bij de Plom pe toren van Koudekerke. Een gids vertelt over de geschiede nis van de Plompe toren en de bijzondere planten en dieren in de inlagen. Vertrek om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de toren. Aanmelden via tele foonnummer 0113-644044. De Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging (CZAV) met de hoofdvestiging in Wemel- dinge en vestigingen in Zierikzee en Axel, heeft de voorschotprijs per ton maal-, zomer- en baktar- we bepaald op 135 ton. In 2012 bedroeg de voorschotprijs nog 200 euro per ton, in 2011 150 euro en in 2010 155 euro. Vorig jaar was sprake van een record- prijs. Dat zal dit jaar zeker niet het ge val zijn, omdat de productie fors is toegenomen, aldus adjunct-di recteur Ko Francke van de CZAV. Boeren zullen dit seizoen gemid deld weinig aan tarwe verdienen. De voorschotprijs ligt ongeveer op kostprijsniveau. De definitieve prijs die de boeren betaald krijgen, verschilt over het algemeen niet zo veel van de voor schotprijs. Wat ook in het nadeel van de boe ren werkt, is dat de tarwe dit jaar laat rijp is geworden en de voch tigheidsgraad hoog is. De oogstpe- riode duurt langer en er moeten meer kosten worden gemaakt om tarwe te drogen. Dit drukt de op brengst voor de boeren. De tarwemarkt is een wereld markt. Veel aanbod drukt de prijs, wat dit jaar het geval lijkt te zijn dankzij recordoogsten in de be langrijkste tarweproducerende landen in de Europese Unie, waar onder Frankrijk. China importeert veel tarwe en helpt de prijs nog in stand te hou den. Joke Paauwe van Beautycenter Aphrodite uit Yerseke huurt elke zes weken voor drie dagen een la ser waarmee ze pigmentvlekken, permanente make-up, maar ook tatoeages kan weghalen. Gisteren was de eerste van weer een reeks van drie dagen dat ze de laser huurt. Arie komt langs voor een eerste behandeling. Hij heeft zich bij Jo ke gemeld met een tatoeage die hij niet meer wil. Arie: „In de tijd dat ik hem liet zetten was Disney helemaal in, dus besloot ik op een middag een afbeelding van een ka bouter op mijn arm te laten zet ten. Niet eens toen ik dronken was, dat is nog het ergste." Toen hij kinderen kreeg begon hij zich met name in openbare gele genheden als zwembaden en speeltuinen steeds meer aan het plaatje te ergeren. Arie: „Als het nu een stoere afbeelding was, dan had ik het lang niet zo erg gevon den." Toen hij hoorde van de la serbehandeling in de praktijk van Joke, besloot hij de door hem ge hate kabouter van zijn arm te la ten halen. Wat de laser volgens Joke doet is de inktlaag net onder de huid ver pulveren door middel van ver branding. Afhankelijk van het huidtype van de klant en de kleur van de tatoeage moet de behande ling drie tot acht keer om de zes weken worden herhaald. Joke ver wacht dat Arie al na drie keer van zijn tatoeage af is. Joke: „Een ta toeage met bijvoorbeeld de kleur groen is veel lastiger te behande len. Hoe meer contrast er is tus sen de kleur van de huid en die van de inkt, hoe sneller je resul taat ziet. Maar uiteindelijk geldt voor alle tatoeages dat er na een aantal behandelingen nauwelijks nog iets van te zien is. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 met ambities ~""r" fr-~ door Ton van den Nouweland Vlnr: Museumvoorzitter Karla Pe- ijs, de directeuren Louwerse en Van den Beemt, de 62.062ste be zoeker An Biesters en haar vrien dinnen Mileen de Temmerman en José Jegers. foto Dirk-Jan Gjeltema Siemco Louwerse BURGH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE GOEDEREEDE BURGHSLUIS door harmen van der Werf AXEL - Boeren zullen dit jaar genoe gen moeten nemen met een lagere tarweprijs dan de afgelopen drie jaar. De prijs is zeker lager in verge lijking met het seizoen 2012. door Wendy de Jong YERSEKE - Op de bovenkant van zijn arm prijkt een afbeelding van Dopey, de jongste telg uit de dis- neyfilm Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen. Arie van der Kuijl (32) uit Yerseke liet hem op zijn boven arm zetten toen hij zestien was, nu wil hij er vanaf. www.beautycenteraphrodite.nl Joke Paauwe zet de laser op de tatoeage van Arie van der Kuijl. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61