B en W zetten fors in op natuurgerichte recreatie Schouwse 55-plussers weer aan de wandel Gemeente zint op een maatregel tegen kraken 24 SCHOUWEN-DUIVELAND GESCHIEDENIS Investeren in natuurgerichte re creatie is een van de speerpunten van de gemeente uit het in 2004 vastgestelde 'Actieprogramma Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme'. Dat actieprogramma is eind 2011 voor het laatst geëvalueerd en daar is een lijstje van veertien pro jecten uit gekomen waar de ge meente in de periode van 2012 tot en met 2015 prioriteit aan wil ge ven. „Met deze werkwijze willen we bewerkstelligen dat de voorzie ning toerisme weer het oorspron kelijke karakter van 'aanjaagpot' krijgt", aldus het college. In Schouwen-Oost gaat het om het afronden van het landinrich tingsproject. Verder wordt ge werkt aan het opstellen van een strategisch eilandmarketingplan. Het is de bedoeling dat het marke tingplan nog dit najaar wordt vast gesteld door de gemeenteraad. De gemeente investeert ook in de verdere ontwikkeling van de Schouwen-Duivelandpas. Daar wordt 9000 euro voor uitgetrok ken. De plannen om die pas digi taal bruikbaar te maken, worden bekostigd uit de compensatiegel- den voor de aanleg van de TWee- de Maasvlakte. Ook wordt door de gemeente geld - hoeveel is niet bekend ge maakt - gereserveerd voor de ont wikkeling van de Brouwersdam tot 'Hotspot for active leisure' en wordt geld gestoken in het zoge heten 'voorhoedeproject'. Dat heeft als doel te bekijken of met een 'zandmotor' het strand aan de buitenzijde van de Brouwers- dam behouden kan blijven. Schou wen-Duiveland werkt in dit pro-, ject samen met Rijkswaterstaat. Voor evenementen en een - ge meentelijke visie op die evene menten is bijna 18.000 euro gere serveerd. Uit die pot is onder meer de Eneco-tour en het men- evenement in Renesse gespon sord. Eerder is al besloten om het potje voor ontwikkeling van toerisme en recreatie bij gemeentelijke be zuinigingen buiten schot te laten. Ook wil de gemeente het overleg met de recreatiesector intensive ren, om zo samen met de recrea tieondernemers voor wat betreft het toeristisch product de vinger aan de pols te houden. ZIERIKZEE - Ook dit jaar organi seert het Welzijnshuis het wan delproject 'Elke stap telt'. Het pro ject gaat op donderdag 12 septem ber van start met een test in het MFC. Aan de hand van de testresultaten wordt per deelnemer het instapni- veau bepaald en krijgt iedereen een individueel opbouwprogram ma. Wekelijks komen de deelne mers bij elkaar om hun weekplan op te halen en samen een mooie wandeling te maken. Ook wordt er informatie verstrekt over ver schillende gezondheidsonderwer- pen. De tien wekelijkse bijeenkomsten starten steeds in een andere kern op Schouwen-Duiveland. Op de ze manier kunnen de wandelaars verrassende plekjes op het eiland ontdekken. Bovendien zorgen de gezamenlijke wandelingen voor uitbreiding van de -kennissen kring. 'Elke stap telt' wordt sinds 2012 ge houden in zeven Zeeuwse ge meenten. De Zeeuwse Organisa ties Welzijn Ouderen, de Zeeuw se gemeenten en SportZeeland be gonnen ermee omdat bewegen be langrijk is voor de gezondheid. Deelname is gratis. Aanmelden kan bij Marianne Ketting van het Welzijnshuis: 0111-453444. ZIERIKZEE - „We willen niet dat het nog een keer gebeurt en we zinnen op maatregelen." Dat is de reactie van burgemeester Gerard Rabelink op het kraken van de 'oude Praxis' en het volgens de ge meente illegale dancefeest dat daar in de nacht van zaterdag op zondag gehouden werd. Na klachten van omwonenden maakte de politie zondagmorgen na ruggespraak met de gemeente, een einde aan het feest in het al ja ren leegstaande pand. De gemeen te worstelt met de situatie. Er is weliswaar een Wet Kraken en Leegstand waarin kraken straf baar gesteld wordt, maar op Schouwen-Duiveland is momen teel nog geen leegstandsverorde ning. Wel kan de gemeente, zegt Rabelink, bestuursrechtelijk optre den tegen bewoning van een be drijfspand. In de bestemmings plannen is zowel het gebruiken als het laten gebruiken op een ma nier die in strijd is met het be stemmingsplan, verboden. Dit houdt in dat de gemeente zowel de krakers als de eigenaar aan kan schrijven. Na het vertrek van de feestvierders is het bedrijfspand dichtgetimmerd en houdt de poli tie het pand in de gaten. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er wordt de komende jaren fors geïnvesteerd in natuurge richte recreatie op Schouwen-Dui- veland. De gemeente stelt 116.000 euro beschikbaar voor onder meer fietspaden en uitkijkposten in Schouwen-Oost. De provincie steekt er nog eens drie miljoen eu ro in. Poldermuseum Zonder nieuwsmedia hadden we zo veel geweten over de eurocrisis door Piet Kleemans De nieuwsmedia. Je hoofdsponsor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60