Supersnel 4G met een gratis 4G toestel 5000 'Met een stoere tatoeage had ik minder moeite gehad' 26 BEVELANDEN en THOLEN Het college van B en W in Reimerswaal wil 10.000 euro bezuinigen op Podium Reimerswaal. kprt winkel kpn.com 0800 0115 Life companion AUes-ln-één Mobiel Instap Allcs-in-éün Mobiel Instap Onbeperkt bellen/sms, 50 Onbeperkt bellen/sms, 500MB Toestel is van jou Toestel is van jou KRUININGEN - Het kwam Jacques Boonman van Podium Reimers waal rauw op zijn dak vallen toen hij dinsdagavond hoorde dat het college van B en W van Reimers waal in zijn programmabegroting voorstelt de culturele instelling vanaf 2017 met 10.000 euro te kor ten van 15.000 naar 5000 euro. Boonman: „Dat is niet wat je wilt horen aan de vooravond van een nieuw theaterseizoen. Op deze manier draaien ze ons de nek om. Het voelt alsof er een donderwolk boven ons hoofd hangt." Podium Reimerswaal, dat al meer dan 25 jaar voorstellingen organi seert in gemeentelijke dorpshui zen in Krabbendijke, Kruiningen, Hansweert en Rilland, was in 2011 ook al het slachtoffer van bezuini gingen. Toen moest de culturele instelling 7500 euro inleveren en kwam daarmee uit op een subsi diebedrag van 15.000 euro per jaar. Dat het dit keer gaat om een bezuiniging van 10.000 euro vindt Boonman onbegrijpelijk. „Tijdens de vorige bezuinigings ronde hebben we met veel pijn en moeite 15.000 euro kunnen be houden. Nu gaat daar nog eens 10.000 euro vanaf. Daar kan ik echt helemaal niets mee." Door de eerste bezuinigingsronde was Boonman genoodzaakt het aantal voorstellingen terug te brengen van zo'n veertig tot onge veer dertig per jaar. Als de nieuwe bezuiniging doorgaat, zou dat vol gens hem behalve minder voor stellingen, ook betekenen dat er vanaf 2017 alleen nog voorstellin gen in het dorpshuis van Rilland plaatsvinden. Boonman: „Het zou zo zonde zijn als we geen voorstel lingen meer kunnen brengen in de andere dorpen. Het is altijd hartstikke gezellig en er is al zo weinig te doen in de gemeente Reimerswaal. Natuurlijk is het voor de meeste mensen mogelijk naar Rilland te komen, maar het kan ook een extra drempel zijn. )e gaat tenslotte niet meer zo makke lijk even langs het dorpshuis om de hoek, om te kijken of er iets te doen is. Bovendien heb je vervoer nodig om in Rilland te komen. Mijn doel is om cultuur dichter bij de mensen te brengen en op deze manier kan ik dat niet." Maar Boonman geeft zich niet zo maar gewonnen. Evenals tijdens de vorige bezuiniging is hij van plan fel te ageren tegen de plan nen. „Ik ga hier absoluut tegenin. Er ko men natuurlijk nog inspraakavon den waar ik bezwaar wil gaan ma ken en ook in de nieuwsbrief naar onze leden toe wil ik aan dacht aan de kwestie besteden. Ik ben zo teleurgesteld in de ge meente. Het lijkt wel alsof ze niets heeft met Podium Reimers waal. Ik zou wensen dat we te ma ken hadden met de gemeente Ka- pelle of Goes." Op 29 oktober wordt tijdens de raadsvergadering een beslissing genomen over de plannen. Gratis IC Optlmus F 5 Joke Paauwe van Beautycenter Aphrodite uit Yerseke huurt elke zes weken voor drie dagen een la ser waarmee ze pigmentvlekken, permanente make-up, maar ook tatoeages kan weghalen. Gisteren was de eerste van weer een reeks van drie dagen dat ze de laser huurt. Arie komt langs voor een eerste behandeling. Hij is de tweede die zich bij Joke gemeld heeft met een tatoeage die hij niet meer wil. Arie: !,In de tijd dat ik hem liet zetten was Disney helemaal in, dus besloot ik op een middag in Rotterdam een afbeelding van een kabouter op mijn arm te la ten zetten. Niet eens toen ik dron ken was, dat is nog het ergste." Toen hij kinderen kreeg begon hij zich met name in openbare gele genheden als zwembaden en speeltuinen steeds meer aan het plaatje te ergeren. Arie: „Als het nu een stoere afbeelding was, dan had ik het lang niet zo erg gevon den." Toen hij hoorde van de la serbehandeling in de praktijk van Joke, besloot hij niet langer te wachten en de door hem gehate kabouter van zijn arm te laten ha len. Wat de laser volgens Joke doet is de inktlaag net onder de huid ver pulveren door middel van ver branding. Afhankelijk van het huidtype van de klant en de kleur van de tatoeage moet de behande ling drie tot acht keer om de zes weken worden herhaald. Joke ver wacht dat Arie al na drie keer van zijn tatoeage af is omdat de ta toeage zwarte inkt bevat. Joke: „Een tatoeage met bijvoorbeeld de kleur groen is veel lastiger te behandelen. Hoe meer contrast er is tussen de kleur van de huid en die van de inkt, hoe sneller je re sultaat ziet. Maar uiteindelijk geldt voor alle tatoeages dat er na een aantal behandelingen nauwe lijks nog iets van te zien is. De behandeling is niet pijnloos, maar Arie maakt zich geen zor gen. „Het doet net zoveel pijn als toen ik hem liet zetten. Ik kan me herinneren dat dat reuze meeviel en ja wie mooi wil zijn, moet pijn lijden." Naarmate een klant lan ger onder behandeling is, zie je de tatoeage steeds verder verdwij nen. Eerst komen er spikkeltjes in, later ontstaan er gaten en uit eindelijk valt er nauwelijks nog iets te zien. „Hooguit een lichte schaduw onder huid", zegt Joke. Als Arie er vanaf is, wil hij zeker geen nieuwe. „Ik wil liever blanco blijven. Ik hou eigenlijk helemaal niet van tatoeages." Alles-ln-éën Mobiel Instap Onbeperkt bellen/sms, 500MB Toestel is van jou Gratis Samsung Galaxy S4 KlftPP 12:45 /mad* /mad' 'Prij* SHffeaiMNsWl op voor servicenummer- doet't gewoon Podium over korting Onbegrip door Wendy de Jong 5000 euro is het bedrag dat in de voorstelbegroting van het college van B en W in Reimerswaal overblijft voor Podium Reimerswaal als het subsidie bedrag wordt verlaagd. door Wendy de Jong YERSEKE - Op de bovenkant van zijn arm prijkt een afbeelding van Dopey, de jongste telg uit de dis- neyfilm Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen. Arie van der Kuijl (32) uit Yerseke liet hem op zijn boven arm zetten toen hij zestien was, nu wil hij er vanaf. Joke Paauwe zet de laser op de tatoeage van Arie van der Kuijl. foto Marcelle Davidse Meer informatie is te vinden op www.beautycenteraphrodite.nl Gratis HTC One SV vï-i#Tie contract t.c.m het getoonde toestel. Onbeperkt heden is exclusie» gebruikskosten Aansluitkosten -imaitq 129.95. exclusief S.OSthuiskocieheffing. Kijk voor de voorwaarde" op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56