Burgemeester heeft het gehad met kwestie over mogelijk been in tuin Goes niet bekend met doodstraf Oeganda BEVELANDEN en THOLEN 25 Huisman lijkt helemaal klaar te zijn met de kwestie. „We hebben onderzoek verricht op basis van al lerlei beschikbare bronnen, maar er is helemaal niets gevonden. Na- da, noppes, nul komma nul. Wat mij betreft is de zaak gesloten. Al leen als nieuwe getuigen zich mel den, zal ik bekijken of hij moet worden heropend." De zaak kwam aan het rollen door een stukje dat inwoner Jo Koeman eerder dit jaar plaatste in het Advertentieblad Reimerswaal. Daarin stelde hij dat in de tuin van het oude gemeentehuis in 1944 het onderbeen van een Cana dese militair zou zijn begraven. Het been zou per ongeluk zijn achtergebleven bij het bergen van de lichamen uit een tank die op een mijn was gereden. Leefbaar Reimerswaal (LR) eiste een onderzoek, maar dat heeft dus niets opgeleverd. Toch sugge reerde CDA-raadslid Peter Koe man dinsdag tijdens de vergade ring dat er wellicht toch nog aan knopingspunten zijn. Daarop zei Marien Weststrate (LR) dat Koeman zijn bronnen dan maar moet delen. Volgens Koeman zou de auteur van het stukje (zijn vader) informatie heb ben. „Dan moet hij zich maar mel den bij de gemeente", reageerde de burgemeester. Weststrate lijkt er inmiddels van overtuigd te zijn dat er helemaal geen been ligt in de tuin van het voormalige gemeentehuis. „Wat geschreven stond in het adverten tieblad was ronduit lulkoek." te zijn geweest, wel mag voeren, daar doet voorzitter Adri van Oos ten van Fietsersbond afdeling De Bevelanden nog geen voorspel ling over. „Wij zijn door de Fiet sersbond Utrecht gevraagd om het fietsklimaat onder de loep te nemen, maar dat moeten we nog doen." Wel zijn er volgens Van Oosten nog genoeg plekken in Goes die verbeterd zouden kun nen worden. Hij noemt bijvoor beeld de oversteek voor het stads kantoor, die enkele maanden gele den nog veiliger is gemaakt. „Het is wel iets verbeterd, maar nog al tijd een gevaarlijk punt voor fiet sers", oordeelt hij. En er zijn er meer: de rotonde ter hoogte van de MacDonald's ('een moeilijk punt'), de Buys Ballotstraat ('in derdaad iets verbeterd, maar nog steeds gevaarlijk') de Marconi straat ('een rare situatie, maar het went') en de kruising Frans den Hollanderlaan/Van der Spiegelstraat/Dam. „Die situatie hebben we als Fietsersbond ook aangekaart bij de gemeente, maar daar zullen we nog een brief over schrijven", zegt Van Oosten daar over. „Het is daar heel onoverzich telijk, al het het verkeer komt daar samen. Iedereen zwerft daar over dat punt heen en weer." Een punt is echter dat er geen ongeval- lencijfers over die plek bekend zijn, weet de voorzitter. Een plek kan als onveilig worden ervaren, maar als er in de praktijk weinig ongelukken gebeuren krijgt zo'n locatie meestal geen prioriteit als het gaat om aanpassingen/verbeteringen, die vaak behoorlijk kostbaar zijn. Open podium bij hotel KOM! Maria Leeflang en Wijna Zou tendijk exposeren tijdens een open podium in hotel KOM! in Sint-Maartensdijk. Leeflang doet dat met aquarellen. Zij volgt lessen bij Francesco Anto- nietti en Andrea Cook van Ate lier 28 in Tholen. Zoutendijk toont viltwerk. De kunstwer ken zijn tot medio oktober te bezichtigen. Openingstijden zijn donderdag, vrijdag en za terdag vanaf 15.00 uur. Samen op pedalen voor koppeltijdrit T.C. de Trappers houdt vrijdag avond voor de 2e keer een kop pel- en een precisiekoppel- tijdrit. Het parkoers over ruim 12 kilometer loopt door de pol der tussen Oosterschelde, Ka naaldijk en Postweg. Start en fi nish zijn aan de Breedsendijk in Yerseke. Inschrijving bij café 't Veerhuis vanaf 17.45 uur. Prijs voor leden bedraagt 1 eu ro, voor niet-leden 2 euro. Open dag met fietstocht Producent van industriële luchtkoelers Gea Goedhart uit Sint-Maartensdijk houdt zater dag 7 september van 10.00 tot 16.00 uur een open dag voor fa milieleden van medewerkers en andere belangstellenden. Ook is het die dag mogelijk om een fietstocht te maken. De to tale opbrengst van de tocht gaat naar het Duchenne Pa rents Project. Keurmerk voor transportbedrijf Transportbedrijf Van Duijn en Zn., met een vestiging in Hans- weert, heeft het keurmerk Transport Logistiek ontvan gen. Het bedrijf laat hiermee zien te voldoen aan een serie hoge kwaliteitseisen voor on der meer de bedrijfsvoering en interne processen. Van Duijn en Zn. is gespecialiseerd in ver voer van verse, gekoelde en diepvriesproducten in Europa. Nachtvlinders zoeken in Zwaakse Weel Natuurmonumenten houdt op vrijdag 6 september een nacht vlinderexcursie in de Zwaakse Weel. De excursie begint in de werkschuur van Natuurmonu menten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. Als het weer het toelaat wordt vervol gens geprobeerd nachtvlinders te vangen. Vooraf aanmelden is noodzakelijk via www.natuur- monumenten.nl/agenda of op 0113-644044. Zomerzangavond met thema oud en nieuw De zomerzangavond in de kerk van Kattendijke staat zondag 1 september om 19.30 uur in het teken van oud en nieuw. Er worden dan liederen ten ge hore gebracht uit bijvoorbeeld Johannes de Heer, maar ook an dere oude gezangen en psal men. Daarnaast worden liede ren en psalmen uit het nieuwe liedboek voorgedragen. Ieder een is welkom. Zwemmen met hond in zwembad De Martin Gaus Hondenschool houdt zaterdag 7 september een hondenzwemdag in Sport centrum Groenewoud in Kapel- Ie. Tussen 13.00 en 17.15 uur kunnen honden en baasjes zwemmen en spelletjes doen. Alleen in de groep van 15.15 tot 17.15 uur is nog plek vrij. De kosten bedragen 14 euro per hond en baasje. Te voldoen bij inschrijving. Reijnhoudt en De Bat lezen voor uit Nijntje Troubadour Engel Reinhoudt en wethouder Jo-Annes de Bat lezen op vrijdag 6 september om 13.00 uur voor uit Nijntje an zêe bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes. Rein houdt is de vertaler van het be roemde boekje dat zojuist in het Zeeuws is verschenen. De Bat leest voor in het Neder lands. Aanmelden kan via info@paardvantroje.nl. Roskam wil middels een beroep op de Wet openbaarheid van be stuur (WOB) van Goes alle infor matie over het afvalproject in Ka- muli, dat de gemeente enkele ja ren geleden opzette. Bestuurders en ambtenaren bezochten de Oe- gandese stad meermaals en Goese- naren sloegen de handen ineen om een bijdrage te leveren. Vol gens Roskam is dat allemaal zin loos en geldverspilling, hij wil dan ook precies weten wat het heeft gekost en wat er is bereikt. Ook wil hij weten of Goes wist dat in Oeganda de doodstraf staat op homoseksualiteit. Nee dus, zegt Verhulst, die aangeeft dat Roskam alle informatie krijgt. „Ik vind dat je best kritisch mag zijn op zaken als ontwikkelingshulp, hoewel het meer kennisuitwisse ling is dan geld uitgeven. Wel vraag ik me af of hij daadwerke lijk antwoord wil of alleen zijn op vattingen kwijt wil." DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - De gemeente Rei- merswaal verricht geen verder on derzoek naar de mogelijke aanwe zigheid van menselijke resten in de tuin van het voormalige gemeente huis in Krabbendijke. Dat liet bur gemeester Jan Huisman deze week weten tijdens de raadsvergadering. veiliger in Goes in Goes. Een stuk veiliger en comfortabeler dan de oude situatie, waarbij grote drommen scholieren 's ochtends SINT-MAARTENSDIJK YERSEKE SINT-MAARTENSDIJK HANSWEERT KWADENDAMME KATTENDIJKE KAPÈLLE GOES door Luc Oggel GOES - Het was binnen het Goese stadskantoor niet bekend dat in Oeganda de doodstraf staat op ho moseksualiteit. Dat zegt burge meester René Verhulst in reactie op een WOB-verzoek van Piet Ros kam uit Meliskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55