Crondsanering voor volkstuinen kost gemeente veel geld Finalisten Sing A Song For Kapelle bekend Scholenkoepel weet verlies te beperken 24 BEVELANDEN en THOLEN VERKEERSVEILIGHEID Een nieuwe tunnel maakt Goes weer wat veiliger voor fietsers. Lonkt de titel 'Fietsstad 2014'? De bestaande Kruiningse volks tuintjes moeten wijken voor de komst van de Aldi. De locatie ach ter de sportvelden kwam al snel in beeld als mogelijk alternatief, maar de vondst van puin en as best in de grond dreigde roet in het eten te gooien. Volgens wethouder Jaap Sinke heeft onderzoek inmiddels uitge wezen dat het puin afkomstig is van gebouwen die enkele tiental len jaren geleden zijn gesloopt. Volgens hem zat daar waarschijn lijk ook een school bij. „Er zit dus ook gemeentelijk puin tussen." Sinke zegt dat is gezocht naar an dere locaties voor de volkstuin tjes, maar dat die bijna niet te vin den zijn. „Als ze er al zijn, is het niet betaalbaar." Volgens de wethouder is de afgelo pen weken in beeld gebracht hoe groot de vervuiling aan het Ach terwegje is. Het gaat om een be hoorlijke hoeveelheid puin en as best. Hoeveel een sanering gaat kosten, is nog niet helemaal dui delijk. „Maar ik kan al wel vertel len dat het om veel geld gaat", al dus Sinke. Volgens hem kan de gemeente echter niets anders doen dan de grond schoonmaken. „Wij zijn al tijd erg streng voor burgers en be drijven als het gaat om vervuilde grond. Dan kunnen we het zelf niet laten liggen. Bovendien lijkt het erop dat we daar zelf ook puin hebben gestort. We moeten nu dus als het ware op onze eigen blaren zitten." Leefbaar Reimerswaal en Chris tenunie willen dat de gemeente uitzoekt wie er destijds allemaal puin hebben gestort op de betref fende locatie, zodat deze mensen wellicht mee kunnen betalen aan de schoonmaak. Sinke heeft daar weinig fiducie in. „Ik vermoed dat de gemeente destijds tegen die mensen heeft gezegd: 'daar hebben we nog een gat, dus stort het daar maar in.' Als je mensen eerst toestemming geeft om hun puin ergens te storten, is het de vraag of je ze vele jaren later kan verplichten om mee te betalen aan de sanering." Desondanks zegde de wethouder toe te zullen onderzoeken welke mogelijkheden er zijn. In navolging van Hengelo, de ge meente die door Jeffrey Spalburg op de kaart is gezet met zijn num mer 'Hengelooo', leek het Kapelle leuk ook een eigen liedje te heb ben. Uiteindelijk kwamen er drie inzendingen binnen. Eén compo nist trok zich uiteindelijk terug. Vrijdag om 21.00 uur treden Ans en Jacob beiden op het podium van de Kapelse Dag aan het Kerk plein op. Het publiek en de jury bepalen gezamenlijk wie de win naar wordt. Die krijgt een profes sionele geluidsopname in de stu dio en een professionele filmopna me met montage voor een clip aangeboden. „Wie weet wat voor vlucht het gaat nemen", zegt Jon Herselman, die beide inzendin gen 'best wel leuk vindt'. „Maar misschien wordt het niks." Beide nummers zijn ook op You- T\ibe te vinden en de site GOES - Goes heeft zich al vaker kandidaat gesteld, maar de titel 'Fietsstad van het jaar' bleek tot nu toe niet haalbaar. Toch waagt de gemeente in 2014 een nieuwe poging. En eerlijk is eerlijk, er is de afgelo pen tijd zeker het één en ander verbeterd. Het meest in het oog springt de nieuwe tunnel onder de kruising Patijnweg-Oranjeweg in Goes, die is omgevormd tot ro tonde. Het aanleggen van dit ver keersplein dat de naam Kazerne plein heeft gekregen en morgen officieel wordt geopend, is het ge volg van het besluit van de ge meenteraad in 2009 om naast het bouwen van een nieuw Goese Ly ceum op De Weitjes, ook te inves teren in een verkeersveilige schoolomgeving. Daarnaast is door de gemeente ook geïnves teerd in de omliggende fietspa den van de school. Sociaal veilige en comfortabel te berijden fiets- verbindingen waren het uitgangs punt, er is extra aandacht besteed aan onder meer verlichting, de hellingen, de breedte van de pa den en het zicht in en door de tunnel. De tunnel heeft zich nu al bewe zen, want sinds het begin van het schooljaar slingeren dagelijks hon derden leerlingen onder de weg door. Aan een voorheen onveilige situatie, waarbij drommen scho lieren op een grote kluit voor het verkeerslicht stonden en dat meer dan eens negeerden omdat het toch een voorkeur voor de kleur rood leek te hebben, is nu dus een einde gekomen. Maar ook op andere plekken in Goes is of wordt werk gemaakt van verbeteringen voor fietsers. Zo is de Buys Ballotstraat aange pakt, wordt de Wilhelminastraat in Kloetinge momenteel omge vormd tot fietsstraat en zit er nog een fiets-voetgangerstunnel aan te komen, namelijk onder het spoor door ter hoogte van de Kloe- tingseweg-Voorstad. Ook zijn in middels veel hinderlijk in de weg staande paaltjes weggehaald, zo dat de kans dat je daar tegenaan kwakt als je ze onverhoopt over het hoofd ziet, ook is afgenomen. Op die manier wordt langzaam maar zeker invulling gegeven aan de nota Goes Fietst Verder van eind 2011. Het inmiddels bijna twee jaar oude document (dat ook voortkomt uit het Goese stre ven om bij de top van Nederland se fietssteden te gaan behoren) voorziet onder meer in een fiets- netwerk. Dat zal bestaan uit hoofdfietsroutes die de wijken en dorpen verbindt met de belang rijkste bestemmingen in Goes en routes die de wijken ontsluiten. Of Goes de titel Fietsstad volgend jaar, na al een keer eerder finalist Daarmee heeft de onderwijskoe- pel weer een forse stap gezet rich ting een financieel gezonde toe komst. Voor 2012 was vooraf een tekort van 125.000 euro voorzien. Door onder meer positieve ont wikkelingen op het gebied van personeelslasten is het verlies la ger uitgevallen. Een paar jaar geleden werd duide lijk dat OcTho in grote financiële problemen verkeerde. Onmidde- lijk werd een traject ingezet om de kosten te drukken. De koepel van de acht openbare scholen bleek met name qua personeel veel te ruim in haar jas te zitten. Gemiddeld was er één leraar op dertien kinderen, terwijl de ver houding landelijk gezien 1 op 20 is. Door onder meer het niet verlen gen van tijdelijke dienstverban; den en natuurlijk verloop is het te kort de afgelopen jaren fors terug gebracht. In 2011 leed Octho een verlies van 208.000 euro, vorig jaar stond de balans dus 80.000 euro in de min. In 2014 wil Octho weer zwarte cijfers schrijven. door Rob Paardekam KRUININGEN - De volkstuinvereni ging Kruiningen krijgt waarschijn lijk toch een nieuwe stek aan het Achterwegje, vlak bij de sportvel den. De grond op die locatie zal eerst gesaneerd moeten worden en dat gaat een dure grap worden, zo liet wethouder Sinke dinsdag tij dens de raadsvergadering weten. KAPELLE - De finalisten voor 'Sing a song for Kapelle' zijn bekend. Het zijn Ans Schilders uit Kapelle met 'Kapelle met een K' en Jacob Troost uit Den Haag met 'Rapelle'. Fietsen steeds iets www.kapelsedag.info. door Luc Oggel I Scholieren beproeven de nieuwe fietstunnel onder de Patijnweg/Oranjeweg massaal door rood fietsten met alle risico's van dien. foto Marcelle Davidse Zonder nieuwsmedia hadden we zo veel geweten over de eurocrisis De nieuwsmedia. Je hoofdsponsor Dit is een boodschap van NDP Nieuwsmedia, de brancheorganisatie voor nieuwsbedrijven waarbij ook PZC is aangesloten. THOLEN - OcTho, het overkoepelen de orgaan van de openbare basis scholen in de gemeente Tholen, heeft het verlies over 2012 weten te beperken tot 80.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54