8 UIT Kamerkoor Musica Cordis geeft zaterdag in de Geertes- kerk in Kloetinge een jubileum concert ter ere van het 30-jarig bestaan en de 70ste verjaardag van dirigent Hans Smout. De naam zegt het al: bij kamer koor Musica Cordis wordt van uit het hart gezongen. Onder de ze naam al dertig jaar, maar voor sommige leden geldt dat al wat langer. Aan Musica Cordis ging im mers het koor Pavane vooraf. „Dat is in de jaren 70 opgericht door een groep jonge mensen, die voorheen in een gospelkoor zongen. Zij wilden op hoog ni veau meerstemmige koormuziek brengen", vertelt Suzanne de Bruin, secretaris van Musica Cordis. Zij was destijds zelf een van die enthousiaste jonge mensen en is zich al die jaren vol geestdrift blijven inzet ten voor het koor. „De meesten toen bij Pavane waren een jaar of vijftien, zestien. In 1980 ontvingen we de Culturele Prijs van de stad Goes. Maar ja, iedereen werd wat ouder, hun le vens veranderden en velen haakten af. Op een bepaald moment waren er echt te wei nig mensen over om nog een koor te vor men", memoreert De Bruin. Zij zag het enige tijd aan en signaleerde toen dat 'het weer begon te kriebelen' en ze achtte de tijd rijp voor een doorstart. Die werd in 1983 gemaakt met Musica Cor dis, een kamerkoor, dus met een beperkte bezetting. Momenteel telt het koor twaalf vrouwen en tien mannen in een prettige verhouding van stemsoorten. En Hans Smout uit Bergen op Zoom is de dirigent, al twintig jaar. Ook dat jubileum wordt ge vierd met het concert zaterdagavond in Kloetinge. Onder de titel 'Hoogtepunten uit 30 jaar kamerkoormuziek' is een geva rieerd programma samengesteld. De begin letters van de gekozen werken voor en na de pauze vormen onder elkaar gezet de voor- en achternaam van de dirigent, een zogeheten acrostichon. Dit als eerbetoon aan Hans Smout die zaterdag ook echt zijn 70ste verjaardag viert. Het concert begint dus met een 'H': Herr nun lassest Du van Mendelssohn. Verder biedt het programma composities van onder meer Purcell - Nunc dimittis - en van de dirigent zelf: Sicut cer- vus e.a. Psalmodische Epigrammen. „Tegenwoordig zingen we vaker nummers uit de Romantiek. Vroeger met die jonge stemmen was dat geen repertoire voor ons. Daar heb je nou eenmaal wat rijpere stem men voor nodig. We zijn daar dus als het ware ingegroeid", constateert De Bruin. Het overgrote deel van het repertoire wordt a capella gezongen. Dat is het koor zo gewend. Dit keer is er echter voor enke le nummers specifieke muzikale begelei ding ingehuurd: duo Basso Continuo met Toine Jimkes op kistorgel en Hans Kuerten op cello. „Het gaat om composities uit de Barok. Die zijn zo gecomponeerd met stil tes in de zang, dat je niet zonder muzikale begeleiding kunt", licht de secretaris toe. Volgens haar heeft dit jubileumconcert ook iets van een reünie in zich. Zij hoopt er dan ook veel oud-leden terug te zien. Een deel van die oud-leden van Musica Cordis reageerde overigens al spontaan op de oproep zich aan te melden om enkele nummers mee te zingen. Zij kregen de be treffende composities toegestuurd, zodat er vooraf flink geoefend kon worden. Thuis- studie is gebruikelijk bij Musica Cordis. „Dan blijft er tenminste bij de repetities voldoende tijd over voor het echte werk", benadrukt De Bruin. Een extra element bij het jubileumconcert betreft het optreden van de a@Singers, een ensemble gevormd door kinderen van de koorleden. Alweer wat grotere kinderen, die inmiddels wegens opleiding en werk naar buiten de provincie zijn vertrokken. Maar voor een zangrepetitie komen ze met een zekere regelmaat graag weer eens naar Nisse. Daar in een zaaltje van de kerk heeft Musica Cordis al jaren een vaste repetitie ruimte. Het koor heeft verder geen kerke lijk binding, maar treedt wel eens op tij dens een eredienst. Vast onderdeel op de agenda is ook het optreden met Christmas Carols in de kerk in Heinkenszand. Voor het jubileumconcert is bewust gekozen voor de Geerteskerk in Kloetinge. Vanwege de mooie akoestiek. Vrijdag 30 augustus, Hervormde Kerk, Zondag 1 september, galeRichel, Aar- Zondag 1 september, Café 't Schut- Zondag 1 september, Bar American, Dinsdag 3 september, Nieuwe Kerk, Haamstede, 20.00 uur. denburg, 14.00 - 17.00 uur. tershof, Middelburg, vanaf 15.00 uur. Middelburg, 16.00 uur. Middelburg, 20.00 uur. Stoere zang over de zee en gevoelige liedjes Martin Mans heeft een unieke forma tie van twaalf schitterende zangstem men gekozen voor zijn nieuwste voca le idee: de Urker mans formatie. De tenoren en bassen van de Urker mans formatie hebben een jarenlan ge ervaring op zanggebied en be schikken over een schitterend, stoer stemgeluid. Het concert biedt stoere zang over de zee en gevoelige liedjes. De Ministers staan voor beeldende poëtische folkpop Tim Driessen (zang/gitaar) en Joop Leemns (elektrische gitaar/zang) zijn twee leden van het ensemble De Mi nisters. Zij traden diverse malen eer der op in Aardenburg. Ook dit keer zullen zij weer alle registers open trekken om hun sfeervolle luisterlied jes ten gehore te brengen. De Minis ters tonen zich meesters in het creë ren van poëtische folkpop. Survivorsland Festival met Punkband Off With Their Heads Feestelijk concert en presentatie headliner Powerplay doet Zeeland aan cd's van Margreeth de Jong De bekende band Powerplay is headli ner in het programma van Survivor- land Festival zondag. Alle ticketop brengst van dit muziekevenement gaat naar specifiek kankeronderzoek. Het festival biedt verder ruimte aan optredens van Zeeuwse formaties als: Mamilla, The Good, the Bad SrBart XL, Joyrock en ROLR. In de pauze draait dj Hansjuh muziek. De Amerikaanse punkband Off With Their Heads doet ook Zeeland aan tij dens een Europese toernee ter pro motie van het dit jaar uitgebrachte al bum 'Home'. De groep geldt voor kenners als een van de beste punkfor maties van dit moment. In het voorprogramma speelt de band The Real Danger, vanwege Zeeuwse roots extra populair hier. Margreeth de Jong geeft een feeste lijk orgelconcert met sopraan Nienke Oostenrijk. Er worden uitsluitend ei gen composities (alle premières) van De Jong ten gehore gebracht, in ba rok- en romantische stijl. Ook vindt de presentatie plaats van 2 nieuwe muziekuitgaven van haar hand: deel 12 in de serie Andachtige Musique en 'Drei Lateinische Sologesange'. Musica Cordis heeft veel te vieren De leden van Musica Cordis wijzen dirigent Hans Smout even duidelijk aan als een van de redenen voor een feestje foto Johan van der Heijden door Ali Pankow Zaterdag 31 augustus, Geerteskerk, Kloetinge, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48