Muziekfestival Perkpop laat na twintig jaar weer van zich horen Programma ZNF UIT 3 Onbeperkt houdbaar is het thema van het festival PerkPop 2.0 dat za terdag en zondag wordt gehouden bij paviljoen De Perk in Perkpol- der. Het thema verwijst naar het festival dat nu na twintig jaar herleeft in hernieuwde versie, maar ook naar het strandje aan de 'zoute kant' van paviljoen De Perk. Vrijwilli ge bijdragen en de opbrengst uit drankver koop tijdens Perkpop worden besteed aan in richting, veiligheid en het gezelliger maken van dit strandje. Initiatiefnemer van het Perkpopfestival des tijds was Charles Heizier met zijn Draften Blues Band. Ondanks het succes van toen heeft het evenement niet lang bestaan. Wel houdt Heizier om het jaar het 'Doe iets' Festi val op camping Perkpolder ten bate van kin deren op de Filippijnen. Om het jaar, dus zou in 'dat andere jaar' best weer Perkpop ge houden kunnen worden. Dat idee is gereali seerd en dus herrijst dit festival komend weekend uit de as. Met een gevarieerd pro gramma, waarin ook de Draften Blues Band zaterdag weer van de partij is, maar ook on der meer: Ellen Shae, Francis Leroy, The Hid den Charms, Kait Klein Kromhoff en Ries de Vuyst. En zondag treden onder meer op: The Honkers Brassband, Rachel Janssen, Tim La gendijk en Co., Champagne Wine, De Vlie ring en The Blue Clay. en. Liet idee van Tamerus paste perfect in die doelstelling en daar mee werd ook het traject voor het verwerven van budget ingezet. De meeste scepsis kreeg de voor zitter binnen haar eigen Theater groep Zierik te verstouwen. 'Mon- dragon? Dat was toch verleden tijd. Geen stroom, geen water, geen stoelen. Vervallen troep!' Maar Tamerus zette door, zocht en vond meerwaarde voor Zierik met de professionele regisseuse Paula Bangels, die er wel voor voelde een dergelijk boeiend pro ject aan te gaan. En uiteindelijk werd iedereen enthousiast. Bangels koos voor De Kersentuin, het laatste toneelstuk van Anton Tsjechov, dat in 1904 in première ging. De melancholie over teloor gang, verval, over wat is geweest en over een nieuwe tijd die zich aandient, heeft parallellen met Mondragon. De regisseuse heeft dat in haar bewerking nog wat aangezet. In de tekst worden dui delijk toespelingen gemaakt op het oude theater dat plaats moet maken voor een hotelaccommoda tie met zalencomplex. Bangels bepaalde de regels tijdens het repetitieproces. De keus voor haar professionele aanpak hield onder meer in: alleen werken met de spelers die in de scènes zitten die op dat moment aan de orde komen, dus geen pottenkijkers aan de kant. Theatergroep Zierik moest het sociale aspect als ama teurvereniging maar even op een zijspoor zetten. „In mijn hoofd werd het project steeds groter. Soms lag ik er 's nachts van wakker en de laatste tijd ben ik er echt elke dag mee bezig", zegt Tamerus. Zij erkent dat haar ideeën ook steeds verder uitdijden. „De opvoering van De Kersentuin is een belangrijk onder deel van de avond, maar daar naast wilde ik meer: een afscheid van Mondragon in stijl. Het liefst met het benadrukken van het con trast tussen chique en verval." Tamerus krijgt haar zin: genodig den worden straks met oldtimers voor de ingang afgezet, het pu bliek komt over de rode loper Mondragon binnen om vervol gens met geur en aanblik van ver val te worden geconfronteerd. Maar de muziek zal vrolijk spelen en er zullen koffie, thee en drank jes beschikbaar zijn. „Helaas geen gratis welkomstdrankje. Dat had den we graag iedereen aangebo den, maar daar hebben we net geen sponsor voor kunnen vin den", zegt Tamerus. Zij wil de be zoekers geen dresscode voorschrij ven, maar ze hoopt zeer dat ieder een feestelijk gekleed deze 'ster- vensceremonie' aan het oude Zie- rikzeese theater komt bijwonen. Na afloop van elke voorstelling is er feest met een bandje in de foyer. Wie geïnteresseerd is in 'de nieuwe tijd' kan in de bovenzaal de verbouwingsplannen van Bouwbedrijf Boogert bekijken. Tamerus verwacht veel oudere be zoekers, die warme herinnerin gen bewaren aan Mondragon, in de volksmond ook nog vaak 'De Concertzaal' genoemd. Speciaal voor hen is de inzet van Pon- tes-leerlingen gevraagd. „Zij zul len desgewenst mensen door het gebouw heen begeleiding. Er zijn immers nogal wat trappen en af stapjes." Tamerus is blij met de medewer king die zij van veel kanten heeft gekregen. Zij noemt vooral de in zet van projectleider Ron van der Zande. Hij kreeg als bestuurslid van Markant SD deze taak toebe deeld en heeft die enthousiast ge accepteerd. Hij kent de passie van toneelspelers, want was voorheen ook betrokken bij de opbouw voor de grootschalige producties van de Stichting Historische Spe len. Van der Zande ontkent niet dat er heel veel voor komt kijken om Mondragon nog één keer tot leven te wekken. „Maar twijfels heb ik nooit gehad. Er waren al leen maar uitdagingen en voor elk probleem is altijd een oplos sing te vinden." De productielei der geniet van het project. „Ik zou bijna in Mondragon willen blij ven slapen. Nu kan het nog, heel binnenkort gaat er echt gesloopt worden." Ruim negentig procent van de toegangskaarten voor de acht voorstellingen is inmiddels ver kocht. Wie nog een kans wil ma ken, moet snel zijn. www.pzc.nl/uit DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 Zat. 31 aug., 12.00 - 23.59 u. eri zon. 1 sept., The Blue Clay is een van de bands die optreden tijdens de hernieuwde ver- 12.00 - 21.00 uur, paviljoen De Perk, Perkpolder. sie van muziekfestival Perkpop, dat dit weekend wordt gehouden. met De Kersentuin Repetitiescène voor De Kersentuin. Op de voorgrond: Kalijn de Groot. Daar achter: Nelleke Tamerus (I) en Cora Hoogstrate. Wo. 4 t/m zat. 7 sept en wo. 11 t.m za. 14 sept., voormalig Theater Mon dragon, Oude Haven, Zierikzee, 20.00 uur; kaarten via: www.markantsd.nl DONDERDAG 29 AUGUSTUS Locatievoorstelling 'Kabaal en Lief de', Slot Moermond, Renesse (parke ren op Transferium), 20.30 uur. Locatievoorstelling 'Happy Days', Ko ninklijke Maatschap, Meestoofweg 6, Wilhelminadorp, 20.30 uur. Danstheater Aya met 'Harnas', Stads schouwburg, Middelburg, 19.00 uur. VRIJDAG 30 AUGUSTUS Locatievoorstelling 'Happy Days', Ko ninklijke Maatschap, Meestoofweg 6, Wilhelminadorp, 20.30 uur. Theaterstuk 'Coupure', vertrek van af Abdijplein Middelburg, 18.45 uur. Band Jimmy Dumbbell, Popaan- zee-tent Abdijplein, 20.30 uur. Concert Ilse de Lange, hoofdpo dium Abdijplein, 21.00 uur. ZATERDAG 31 AUGUSTUS Locatievoorstelling 'Happy Days', Ko ninklijke Maatschap, Meestoofweg 6, Wilhelminadorp, 20.30 uur. Familievoorstelling 'Kiezel', Abdij plein, Middelburg, 14.00 uur en 16.00 uur. Kindervoorstelling 'Scheet', vertrek vanaf festivalhart, 15.00 uur en 19.00 uur. Muziektheater (vanaf 8 jaar) 'De eenzaamheid van de egel', Stads schouwburg, Middelburg, 19.00 uur; in leiding Alex Mallems, festivalhart Abdij plein, 18.15 uur. Theaterstuk 'Coupure', vertrek van af Abdijplein Middelburg, 18.45 uur. Theaterstuk 'King Sweet King', ver trek vanaf Abdijplein, 18.45 uur. Duo A.DAM, Popaanzee-tent, Abdij plein, 20.30 uur. Concert Trijntje Oosterhuis, hoofd podium Abdijplein, 21.00 uur. ZONDAG 1 SEPTEMBER Locatievoorstelling 'Kabaal en Lief de', Slot Moermond, Renesse (parke ren op Transferium), 20.30 uur. Familievoorstelling 'Kiezel', Abdij plein, Middelburg, 14.00 uur en 17.00 uur. Picknick op het Abdijplein, 12.00 uur. Nazomerzingen o.l.v. Marijn Brou wers, hoofdpodium Abdijplein, 15.00 uur. Kindervoorstelling 'Scheet', vertrek vanaf festivalhart, 15.00 uur en 19.00 uur. Theaterstuk 'King Sweet King', ver trek vanaf Abdijplein, 18.45 uur. Duo Lace, Popaanzee-tent, Abdij plein, 20.30 uur. Nazomerdansen, Abdijplein, 21.00 uur, voorafgaand swingles vanaf 20.00 uur. MAANDAG 2 SEPTEMBER Locatievoorstelling Muziektheater 'Escorial', Grote Kerk, Veere, 20.30 uur. Locatievoorstelling 'Kabaal en Lief de', Slot Moermond, Renesse (parke ren op Transferium), 20.30 uur. Theaterstuk 'Coupure', vertrek van af Abdijplein Middelburg, 18.45 uur. Theaterstuk 'King Sweet King', ver trek vanaf Abdijplein, 18.45 uur. Band Zaniac, Popaanzee-tent, Abdij plein, 20.30 uur. Concert Rachèl Louise, 21.00 uur en concert Janne Schra, 22.00 uur, hoofdpodium Abdijplein. DINSDAG 3 SEPTEMBER Locatievoorstelling Muziektheater 'Escorial', Grote Kerk, Veere, 20.30 uur. Locatievoorstelling 'Kabaal en Lief de', Slot Moermond, Renesse (parke ren op Transferium), 20.30 uur. Locatievoorstelling 'Happy Days', Ko ninklijke Maatschap, Meestoofweg 6, Wilhelminadorp, 20.30 uur. Theaterstuk 'Coupure', vertrek van af Abdijplein Middelburg, 18.45 uur. Studenten University College Roose velt in kader RASA Festival, Abdijplein, 19.00 uur Concert No Angry Young Man, 21.00 uur, concert Amsterdam Klez- mer Band, hoofdpodium, Abdijplein, 22.00 uur. WOENSDAG 4 SEPTEMBER Locatievoorstelling Muziektheater 'Escorial', Grote Kerk, Veere, 20.30 uur. Locatievoorstelling 'Kabaal en Lief de', Slot Moermond, Renesse (parke ren op Transferium), 20.30 uur. Locatievoorstelling 'Happy Days', Ko ninklijke Maatschap, Meestoofweg 6, Wilhelminadorp, 20.30 uur. Kinderconcert VOF de Kunst, Abdij plein, 15.00 uur. Theaterstuk 'Coupure', vertrek van af Abdijplein Middelburg, 18.45 uur. Theaterstuk 'King Sweet King', ver trek vanaf Abdijplein, 18.45 uur. Kindervoorstelling 'Scheet', vertrek vanaf festivalhart, 19.00 uur. Singer-songwriter Soort van Sven, Popaanzee-tent, Abdijplein, 20.30 u. Concert VOF de Kunst, hoofdpo dium, Abdijplein, 21.00 uur. podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43