Roosevelt College Choir pakt uit met eerste cd vol spirituals Podiumagenda 2 UIT Call for Freedom is de titel van zijn eer ste cd die het Roosevelt College Choir zaterdagavond presenteert met een concert in de Koorkerk in Middelburg. Het koor staat onder leiding van dirigente Elisabeth van Duijn. Deze debuut-cd biedt allemaal spirituals, of wel volksliederen die zijn ontstaan onder Afrikanen die tussen de 17e en 19e eeuw als slaaf moesten werken op de Amerikaanse plantages. De dirigente laat weten dat be wust is gezocht naar een selectie spirituals die een mooie afwisseling laat horen tussen klankrijke stukken met lange lijnen en swin gende muziek. Volgens Van Duijn is het the ma 'vrijheid' nauw verbonden met de Univer sity College Roosevelt (UCR), waar het koor deel van uitmaakt. President Roosevelt, wiens verre voorouders afkomstig waren uit Zeeland, formuleerde de beroemde vier vrij heden. Dit gedachtengoed vormt een inspira tiebron voor UCR. Het RCChoir heeft sinds de oprichting in 2004 een mooie reputatie opgebouwd zowel binnen als buiten Zeeland. Leidraad voor het repertoire is de Engelse koormuziek van de Anglicaanse traditie. Inspiratie hiervoor werd opgedaan door samenwerkingsprojec ten met het beroemde St. John's College Choir en het professionele Studium Chorale uit Maastricht. Mondragon in Zierikzee lijkt opgewekt uit de dood. Nog één keer mag het thea ter dienst doen in zijn oude functie. Theatergroep Zierik neemt afscheid met De Kersentuin vanaf woensdag 4 september én viert feest terwijl de slo pershamer wordt geheven. Nieuwsgierigheid was het vooral. Nieuwsgie rig naar hoe het oude theater er nu achter dat geveldoek uit zou zien na twaalf jaar leegstand en verval. Dat wekte bij voorzitter Nelleke Tamerus van Theater groep Zierik het idee op nog één keer een voorstellingsreeks te brengen in Theater Mondragon in Zierikzee. In een opwelling belde zij woning bouwvereniging Zeeuwland, toen malig eigenaar van het pand. 'Ze lachen me allemaal vierkant uit', dacht zij terwijl ze de toetsen in drukte. Maar dat deden 'ze' niet. 'Een leuk idee', kreeg ze te horen en zij werd meteen uitgenodigd voor een gesprek. Zo is de zaak gaan rollen half vo rig jaar. Geld? Natuurlijk moest er ook geld op tafel komen. Ook daarbij had ze de wind mee. Initia tiefnemer Aad van der Wouden had net zijn Stichting Markant SD opgericht. Doel daarvan is kort gezegd initiatiefrijke inwo ners en geldschieters bijeen breng- Het Roosevelt College Choir en dirigente Elisabeth van Duijn (3e links voor) Zaterdag 31 augustus, Koorkerk, Middelburg, 20.15 uur. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Middelburg Pauzeconcert Bram Beekman, Oostkerk, 12.30 uur Literaire programma 'Ken je buren' met llja Leonard Pfeijffer, Mustafa Stitou, Jaap Blonk e.a., Kloveniersdoelen, 17.00 uur Open repetitie-avond Walchers Jonge renkoor, Morgensterkerk, Adriaan van Lauwe- reyzstraat 6,19.30 - 21.30 uur; VRIJDAG 30 AUGUSTUS Burgh-Haamstede Concert Urker Mansformatie, Hervormde Kerk, 19.30 uur Groede Kleinkunstprogramma 'Het Verlangen', Adrie Oosterling, Theater-galerie 'De Twee Duiven, 21.00 uur ZATERDAG 31 AUGUSTUS Middelburg Concert en cd-presentatie Roosevelt College Choir o.l.v. Elisabeth van Duijn. Koorkerk, 20.15 uur Scharendijke Concert Klarinetensemble Klezz, Bethlehemkerk, 14.00 uur Tholen Zomerconcert door Dina Verheijden (sopraan en klarinet) en Richard de Waardt (vleugel en accordeon), Oude Stadhuis, 15.30 uur ZONDAG 1 SEPTEMBER Aardenburg Optreden 'De Ministers' met poëti sche folkrock, GaleRichel, Weststraat 38,14.00 - 17.00 uur. Goes Concert Muziekvereniging Vrijheid en Eendracht uit Lamswaarde o.l.v. Ger Blom, Manhuistuin, 12.00 - 13.00 uur Middelburg Survivorsland Festival met Powerplay, Mamilla, The Good, The Bad Bart XL, Joyrock, ROLR, dj Hansjuh Optreden Amerikaanse punkband Off with their heads. Bar American, 16.00 uur DINSDAG 3 SEPTEMBER Middelburg Beiaardconcert Geert D'hollander, Lange Jan, 19.00 uur Orgelconcert Margreet Chr. de Jong m.m.v. Nienke Oostenrijk (sopraan), Nieuwe Kerk, 20.00 uur WOENSDAG 4 SEPTEMBER Zierikzee Theatervoorstelling 'De Kersentuin', Theatergroep Zierik, voormalig theater Mondragon, 20.00 uur. Mondragon kreunt mee door Ali Pankow Gastspeler bij Zierik Willem van der Ent zingt er lustig op los in zijn rol van Semjon, de verliefde boekhouder, foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42