FZC De documentaire This Is Us' HMHHi een exclusief kijkje achter de schermen bij de populairste boyband van dit moment: One Direction. Waar One Direction gaat, daar gaan ook de fans. Met duizen den tegelijk. Gillende tienermeiden volgen de boyband van Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles en Louis Tomlin- son op de voet. Een fraai staaltje van die devotie is te zien in de deze week verschijnende concertfilm This is us. Daarin maakt het Britse vijftal een uitstapje naar de Amsterdamse Kalver- straat. Zodra zij gespot worden door een paar fans, gaat dat bericht de sociale media op. Luttele minuten later is de straat ver stopt en kunnen de popidolen de winkel die zij bezochten alleen nog maar verlaten onder politiebegeleiding. Groot was dan ook de verbazing dat die hysterie geheel achterwege bleef bij de persconferentie die ïD vorige week in Lon den gaf. De locatie daarvan, een Noord- Londens bedrijventerrein, was angstvallig geheim gehouden. En dus konden journa listen uit heel Europa de jongens aan de tand voelen over hun film, zonder krijsen de meisjes en zonder dranghekken. De twintig minuten die hiervoor zijn uitge trokken, lijken nog best lang te duren, door dat het vijftal eigenlijk geen enkele vraag echt beantwoordt. Vooral een vraag over het geheel ontbreken van seks, drugs en rock-'n-roll in de film wordt omzichtig om zeild. Harry Styles, die het hoogste woord voert, reageert op de suggestie dat de jongens tij dens hun tournees seks zouden hebben met naar de kleedkamer gebrachte fans, met het slaan van een crucifix „Dit is een persconferentie voor de hele familie!", roept hij theatraal. De grapjas van het stel, Louis Tomlinson, voegt daaraan toe: „We willen graag den ken dat we rock-'n-roll zijn, maar eigenlijk zijn we dat niet echt." Wat er ook achter de schermen van het popfenomeen gebeurt, This is us laat het nadrukkelijk niet zien. En de vijf succesvolle (bijna-)twintigers zijn zich voldoende bewust van het belang van hun frisgewassen imago om dit soort vra gen uit de weg te gaan. Het zanggroepje dat drie jaar geleden werd samengesteld uit enkele afgeserveerde deel nemers aan de Engelse versie van X Factor lijkt vooral te zijn getraind om iedere vraag terug te brengen naar het enorme belang van hun fans. Net zoals de film steeds weer inzoomt op de fans, die het bandje overal in de wereld uitverkochte stadionconcer ten, recordbrekende cd-verkopen en hyste rische straattaferelen bezorgen. Gelukkig wordt het in vrolijke nietszeg gendheden grossierende vijftal in Londen terzijde gestaan door Morgan Spurlock, de regisseur van This is us. De filmliefhebber- kent hem als de gevatte maker en hoofdper soon in de tegen fastfood agerende (en Os- cargenomineerde) documentaire Supersize me (2004). De Amerikaanse filmmaker is niet te beroerd om de uitzinnige populari teit van One Direction te vergelijken met de Beatlemania van de jaren zestig. En als hij dan toch bezig is: de ?D-concertregistra- ties in zijn film zijn volgens hem nog beter dan de concertfilm van U2. Een avond later beleeft This is us in het hart van het Londense theaterdistrict Leicester Square, zijn wereldpremière. Dat evene ment weten de fans wel te vinden. Naar schatting zeventigduizend wildenthousias- te tieners leggen het centrum van Londen een paar uur compleet plat. Donderdag 29 augustus tot en met woensdag 4 september 2013 UitGids Eetcafé De Vismijn zet je op het verkeerde been PAGINA 4 EN 5 To The Wonder must-see voor de liefhebber PAGINA 7 One Direction is de populairste boyband van dit moment. Niet echt rock-'n-roll \J\J IX I.W Ail W I I III l-WUIUI IVI OIVVIV door Fritz de Jong 'One Direction: This of us' is onder meer te zien in CineCity in Vlissingen. Pagina 7: recensie 'One Direction: This is us'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41