Dex Elmont hervindt zich op juiste moment SPORT 33 Ajax laat Eriksen met Spurs praten EL- Fenerbah^e twee jaar geschorst Fenerbah^e mag definitief de komende twee jaar niet meedoen aan Europese club- toernooien. Het internatio nale sporttribunaal CAS heeft woensdag het hoger beroep van de Turkse voet balclub tegen het vonnis van de Europese voetbal bond Uefa afgewezen. Ook de eenjarige schorsing van het Oekraïense Metalist Charkov bleef gehandhaafd. Beide clubs zouden betrok ken zijn geweest bij diverse omkoopschandalen. De club van Dirk Kuijt mocht han gende het hoger beroep nog wel spelen in de voorrondes van de Champions League. Eindzege Vos in Trophée d'Or Marianne Vos heeft woens dag de eindzege veroverd in de Franse etappekoers Trop hée d'Or Féminin. De leiden de positie van de wielren- ster kwam in de zesde en laatste etappe van Orval naar SL-Amand-Montrond niet in gevaar. De zege in de rit ging naar Vos' ploeggeno te Annemiek van Vleuten, die na 88 kilometer te snel was voor de Italiaanse Marta Tagliaferro en de Britse Lau ra Trott. Vos won in totaal drie etappes. Nick van der Lijke moet strijd staken Nick van der Lijke heeft de strijd in de Tour de l'Avenir moeten staken. De Middel burgse wielrenner stapte woensdag in de eerste berg rit af. Hij ondervond te veel hin der van zijn verwondingen die hij dinsdag bij een val partij had opgelopen. De Spanjaard Ruben Fernandez greep in de zware rit van woensdag de macht. Op de 24e positie was Dylan van Baarle de beste Nederlander. Zonder Japanse tegenstand had El mont inmiddels een Wim Rus- ka-achtige status. Zowel op de mondiale titelstrijd van 2010 in Tokio als een jaar later in Parijs was de student geneeskunde één overwinning af van de wereldti tel. Respectievelijk Hiroyuki Aki- moto en Riki Nakaya verpestten het voor Elmont. Tijdens de laat ste Olympische Spelen was Naka ya opnieuw spelbreker, dit keer in de halve eindstrijd. Elmont werd in Londen uiteindelijk vijfde. In Rio de Janeiro, op het WK, heette Shohei Ono de man die El mont - in januari van dit jaar voor het eerst vader geworden - pijn deed. In de kwartfinale werd de Kenamju-judoka tijdens de extra tijd geconfronteerd met een over name van de 21-jarige Japanner. Weg was het goud, het hoogst haalbare was de derde plaats. El mont was voor zijn nederlaag op permachtig tegen de Brit Gosiews- ki, de Cubaan Estrada en de Oek- raner Drebot. De strijd om het brons stond voor Elmont in het teken van revan che. Tijdens de Spelen had Nyam-Ochir Sainjargal hem de derde plaats ontfutseld. Woens dagavond liet Elmont het niet zo ver komen. De overtuigende zege leverde hem zijn derde WK-me- daille op. En hoewel het dus weer geen goud was, toonde Elmont zich dolgelukkig met de plak. Juul Franssen en Carla Grol na men woensdag na een uitsteken de start uiteindelijk toch teleurge steld afscheid van de wereldkam pioenschappen in Rio de Janeiro. Voor beide Nederlandse deel neemsters in de klasse tot 57 kilo gram duurde de mondiale ein dronde in de sportgekke stad drie ronden. „Dit mag niet gebeuren", mopperde Franssen. „Ik maakte een foutje", stamelde Grol. Franssen beleefde een heerlijk op warmertje tegen de Afghaanse Fa- hima Rezayee, die ze op ippon ver sloeg. Vervolgens verraste ze de ervaren Oostenrijkse Sabrina Filz- moser, de nummer zeven van de plaatsingslijst. „Het is voor het eerst dat ik van haar heb gewon nen", vertelde Franssen nadat ze in de derde ronde van Camila Mi- nakawa uit Israël had verloren. „Dat mag niet gebeuren. Voor mij is de top zeven een realistisch doel hier, daar zat ik dichtbij." Grol had meer reden om tevreden terug te kijken. Het zusje van Henk Grol was aanvankelijk niet opgenomen in de WK-selectie, maar ze ontving alsnog een uitno diging toen Sanne Verhagen zich wegens een zware knieblessure moest afmelden. Grol debuteerde met overwinningen op Adel van der Walt uit Nieuw-Zeeland en Kim Jan-di uit Zuid-Korea, allebei op ippon. De Kosovaarse Nora Gjakova bleek een te grote hindernis voor een plek in de kwartfinales. „Ik deed iets niet goed", zei Grol, die uitkijkt naar de teamwedstrijden van zondag. „Dan gaan we iets rechtzetten." Marjolein van Unen, bondscoach van de Nederlandse vrouwen, was redelijk tevreden over de prestaties van haar twee pupillen. „Juul Franssen en Carla Grol hebben een verdienstelijk toernooi gedraaid. Ze zijn net als de nu geblesseerde Sanne Verha gen bezig aan een opmars in een heel zware gewichtsklasse. Deze drie meiden gaan met elkaar het olympische traject in." AMSTERDAM - Christian Eriksen heeft van Ajax toestemming ge kregen om met Tottenham Hots pur te praten over een contract. Dat betekent dat de clubs elkaar woensdag in grote lijnen hebben gevonden in een transfersom voor de 21-jarige middenvelder. „Maar het is pas rond als de hand tekeningen onder het akkoord staan en dat is nog niet zo", zei di recteur Marc Overmars van Ajax tegen De Telegraaf. Eriksen liet eerder al weten dat hij Tottenham Hotspur een inte ressante club vindt om zijn loop baan te vervolgen. Hij heeft bij Ajax nog eenjarig contract. De kans is groot dat Ajax de ko mende dagen ook afscheid neerfft van Toby Alderweireld. De club is met Atletico Madrid in gesprek over een vertrek van de verdedi ger. Ook twee andere clubs zijn geïnteresseerd in de Belg. DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 LAUSANNE ST-AMAND-MONTROND MIDDELBURG Kevin-Prince Boateng viert zijn doelpunt in de wedstrijd tegen PSV. foto Matteo Bazzi/EPA RIO DE JANEIRO - Dex Elmont en Ja panners, dat is op zijn zachtst ge zegd geen gelukkig huwelijk. In zijn poging geschiedenis te schrij ven, wordt de 29-jarige Haarlem mer telkens gedwarsboomd door een judoka uit het land waar de sport is uitgevonden. r*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33