University College Roosevelt \/tpprfpr T^I kampt nog altijd met vooroordelen lVlCCoLCI UIUK Samsung Galaxy Sill Mini voor een fantastische prijs! 50 Krachtige mannen tonen 44 Studenten komen naar Middelburg omdat ze van leren houden. 30 ZEELAND hollands nieuwe. Bestel nu op: hollandsnieuwe.nl/pzc Bovenmeester Blok was in de jaren vijftig en zestig een autoriteit in Axel. Zijn dochter vangt zijn leven in een roman. IAls je aan University College Roosevelt wilt studeren, dan moet je heel erg slim zijn. Dat valt wel mee. Je hoeft geen achten en negens op je cijferlijst te hebben om toegelaten te wor den. Het is vooral belangrijk dat je gemotiveerd bent en veel inte resses hebt. Daarnaast moet je goed Engels kunnen spreken, le zen en schrijven, want de hele op leiding is in het Engels. De toelatingsprocedure is geen kwestie van alleen even inschrij ven. Iedereen die wil studeren bij de UCR moet op sollicitatiege sprek. De school heeft veel te kie zen: van de 400 aangemelde stu denten werden er dit jaar 200 toe gelaten. 'y University College Roose- velt is geen echte universi teit. Onzin. De UCR heeft academi sche opleidingen, die drie jaar du ren. Je kunt er een universitair ba chelordiploma halen. Maar als je daarna nog een master wilt doen, dan moet je naar een andere uni versiteit. Het onderwijs op de UCR werkt anders dan op de meeste universi teiten in Nederland. Studenten hebben bijvoorbeeld geen hoorcol leges in grote zalen met honder den studenten, maar werken in groepen van maximaal 25 studen ten. UCR is een kleine school: in totaal studeren er 600 studenten. 3 University College Roose velt heeft vage opleidingen. Vaag? Breed is een betere om schrijving. Bij de UCR kiezen nieuwe studenten niet voor één studierichting, maar volgen heel veel verschillende vakken. Zo kun nen ze erachter komen wat ze het interessantst vinden. Pas in het tweede jaar kiezen de studenten één hoofdrichting. Bin nen die richting kunnen ze zelf vakken kiezen en zo - binnen be paalde regels - hun eigen studie- progamma samenstellen. Het onderwijs scoort altijd hoog in de ranglijsten en heeft enkele jaren geleden een excellente sta tus gekregen van de Neder lands-Vlaamse Accreditatie Orga nisatie (NVAO). 4 Op University College Roosevelt zitten veel rijke luiskinderen. Dat is niet waar. UCR is kleinscha lig, maar het is geen dure, particu liere school. UCR-studenten beta len 2585 euro collegegeld per jaar. Dat is 750 euro meer dan op ande re hogescholen en universiteiten in Nederland. Het collegegeld ligt een stuk lager dan op vergelijkbare scholen in Leiden (daar betaal je 3800 euro), Amsterdam (3944 euro), Maas tricht (8500 euro) en Utrecht (3500 euro). In tegenstelling tot studenten van andere universiteiten en hoge scholen kunnen UCR-studenten niet bij hun ouders blijven wo nen. Het is verplicht om op ka mers te gaan in Middelburg. De meeste studenten wonen in de Koestraat, Bagijnhof of Rogge veenhof. Kosten voor een kamer: ongeveer 300 euro per maand. SRoosevelt-studenten zitten alleen maar met hun neus in de boeken. UCR-studenten zal je niet snel midden in de nacht brallend over de Markt in Middelburg zien zwal ken. De UCR-studenten werken hard, moeten veel huiswerk ma ken en hebben meer college-uren dan de meeste Nederlandse stu denten. Het levert wat op, want de UCR-studenten lopen bijna nooit studievertraging op en ne men veelal geen genoegen met een zesje. Toch doen ze meer dan alleen maar essays schrijven en discussië ren. Studentenvereniging RASA organiseert regelmatig activitei ten. En echt, in de Middelburgse kroegen kom je ze ook heus wel eens tegen. Voordeel voor lezers van de PZC je betaalt slechts per maand! Samsung Galaxy Sill Mini t.w.v. €359,- En iedere maand De uitgever heeft er 'het verhaal van een Zeeuwse jeugd' van gemaakt. Met een Zeeuws knopje op de rug van het boek, Zeeuwse knopjes als afsluiting van de para grafen, en een Zeeuws knopje in het oorlelletje van het meisje dat de cover siert. Schrijfster Hebrina Blok (63) heeft er vrede mee. Haar debuutroman De leugenboom speelt in Zeeland. Natuurlijk, het verhaal over een jeugd in een be krompen jarenvijftiggezin en over een dementerende vader is uni verseel, het kan overal opgete kend worden. Echter, de schrijf ster situeert haar roman niet over al, maar wel in Axel, in Hoek, in Terneuzen, en in het Schouwse Serooskerke. Dat is de wereld van haar vader, dat is de wereld waar zijzelf opgroeide: Hebrina Blok, dochter van meester Blok. Hoofdpersoon is Liesbeth, enig kind van meester Blok. Het ver haal begint in de jaren vijftig van de vorige eeuw. We volgen de hoofdpersoon in feite tot op de dag van vandaag. Ze vertelt van een liefhebbende maar strenge va der, hoofdonderwijzer van de openbare lagere school in Axel, die alles doet om de schone schijn op te houden. Haar moeder is vooral huisvrouw en speelt dui delijk de tweede viool. Als Lies beth acht jaar is komt opa, haar va ders vader, in huis. Door zijn komst raken de ouders van elkaar vervreemd, ze zwijgen of ruziën. „In de huidige tijd zouden mijn ouders gescheiden zijn", zegt He brina. „Maar dat kon toen niet." Hebrina benadrukt: „Dit boek is een roman, geen biografie, de le zer ziet alles door de bril van het kind." Voor haar debuutroman koos ze haar meisjesnaam Blok, en Hebrina is de naam van haar oma van vaderskant. „Een typisch Zeeuwse naam", zegt ze, „een op vallende naam ook. Ik speelde al lang met het idee om te gaan schrijven en wist: als het me lukt, dan zal ik Hebrina heten." Gebo ren en opgegroeid in Axel, voort gezet onderwijs in Terneuzen. Ze studeerde Nederlands aan de Uni versiteit van Utrecht, trouwde en vestigde zich in Overijssel, gaf drie jaar les op een middelbare school, stopte toen er kinderen - een zoon en een dochter - kwa men, deed jaren vrijwilligerswerk in een museum in het oosten van het land. Vijfjaar geleden begon ze met schrijven. Het idee om aan een boek te be ginnen kreeg vaste vorm toen ze vaak naar haar vader in Axel ging. Nadat haar moeder was overle den, begon hij in steeds heviger mate te dementeren. Hebrina: „El ke keer als ik in Zeeland kwam, maakte ik wel iets mee waarvan ik en ook mijn man zeiden: dat zou je op moeten schrijven. Op schrijven, zodat ook andere men sen er iets van kunnen opsteken. Bijvoorbeeld het hele gedoe met het rijbewijs. Wat ben ik kwaad geweest op het CBR, het Centraal Bureau voor de Rijvaardigheid. Op een gegeven moment was het echt onverantwoord dat mijn va der nog auto reed, hij overzag het De leu^enboom Zakelijk abonnement? Ga naar hollandsnieuwe.nl/zakelijk door Cornelleke Blok MIDDELBURG - University College Roosevelt (UCR) in Middelburg is populairder dan ooit. Vierhonderd studenten wilden dit jaar studeren aan het university college. Twee honderd van hen werden woens dag verwelkomd tijdens de offi ciële opening van het academisch jaar. In Zeeland bestaan nog altijd - veelal onterechte - vooroordelen over de UCR. We gaan in op de vijf hardnekkigste. Dean Barbara Oomen op de website van UCR. Cl9,! Eenmalige bijbetaling toestel €19.- Bezorgkosten €30.-. - Compact en krachtig - 4-mch Super Amoled touchscreen - 5 megapixel digitale camera - 275 belminuten, sms'jes of MB - extra 500 MB - optioneel: 1000 sms voor €1.- p/m door Jan van Damme HEBRINA BLOK I Jaakko Toivonen in een solo-optreden voor een van de groepjes waarin het publiek werd verdeeld. Het eerste deel van 'Harnas', foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30