Kindcentrum alleen voor wie wil Scholier: later krijgen zij daar spijt van' WALCHEREN 25 Herinneringsboek Nieuw Middelburg Onder de titel 'Nieuw Mid delburg, een ruwe diamant* is een herinneringsboek ver schenen. Aanleiding is de re novatie van de wijk die dit jaar werd afgerond. Het boek is gemaakt door een team buurtbewoners. Be langstellenden kunnen een email sturen naar josiansep @kpnmail.nl. Muzikaal matinee in Gasthuiskerk In de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg wordt vanmiddag het laat ste muzikale matinee van dit seizoen gehouden. Tus sen 14.00 en 14.30 uur spe len Rudi de Munck (orgel, piano) en zijn dochter Lise (dwarsfluit) in de kerk. De Gasthuiskerk is vandaag te bezichtigen vanaf 11.00 uur. Aanhouding voor lastigvallen Roep De politie heeft woensdag een man aangehouden die ervan wordt verdacht burge meester René Roep van Vlis- singen te hebben lastiggeval len. Hij werd betrapt toen hij lasterbrieven over Roep verspreidde. In de brief staat dat Roep onterechte declara ties indiende en dat hij in zijn vorige gemeente in op spraak was vanwege een ge weldsdelict tegen een inwo ner. De verdachte wordt mo menteel gehoord. Zevende kunstroute Het tweede deel van de jaar lijkse kunstroute in Oostka- pelle begint morgen om 10.00 uur. Ieder jaar wordt de kunstroute opgeknipt in tweeën: in mei en in het laat ste weekeinde van augustus. Op tien locaties kunnen de bezoekers terecht voor nieuw werk van de exposan ten. Diverse kunstvormen komen aan bod: van beel den, glas-in-lood, schilde rijen, bonsai en fotografie tot quilts, sieraden, gedich ten en bloemsierkunst. De theetuin is ook geopend, daar is tevens de brocante- en antiek verkoop. Stichting Kunstroute Oostka- pelle organiseert het evene ment sinds 2007. Morgen en zaterdag zijn de locaties ge opend van 10 uur tot 17.30 uur. De toegang is gratis. VERHOOG JE OMZET DOOR SOCIALE MEDIi GRATIS scan? Een Integraal Kind Centrum is ei genlijk een vervolg op een brede school. In een brede school ko men één of meerdere scholen en onder meer kinderopvang samen in één gebouw. Het blijven wel verschillende organisaties. Szara- finski noemde deze scholen 'be drijfsverzamelgebouwen'. Een In tegraal Kind Centrum gaat ver der: hierin zijn ook één of meerde re scholen en kinderopvang sa men gehuisvest, maar er is één lei dinggevend team. Eén organisatie verzorgt, volgens één visie, de op vang van en onderwijs aan kinde ren van 0 tot 12 jaar. In de wijk Griffioen komt het eer ste Integraal Kind Centrum van Middelburg. Hierin gaan vanaf volgend schooljaar de kleine, en daardoor bedreigde, basisscholen Cederhof (christelijk) en Bijen- burch (openbaar) samen, in het gebouw van de huidige Cederhof aan de Henry Dunantlaan. Kinder opvang Walcheren (kinderdagver blijf, peuterklas en buitenschool se opvang) heeft in juni van dit jaar naast de Cederhof al een op- vanglocatie geopend. Het college van Middelburg geeft in een visie aan de Integrale Kind Centra ook in andere wijken te willen. Vooral kleinere scholen en kleinere kinderopvanglocaties zou hierdoor kunnen blijven be staan. Een deel van de raadscommissie gaf aan de visie op Integrale Kind Centra die het college heeft vast gelegd, te vergaand te vinden. 'De gemeente moet alleen zorgen voor huisvesting van onderwijs en zich er verder niet mee be moeien', was de boodschap van WD, D66, CU en SGP. Gevolgd door: 'Omdat het nu in één wijk een oplossing is, hoeft het niet overal te worden ingevoerd.' „Nee, dat hoeft ook niet", reageer de Szarafinski. „Maar er zijn meer scholen met het probleem van te ruglopende leerlingaantallen. Daar kan een Integraal Kind Cen trum een oplossing voor zijn. Maar het ligt echt bij de scholen, de kinderopvang en de ouders. Het moet ook passen in de wijk. De gemeente faciliteert vervol gens in de huisvesting." ro- MIDDELBURG - Percijn de Kouse maeker (16) en Julian van Heese (15) vinden het 'uitgesproken stom' dat hun middelbare school, OPDC Griffioen, het schoolter rein rookvrij heeft verklaard. De beide leerlingen uit Gapinge en Vlissingen vinden dat ze zelf moe ten kunnen bepalen of ze roken. Tijdens de middagpauze verlaten ze het schoolterrein om zo'n tach tig meter verderop te roken. Directeur Pim van Kampen houdt hen voor dat roken slecht is en dat de school er nu eenmaal voor gekozen heeft om roken op het gehele terrein te verbieden. Maar de beide leerlingen blijven het 'stom' vinden. Een schoolgenote van hen, Demi Ravensbergen (15), snapt het ver bod hoewel ze dinsdag wel be trapt werd toen ze stiekem, tij dens de eerste pauze, het school terrein verliet om uit het zicht een sigaretje te roken. Ze is een van de drie leerlingen van de Grif fioen die deze of vorige week zijn betrapt op het niet naleven van de nieuwe rookregels. Om die re den moest ze gisterochtend al om half acht 's morgens op school zijn om de schoolregels over te schrijven. Ze weet ook, zo zegt ze, dat roken slecht is. Maar voorlo pig denkt ze nog niet aan stop pen. „Ik heb het nodig in verband met de stress." Van Kampen beseft dat er nog een lange weg te gaan is om de leerlingen zo ver te krijgen dat ze stoppen met roken. Hij weet dat de rokers tijdens de middagpauze massaal de school verlaten om, uit het zicht, toch te roken. „Maar dat mag niet de reden zijn om geen algeheel rookverbod in te stellen." Hij hoort van leerlingen en docenten dat ze dankzij die maatregel minderen of de elektri sche sigaret proberen. Ugur Yildi- rim (16) rookt niet. Hij vindt ro ken gewoon stom, zegt hij nadat hij hoort dat Demi Ravensbergen het rookverbod stom vindt. „Later krijgen zij daar spijt van." DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2013 MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN OOSTKAPELLE www.nieuwe-klanten-voor-jou.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURC - Integrale Kind Cen tra worden in Middelburg alleen opgezet als betrokken scholen, kin deropvang en ouders dat zélf wil len. Dat zei wethouder Saskia Sza- rafinski woensdagavond in de com missie maatschappelijke zaken en algemeen bestuur. Ze reageerde daarmee op kritiek van een aantal commissieleden dat de gemeente zich niet dient te bemoeien met de inhoud van onderwijs. Percijn de Kousemaeker en Julian van Heese (r) van OPDC Griffoen vinden het rookverbod maar stom. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25