'Als het nu een stoere tatoeage was geweest' Geld voor opknappen Noordweg Sint Laurens 24 WALCHEREN ROKEN Niet alle middelbare scholen op Walcheren kiezen voor een algeheel rookverbod op hun terrein. joke Paauwe van Beautycenter Aphrodite uit Yerseke huurt elke zes weken voor drie dagen een la ser waarmee ze pigmentvlekken, permanente make-up, maar ook tatoeages kan weghalen. Gisteren was de eerste van weer een reeks van drie dagen dat ze de laser huurt. Arie komt langs voor een eerste behandeling. Hij is de tweede die zich bij joke gemeld heeft met een tatoeage die hij niet meer wil. Arie: „In de tijd dat ik hem liet zetten was Disney helemaal in, dus besloot ik op een middag in Rotterdam een afbeelding van een kabouter op mijn arm te la ten zetten. Niet eens toen ik dron ken was, dat is nog het ergste." Toen hij kinderen kreeg begon hij zich met name in openbare gele genheden als zwembaden en speeltuinen steeds meer aan het plaatje te ergeren. Arie: „Als het nu een stoere afbeelding was, dan had ik het lang niet zo erg gevon den." Toen hij hoorde van de laserbe handeling in de praktijk van Joke, besloot hij niet langer te wachten en de door hem gehate kabouter van zijn arm te laten halen. Wat de laser volgens joke doet is de inktlaag net onder de huid verpul veren door middel van verbran ding. Afhankelijk van het huid type van de klant en de kleur van de tatoeage moet de behandeling drie tot acht keer om de zes we ken worden herhaald. Joke verwacht dat Arie al na drie keer van zijn tatoeage af is omdat de tatoeage zwarte inkt bevat, jo ke: „Een tatoeage met bijvoor beeld de kleur groen is veel lasti ger te behandelen. Hoe meer con trast er is tussen de kleur van de huid en die van de inkt, hoe snel ler je resultaat ziet Maar uiteinde lijk geldt voor alle tatoeages dat er na een aantal behandelingen nau welijks nog iets van te zien is. De behandeling is niet pijnloos, maar Arie maakt zich geen zor gen. „Het doet net zoveel pijn als toen ik hem liet zetten. Ik kan me herinneren dat dat reuze meeviel en ja wie mooi wil zijn, moet pijn lijden." Naarmate een klant langer onder behandeling is, zie je de tatoeage steeds verder verdwijnen. Eerst komen er spikkeltjes in, later ont staan er gaten en uiteindelijk valt er nauwelijks nog iets te zien. „Hooguit een lichte schaduw on der huid", zegt Joke. Als Arie er vanaf is, wil hij zeker geen nieuwe. „Ik wil liever blanco blijven. Ik hou eigenlijk helemaal niet van tatoeages." MIDDELBURG - Het terrein van de middelbare school OPDC Griffi oen in Middelburg is sinds deze maand rookvrij. Daarmee volgt de school het voorbeeld van de lo catie Bestevaer van de Christelij ke Scholengemeenschap Walche ren (CSW) in Vlissingen en het Calvijn College in Middelburg. Staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) liet maart dit jaar al weten dat wat hem betreft alle scholen in het voortgezet onderwijs in 2014 rookvrije pleinen moeten krijgen. Ruim een kwart van alle terreinen van Nederlandse scho len voor het voortgezet onderwijs zijn op dit moment al totaal rook vrij. De Middelburgse vestigingen van CSW, de beide vestigingen van Nehalennia en het Scheldemond in Vlissingen kiezen nog niet voor een rookvrij schoolterrein. Niet omdat de leidinggevenden vinden dat roken moet kunnen. Wel omdat ze beseffen dat het in stellen van een rookvrij schoolter rein er niet voor zorgt dat leerlin gen niet meer roken. Directeur Frans van der Knaap van het CSW geeft aan dat er op de locaties Toorop en Van de Per- re 'zeer onaantrekkelijke gebied jes zijn' waar wel mag worden ge rookt. Dat zijn volgens hem plek jes buiten op het schoolplein, 'zonder afdak of verwarming'. „Op die manier gaan de rokers niet de wijken in", zo vervolgt hij, „en kunnen wij nog toezicht hou den." Ook Monique Wagensveld van Nehalennia stelt dat haar school kiest voor een onaantrekkelijke ge doogzone om op die manier te voorkomen dat haar leerlingen het schoolterrein verlaten en gaan roken in de portieken van de bu ren. Volgens haar is het instellen van een algeheel rookverbod voor het hele schoolterrein een wassen neus als de leerlingen probleem loos het schoolterrein kunnen ver laten en vijftig meter verderop kunnen roken. Eugene Fagg van het Schelde mond geeft 'het roken in de wijk rondom de school' ook aan als ar gument om vooralsnog geen to taal rookverbod in te stellen voor het terrein van zijn middelbare school. Hij stelt klip en klaar dat in het schoolgebouw niet gerookt mag worden, noch op het groot- ste deel van de pleinen rondom de gebouwen. Maar hij wil ook niet dat leerlingen van het Schel demond het schoolterrein verla ten om te kunnen roken. „Dan zijn we de controle helemaal kwijt." Wagensveld ziet, zo zegt ze, dat het roken minder wordt. Ook Fagg en Van der Knaap constate ren een afname van de gebruikers van de gedoogzone. Zij vertellen ook dat in de lessen aandacht wordt gegeven aan roken en de ge volgen daarvan voor de gezond heid van rokers en meerokers. Ze denken dat ze op die manier vol doende doen om het roken te ont moedigen. Monique Moerkens van het Long fonds vindt toch dat er gekozen moet worden voor een rookvrij schoolterrein. „Wij willen niet dat leerlingen zien dat anderen ro ken. Zien roken, doet roken, gaat nog steeds op. Als jonge scholie ren zien dat oudere leerlingen ro ken, gaan ze zelf ook sneller ro ken." Volgens haar steekt de helft van al le rokers zijn of haar eerste sigaret op het schoolplein op. „En hoe eerder kinderen beginnen met ro ken, hoe groter de kans dat zij hun leven lang verslaafd blijven", concludeert ze. Ze stipt ook aan dat ouders nu eenmaal graag zien dat leerlingen opgroeien in een gezonde omge ving. „De school moet niet de plaats zijn waar kinderen leren ro ken. Er mag geen signaal worden afgegeven dat roken normaal is." Volgens haar zorgt een algeheel rookverbod ervoor dat minder kinderen gaan roken, „daar zijn wij van overtuigd." SINT LAURENS - De provincie is be reid maximaal 500.000 euro bij te dragen aan de vernieuwing van de Noordweg in Sint Laurens. Eer der al had de gemeente Middel burg hiervoor anderhalf miljoen euro vrijgemaakt. Sinds de opening van de nieuwe N57 is de Noordweg geen hoofd verbindingsweg op Walcheren meer. Dat geeft de gemeente Middel burg de kans om de weg om te bouwen tot een dertig kilometer route. Het oude wegdek wordt verwij derd, de riolering vernieuwd en de wegfundering verbeterd. De kruispunten worden een soort kleine pleintjes met asfaltstroken ertussen. Voorts komt er voor het voormali ge gemeentehuis een parkje. Door het plaatsen van een aantal boe renhekken langs de weg wil de ge meente het agrarisch karakter be nadrukken. Het werk wordt in fases uitge voerd om het dorp bereikbaar te houden. Naar verwachting wordt de klus in het najaar uitgevoerd. Over het plan hebben gemeente en dorpsbewoners lange tijd ge sproken. door Wendy de Jong YERSEKE - Op de bovenkant van zijn arm prijkt een afbeelding van Dopey, de jongste telg uit de dis- neyfilm Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen. Arie van der Kuijl (32) uit Yerseke liet hem op zijn boven arm zetten toen hij zestien was, nu wil hij er vanaf. Meer informatie is te vinden op www.beautycenteraphrodite.nl - I Joke Paauwe zet de laser op de tatoeage van Arie van der Kuijl. foto Marcelle Davidse Worsteling scholen met rookverbod door Emile Calon 4 Eén op de vier kinde ren die gaat roken, haalt volgens het Long fonds de leeftijd van 65 jaar niet. Zonder nieuwsmedia hadden we zo veel geweten over de eurocrisis door Theo Giele De nieuwsmedia. Je hoofdsponsor Oit is een boodschap van NDP Nieuwsmedia, de brancheorganisatie voor nieuwsbedrijven waarbij ook PZC is aangesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24