Gitaren ZEELAND Energiebedrijf onderneemt ultieme poging om Energieakkoord open te breken voor project ombouw kolencentrale. Onderhoud aan Krammersluis almanak UNIVERSITY COLLEGE ROOSEVELT BEGINT MET NIEUW STUDIEJAAR MIDDELBURG - De Haagse deur is dicht, toch geeft Delta het plan voor de ombouw van de kolencen trale tot biomassacentrale nog niet op. „We zullen via Energie Neder land, de koepel van de energiebe drijven, proberen het Energieak koord op dit punt aan te passen. Want we geloven nog steeds in biomassa als tussenstap naar een volledig duurzame energieproduc tie", zegt Delta-woordvoerder Arendo Schreurs. Mocht die exercitie op niks uitlo pen, dan is het nog maar de vraag of Delta het Energieakkoord te kent. „We moeten nu zonder eni ge compensatie een kolencentrale sluiten. Je mag minimaal verwach ten dat je als energiebedrijf dan een vergoeding krijgt." Daarnaast steekt het Delta dat het de kolencentrale moet sluiten, ter wijl concurrenten hun kolencen trales mogen laten draaien onder (straks) gunstiger omstandighe den: de kolenbelasting vervalt in 2016, terwijl kolen een goedkope grondstof vormen omdat die door het opkomst van schaliegas in de Verenigde Staten nu worden ge dumpt op de Europese markt. De teleurstelling is groot bij Del ta. Het nationale Energieakkoord gaat uit van duurzame groei. Del ta denkt het via de ombouw van de kolencentrale snel een flinke bijdrage te kunnen leveren. Argu ment: in één klap draagt Delta dan 5 procent bij aan de overheids- doelstelling om in 202016 procent minder CO2 uit te stoten. Ze wijst ook op het brede draagvlak in Zeeland: de gemeente Borsele, de Brabants-Zeeuwse Werkge- versverening, ZMf, Dow Chemi cal, Zeeland Seaports, EPZ en de provincie hebben zich achter het Delta-plan geschaard. Geld vormt het breekpunt. Los van de ombouwkosten van de ko lencentrale (150 miljoen euro) is één miljard euro nodig, uitge smeerd over tien jaar. Dat geld is er niet, lieten fractiespecialisten van de WD en PvdA eerder we ten. In een tijd van bezuinigingen en overcapaciteit op de energie markt, is het moeilijk te verkopen zoveel subsidie in de vergroening van één centrale te steken. Patronenboek voor Zeeuwse streekdracht DONDERDAG 29 augustus 2013 RILLAND - Rijkswaterstaat voert de komende periode onderhoud uit aan de Krammersluizen. Van maandag 2 september tot dinsdag 24 september zijn er stremmin gen van de zuidelijke duwvaart- sluiskolk. Van 2 tot en met 6 sep tember is deze kolk dagelijks ge stremd van 7.00 tot 17.00 uur. Van 9 september 6.00 uur tot en met 24 september 6.00 uur is de zuide lijke kolk gestremd. Scheepvaart verkeer dient rekening te houden met wachttijden. De werkzaamhe den bestaan uit het reviseren en -wisselen van een roldeur in de sluiskolk. Op de website www.sluisplanning.nl is meer in formatie beschikbaar. „Die band moet je echt zien!", had haar vriend gezegd, voordat ze ver trok naar het muziekfestival. Braaf markeerde ze de groep als favoriet in de speciale app op haar smart- phone. Stipt op tijd stond ze in de tent. Ze trok haar wenkbrauwen op toen er enkele keyboards in plaats van rockende gitaren op het podium verschenen. Maar ach, het klonk goed. Na afloop deed ze enthousiast verslag van het optreden. „Gaaf joh, die band! Maar de muziek klonk heel anders dan jij had gezegd." Even later, toen ze de festivalkrant las, bleek waarom. „De band heeft wegens omstandigheden de tour moeten afbreken. Er is een vervan gend optreden. ZEELAND Delta geeft zich niet gewonnen door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl Naam: Kirin Heng (18) uit Singapore Waarom Middelburg? „Het is zo gezellig! De studenten hebben veel con tact met elkaar en er zijn veel activiteiten. Omdat je zo ver van grote ste den zit, word je gedwongen om het hier leuk te maken." foto's Ruben Oreel Naam: Merel van Lent (18) uit Amsterdam Waarom Middelburg? „Ik wil een brede opleiding en de sfeer op UCR spreekt me aan. Over Middelburg dacht ik eerst: wat een gat! Maar ik vind het nu al heel leuk! Een kleine stad is fijn, omdat iedereen elkaar kent." Naam: Clara Spohrer (18) uit Frankfurt Waarom Middelburg? „Ik wil graag een opleiding op het gebied van mu ziek volgen en daar is de UCR excellent in. En je zit hier vlak bij zee!" pagina 30 en 31: vooroordelen over University College Roosevelt Naam: Dan Hasan (18) uit Londen Waarom Middelburg? „Ik heb bij de UCR de vrijheid om geneeskunde te studeren en ook muziek en filosofie te doen. Zo kan ik uitzoeken wat ik wil. En dat samen met studenten uit heel veel verschillende landen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21