Slopen is veel duurder dan nieuwe inrichting Benefietconcert voor watertoren Oostburg Fotografen beginnen academie in Oostburg Kennisgeving ontwerp 1e herziening inpassingsplan Waterdunen ZEEUWS-VLAANDEREN 21 SAS VAN CENT - Drie ton uitgeven in barre tijden is veel. Maar een positieve kijk leert dat de gemeen te Terneuzen een relatief goedko pe oplossing voor het verpauper de Vlaanderencomplex in de schoot krijgt geworpen. Het voormalige stadskantoor, de dit jaar gesloten sporthal en de re mise (waar nu kleine carnavalsver enigingen huizen) zijn al gemeen- tebezit. De aankoop van de parti culiere evenementenhal voor drie ton is in verhouding tot de oor spronkelijke vraagprijs (6,5 ton) geen slechte deal. Dat is immers nog altijd goedkoper dan sloop van alle gemeentelijke eigendom men op het terrein. Het plat gooien van die stukken van het complex zou ongeveer een half miljoen euro kosten. Sloop is ove rigens moeilijk, omdat de particu liere en gemeentelijke delen in el kaar overlopen. Daarnaast is het aannemelijk dat de voormalige textielfabriek op deze locatie de bodem flink heeft verontreinigd met chloorkoolwaterstoffen. Tel daar nog eens bij op dat woning bouw op deze locatie vanwege de nabijheid van het rangeerterrein nauwelijks mogelijk is en het som metje is gemaakt: miljoenen uitge ven voor de inrichting van hoog uit een parkachtig plekje? Dan toch liever drie ton voor een nieu we bestemming waar veel Sasse- naren en andere cultuurminnen- de Zeeuws-Vlamingen baat bij kunnen hebben: De Leutfabriek. De raadscommissie Bestuur en Middelen bespreekt het voorstel volgende week donderdag. Om de aanwas een extra impuls te geven - en om te laten zien dat ook muzikanten de watertoren in hun hart dragen - wordt vrijdag 6 september het benefietconcert 'Warm water in de Toren' gehou den. Zeer uiteenlopende Zeeuws- Vlaamse artiesten en muzikanten als Gait Klein Kromhof, Adrie Oosterling, Francis Levoy, lohnny Blackman, Zeeuwse Peter, Ries de Vuyst, Krapuul, Tijl Damen, Ellen Minderhoud en leden van Cham- De fotografen betreuren dat de ge meente Sluis flink heeft gesneden in subsidies voor cultuureducatie. Maar, melden ze in een persbe richt, ze pakken de uitdaging op en maken van de gelegenheid ge bruik om 'het leren beleven van fotografie op een andere manier te benaderen'. Alle acht docenten zijn professio nele fotografen, drie van hen zijn tevens beeldend kunstenaar. Foto grafie is in het huidige tijdsge wricht voor iedereen binnen be reik; jan en alleman kan een foto maken. Om van die foto meer dan een simpele registratie te maken, kunnen professionals liefhebbers echter nog veel leren. Natuurlijk moeten mensen een camera kun nen vasthouden, maar omgaan met licht, leren kijken en een mooie of sprekende compositie vinden, zijn net zo belangrijk. De lessen van de zeeuwsephotoaca demy (een fotoacademie bestaat al in Nederland) richten zich dan ook vooral op het verschil maken tussen een kiekje en een foto. De zeeuwsephotoacademy begint volgende week op maandag 2 (Zwin College) en dinsdag 3 sep tember (Time Out) met de eerste lessen. De academy start met een groep basiscursisten, een vervolg cursus en een academygroep van verder gevorderden. Door het weg vallen van de subsidie zijn de les sen bijna twee keer zo duur als vroeger bij Welzijn. Maar het ren dement is groter door korte, ge comprimeerde cursussen aan te bieden, verwacht Elsje van Ree, één van de initiatiefneemsters. zeeuwsephotoacademy@xs4all.nl Brandwonden in gezicht bij barbecue In de Anjerstraat in Terneu zen is maandagavond een man gewond geraakt tijdens het barbecueën. De man liep rond kwart over zeven maandagavond brandwonden op aan zijn ge zicht. Het slachtoffer is met de traumahelikopter naar een ziekenhuis in Rotterdam ver voerd. Documentaire over Bruce Springsteen De muziekdocumentaire Springsteen I over het le ven van Bruce Springsteen is vanavond vanaf 19.30 uur eenmalig te zien in bioscoop Cinecity in Terneuzen. In de twee uur durende film wordt met fans aan de hand van unieke beelden terugge blikt op 40 jaar optredens. pagne Charlie betreden het po dium van het Ledeltheater om het schilderen van de watertoren en de restauratie van De Drup pels van lohnny Beerens mogelijk te maken. De muzikanten - die 'belangeloos optreden' en geen ga ge ontvangen - spelen eigen num mers en, in diverse bezettingen, ook nummers van elkaar en klas siekers uit de hele wereld. Bestuurders van de gemeente Sluis willen de watertoren wel la ten opknappen, maar stelden als voorwaarde dat inwoners en plaat selijke ondernemers aantonen dat er behoorlijk wat 'draagvlak' voor de restauratie van het kunstwerk is. Enkele torenfans hebben daar op De Vrienden van de Oostburg- se Watertoren opgericht. Bezoe kers van het concert kunnen zich ook aanmelden als vriend. Aan vang 20.00 uur, toegang tien euro. www.zeeland.nl WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 voor leut door Raymond de Frel I Het voormalige stadskantoor kan, vooral door vrijwilligers, worden inge richt met oefenruimtes voor bands, maar ook met ateliers en fotostudio's. door René Hoonhorst OOSTBURC - De Vrienden van de Watertoren zijn niet meer te stop pen. Er zijn intussen meer dan 1775 watertorenliefhebbers gere gistreerd en als het aan de initiatief nemers ligt, groeit dat legioen de komende maand tot dik boven de tweeduizend. door René Hoonhorst OOSTBURC - Professionele fotogra fen geven vanaf volgende week les aan de zeeuwsephotoacademy in Oostburg. Acht fotografen richtten de academie op om het wegvallen van fotografiecursussen bij Stich ting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen op te vangen. TERNEUZEN TERNEUZEN Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland maken bekend dat zij op 20 augustus 2013 het ontwerp van de 1e herziening inpassingsplan Waterdunen hebben vastgesteld. Het ontwerp van de 1e herziening inpassingsplan Waterdunen ligt met bijbehorende stukken gedurende zes weken, vanaf 29 augustus tot en met 9 oktober 2013 ter inzage. De stuk ken kunt u inzien bij: Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur; Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg. op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en op woensdag van 8.30 - 16.00 uur. De ontwerpherziening en de daarop betrekking hebbende stukken zijn tevens digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en via www.zeeland.nl de website van het project Waterdunen www.waterdunen.com. Herziening van het inpassingsplan Waterdunen is noodzakelijk vanwege de vernietiging door de Raad van State van de bestemming van twee erven in het plangebied. In deze 1e herziening is het inpassingsplan Waterdunen tevens aangepast aan de resultaten van de grondonderhandelingen en de verdere planuitwerking in het kader van de besteksvoor bereiding. De belangrijkste aanpassingen zijn: enkele kleine aanpassingen van de bestemming van en rond andere erven en woonper- celen in verband met de eigendomssituatie en het feitelijke gebruik; er is toepassing gegeven aan de wijzigingsbevoegdheid m.b.t. de percelen Zandertje 17 en het voormalige parkeerterrein bij 't Killetje; mogelijk maken van gebouwen in de bestemming Waterstaatswerken ten behoeve van het bedieningsgebouw van de getijdenduiker en het nieuwe gemaal; parkeerterrein aan de Walendijk en de Walendijk (de wegl wisselen van plaats, waar door het parkeerterrein aan de noordzijde van de weg komt te liggen; bestemming van het strand en de strandpaviljoens is aangepast aan de bestemmings regeling in het Bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Sluis. Gedurende de bovengenoemde periode van ter inzage legging kan een ieder zijn ziens wijze over het ontwerp inpassingsplan naar keuze mondeling of schriftelijk bij Provinciale Staten indienen. Het postadres voor de zienswijzen is Provincie Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Op 4 september a.s. wordt een inloopbijeenkomst gehouden in het projectkantoor op het Veerplein te Breskens. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunt u daar terecht voor informatie over de ontwerpherziening en de verdere procedure. Op deze bijeenkomst is tevens informatie te verkrijgen over de start van de kustversterkingswerken in Waterdunen. Voor nadere informatie, het buiten kantoortijden inzien van stukken of het maken van een afspraak omtrent het naar voren brengen van een mondelinge zienswijze kan contact opgenomen worden met mw. ir. E.A. Dekker, telefoonnummer 0118-631922. Wat gebeurt er met uw zienswijze? Alle zienswijzen zullen (anoniem) worden gebundeld in een Nota van Beantwoording. Provinciale Staten van Zeeland nemen de zienswijzen in overweging bij het vaststellen van de definitieve 1e herziening inpassingsplan Waterdunen. Tegen het vaststellingsbesluit staat voor belanghebbenden beroep open bij de Raad van State. Voorwaarde daarbij is, dat Provincie Zeeland men eerder ook een zienswijze op het ontwerp van de 1e herziening heeft ingediend, tenzij het plan op het betreffende punt gewijzigd is vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61