ZEEUWS-VLAANDEREN 1* Goedje Zomerrassen in de pluk -r v v "V* v v Gefuseerde voetbalclubs moeten zo snel mogelijk op één complex sporten om het saamhorigheidsgevoel te versterken. Interieur almanak Plan van aanpak voor de zandhonger in de Oosterschelde Van Driel tekende zijn leven in een dagboek F [trijntje oosterhuis ilse de "lange' Maak kans op een ontmoeting met Ilse DeLange of Trijntje Oosterhuis AXEL - De nieuwe fusievereniging FC Axel moet zo snel mogelijk over een eigen accommodatie be schikken om het saamhorigheids gevoel tussen de leden van de voormalige clubs AZW en W Axel te vergroten. Het college van B en W wil mede daarom een half miljoen euro be schikbaar stellen. Zaterdagvereni ging AZW en zondagclub W Axel huisden tot vorig seizoen op een steenworp afstand van elkaar. De fusie bleek een uiterst gevoe lig proces, waarbij sentimenten als het verliezen van de eigen identiteit, de teloorgang van de clubcultuur en het niet willen spelen op het complex van de fu siepartner een aantal clubiconen parten speelden. Al die gevoeligheden hielden het fusieproces niet tegen en dus voet ballen de Axelaren vanaf dit sei zoen gebroederlijk in het blauw. Het gros van de teams doet dat op de velden van AZW, alleen een dameselftal en een zondagteam voetballen nog op de velden van W Axel aan de Boslaan. Om alle teams op de accommoda tie aan de Sportlaan (die van AZW) onder te brengen, moeten er voor vijf ton aanpassingen wor den gedaan. Er wordt ruimte ge maakt voor een extra veld, een deel van het terrein wordt voor zien van twee Wetra-velden. Dat zijn velden met een zanderige schrale toplaag in combinatie met klei, lava en kunststofvezels. Een wetra-veld (wedstrijd-trainings veld) vraagt minder onderhoud dan gewone natuurgrasvelden. Een wetra-veld kan gemiddeld 400 uur worden bespeeld, een na- tuurgrasveld 250 uur. Tel daar nog twee extra kleedloka len en een berging bij op en FC Axel heeft vanaf het seizoen 2014-2015 de beschikking over twee natuurgrasvelden, twee we tra-velden, een oefenstrook (ook in wetra-kwaliteit) en acht kleed lokalen met berging. De tribune, kantine en twee huidige velden worden ongemoeid gelaten. Het groot onderhoud van de vel den is voor rekening van de ge meente Terneuzen, de club draagt met behulp van een onder houdsbijdrage zorg voor het kleedgebouw. Op de door bos omgeven velden van de voormalige w Axel komen wellicht verschillende bosbunga- lows. Het college heeft hiernaar een haalbaarheidsonderzoek laten doen. Op het gemeentehuis wa ren de conclusies van dit onder zoek gisteren door afwezigheid van de behandelend ambtenaar niet te achterhalen. De raadscommissie Samenleving buigt zich dinsdag over de ge vraagde half miljoen euro. ZE MOETEN MOOI ROOD ZIJN Alles over www.pzcwonen.nl Bij de super, tussen school en kan toor, viel het die Vlissingse op: er stond een tapapparaat om eigenhan dig een 'verse', erg gezonde smoot hie in een flesje te gieten. In vier smaken. Banaan-kokos leek haar wel wat. Als verrassing zou ze die, met de krant, op bed bij haar nog slapende lief achterlaten. Die was in derdaad verrast toen hij slaperig rondtastte naar het ochtendblad en plots iets koels, glads en langwer pigs tegenkwam. Het bleek een onge markeerd flesje met een goedje van een onbestemde kleur. Zeker uit de badkamer meegenomen, gokte hij. Afijn, die Vlissingse heeft een drin gend advies aan de supermarkt. Doe er etiketjes bij. WOENSDAG 28 augustus 2013 ZEELAND CULTUUR Www.pzc.nl/znf2013 PZC (j4 t euro voor FC Axel Half miljoen door Raymond de Frel VOGELWAARDE - Appelplukster Marleen Bruggeman legt voorzichtig een Sissired-appel in een al bijna volle kist De oogst is deze week goed op stoom gekomen bij het fruit- teeltbedrijf van de familie Vereecken in Vogelwaarde. Sis- sired is een zomerras, zoals ook Delcorf. Die komen altijd als eerste aan de beurt Ze zijn lekker fris, maar niet al te lang houdbaar. Zoals veel landbouwproducten zijn appels dit jaar enkele weken later rijp door het koude jaar. „Sissi- reds moeten mooi rood zijn", legt Herman Vereecken uit Hij denkt nog een paar weken 'zoet' te zijn met de pluk van het zomerras, waarna half september de oogst van be- waarras Elstar kan beginnen. Met handschoenen met een gummilaag. Je beschadigt ze dan minder en ze vallen ook niet zo snel uit je handen." foto Mark Neelemans O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57