4 Aanpak bewoning vakantiehuisjes in fases BEVELANDEN en THOLEN 21 'Pimp my antiques', staat er op een spiegel op de markt. Goese schilders maken van meubels kunst. Lokale omroep Reimerswaal krijgt subsidie Kennisgeving ontwerp 1e herziening inpassingsplan Waterdunen GOES - Het is druk bij Galerie 1900 op het hoekje van de Vuil- straat en de Sint Jacobstraat. Ach ter een plexiglazen schildersezel zit de Goese kunstenaar Kubes ge concentreerd te werken. Naast hem een roze kist met een doods kop erop, op de ezel ontstaat lang zaam een romantisch portret van een engel. De voorstelling groeit op het bovenste deurtje van een hoge eiken kast. Het andere deur tje staat tegen de gevel. De dame daarop wordt even romantisch maar wel iets pikanter. Kubes is antiek aan het pimpen, een idee dat ontstond in het brein van Pier de Koning, die in het hui dige tijdsgewricht moeite heeft om het antiek waarmee hij al 35 jaar zijn boterham verdient, te ver kopen. „Net als bij alle midden standers gaat het slecht. De men sen houden hun portemonnee dicht want de tijden zijn onze ker", zegt De Koning. „Voor an tiek krijg je niet meer de prijzen van tien jaar geleden, maar het blijven meubels die al honderd jaar functioneren en dat gerust nog wel honderd jaar blijven doen. Vakmanschap zit erin, het is goed gemaakt, anders had ik het nooit ingekocht. Ik kwam dus op het idee om er vakmanschap aan toe te voegen: kunst waarmee het mooier, aansprekender en ook unieker wordt." „Toen Pier daar tegen mij over be gon, kreeg ik gewoon kippenvel", vertelt Kubes. „Met mijn vrouw heb ik het daar veel eerder ook al over gehad. Dus ben ik meteen be gonnen." Nadat Kubes er met Reinier de Muynck over sprak, kwam ook die een kastje schilderen en tij dens een spontane zomeravond bijeenkomst op het pleintje voor de winkel, zochten twee andere Goese kunstenaars, Aswintha van Dijk en Vincent van Lintbergen, ook een meubeltje uit om mee aan de slag te gaan. Intussen is Kubes aan drie meu bels tegelijk bezig. „Op de kast ko men dus romantische voorstellin gen maar wel in mijn eigen stijl: strak en glamourous. De kist wordt een piratenkist voor meis jes, of voor jongens die van roze houden, natuurlijk. Op de ronde tafel komt een strak, zonnig sym bool. Ik hanteer verschillende stij len want je kunt je het beste laten inspireren door het meubel zelf." Of het een commercieel succes wordt, zou Pier de Koning niet durven voorspellen. „Als ik zie hoeveel entousiasme en werk Ku bes erin stopt, wordt het wel moeilijk er een prijs op te plak ken. Er is nu alleen een kastje van Reinier af. Maar wat doet het er toe. Het is tot nu toe alleen maar heel gezellig en inspirerend ge weest. Dat is de eerste winst." Volgens het college worden in de gemeente op dit moment onge veer 70 vakantiewoningen perma nent bewoond. Dat aantal is met name de laatste jaren fors toegeno men. B en W stellen dat de ge meente de wettelijke plicht heeft om deze praktijken aan te pak ken. Bovendien zijn er diverse handhavingsverzoeken binnenge komen op het gemeentehuis. Omdat de eigen afdeling handha ving geen ruimte meer heeft, wordt het aanpakken van de per manente bewoning uitbesteed KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal is gisteren ak koord gegaan met een jaarlijkse subsidie van 10.000 euro voor Ra dio Reimerswaal. Een meerderheid wil wel dat na twee jaar wordt geëvalueerd of de nieuwe lokale omroep aan de ver wachtingen voldoet. Wethouder Hans de Kunder stel de dat het goed is om tussentijds te evalueren, maar wees erop dat de gemeente een contract voor vijf jaar aangaat met de omroep. „Als het na twee jaar tegenvalt, kunnen we daar waarschijnlijk geen financiële consequenties aan verbinden." De Kunder zei er alle vertrouwen in te hebben dat de mensen van de nieuwe omroep de kwaliteit en diversiteit van de programma's goed in de gaten houden. Het geld dat de gemeen te geeft, komt overigens van het Rijk. Het is echter niet geoor merkt, dus Reimerswaal is strikt genomen niet verplicht het aan de lokale omroep te geven. Twee dagen zomerfair in De Zandlooper Bloemen, planten, sieraden, kaarten en spullen voor huis en tuin zijn vrijdag en zaterdag te koop tijdens de zomerfair in dorpshuis De Zandlooper in Le- wedorp. Vrijdag is de fair open van 19 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 15 uur. Tijdens de zo merfair kunnen kinderen zich laten schminken. Open dagen bij Ttiin en Atelier Quast Tuin en Atelier Quast houdt op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 open dag. Atelier Quast, aan de Herverkavelings- weg 1 tussen Kwadendamme en Baarland, is een plek waar van alles op creatief gebied te doen is. Ook de tuin is de moei te waard: er is een ronde moes tuin, een wei met fruitbomen en een pit, een bolusberg met linde en sfeervolle zithoekjes. Laatste marktconcert door Arno van Wijk Het laatste concert in de zomer se reeks marktconcerten op het Marcussenorgel in de Grote Kerk in Goes, wordt verzorgd door de stadsorganist zelf: Ar no van Wijk. Op het program ma staat werk van onder ande ren Vincent Lübeck en Marcel Dupré. Het concert begint om 13.30 uur. Gratis entree. Reiki-cursussen bij Karma Centrum Karma Centrum voor Zelfont wikkeling in Wemeldinge be gint met ingang van september elke maand met het geven van de Reiki cursus. Deze bestaat uit drie avonden, ochtenden of middagen. Op dinsdagavond 12 september is er om 19.00 uur een open avond met uitleg over Reiki en metafysica. Meer info en aanmelden: www.karmacentrum.nl aan een extern bureau. Een twee de reden om hiervoor te kiezen is de specialistische aanpak die het beëindigen van permanente be woning van vakantiehuisjes vergt. Zo krijgen de inspecteurs vaak te maken met heftige emoties bij de bewoners van de huisjes. Het college kiest ervoor om tien zaken per jaar te behandelen. Dat betekent dat over zeven jaar alle mensen zijn aangeschreven. Met een beetje uitloop vanwege rech terlijke procedures zou de illegale permanente bewoning van recrea tiewoningen over negen jaar tot het verleden moeten behoren. De aanpak kost de gemeente onge veer 60.000 euro per jaar. Alle permanente bewoning in één keer aanpakken is volgens het college te duur. De commissie ruimte bespreekt het onderwerp maandag. Provincie Zeeland WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 kunstwerk door Mieke van der Jagt Goese kunstenaars ver dubbelen het vakman schap van antieke meu bels door ze te beschil deren. door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen hebben besloten de permanente bewoning van va kantiehuisjes gefaseerd aan te pak ken. Elk jaar zullen tien procedures in gang worden gezet. LEWEDORP BAARLAND GOES WEMELDINGE Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland maken bekend dat zij op 20 augustus 2013 het ontwerp van de 1e herziening inpassingsplan Waterdunen hebben vastgesteld. Het ontwerp van de 1e herziening inpassingsplan Waterdunen ligt met bijbehorende stukken gedurende zes weken, vanaf 29 augustus tot en met 9 oktober 2013 ter inzage. De stuk ken kunt u inzien bij: Provincie Zeeland. Abdij 6 in Middelburg op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur; Gemeente Sluis. Raadhuisplein 1 te Oostburg. op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en op woensdag van 8.30 - 16.00 uur. De ontwerpherziening en de daarop betrekking hebbende stukken zijn tevens digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en via www.zeeland.nl de website van het project Waterdunen www.waterdunen.com Herziening van het inpassingsplan Waterdunen is noodzakelijk vanwege de vernietiging door de Raad van State van de bestemming van twee erven in het plangebied. In deze 1e herziening is het inpassingsplan Waterdunen tevens aangepast aan de resultaten van de grondonderhandelingen en de verdere planuitwerking in het kader van de. besteksvoor bereiding. De belangrijkste aanpassingen zijn: enkele kleine aanpassingen van de bestemming van en rond andere erven en woonper- celen in verband met de eigendomssituatie en het feitelijke gebruik; er is toepassing gegeven aan de wijzigingsbevoegdheid m.b.t. de percelen Zandertje 17 en het voormalige parkeerterrein bij 't Killetje; mogelijk maken van gebouwen in de bestemming Waterstaatswerken ten behoeve van het bedieningsgebouw van de getijdenduiker en het nieuwe gemaal; parkeerterrein aan de Walendijk en de Walendijk (de wegl wisselen van plaats, waar door het parkeerterrein aan de noordzijde van de weg komt te liggen; bestemming van het strand en de strandpaviljoens is aangepast aan de bestemmings regeling in het Bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Sluis. Gedurende de bovengenoemde periode van ter inzage legging kan een ieder zijn ziens wijze over het ontwerp inpassingsplan naar keuze mondeling of schriftelijk bij Provinciale Staten indienen. Het postadres voor de zienswijzen is Provincie Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Op 4 september a.s. wordt een inloopbijeenkomst gehouden in het projectkantoor op het Veerplein te Breskens. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunt u daar terecht voor informatie over de ontwerpherziening en de verdere procedure. Op deze bijeenkomst is tevens informatie te verkrijgen over de start van de kustversterkingswerken in Waterdunen. Voor nadere informatie, het buiten kantoortijden inzien van stukken of het maken van een afspraak omtrent het naar voren brengen van een mondelinge zienswijze kan contact opgenomen worden met mw. ir. E.A. Dekker, telefoonnummer Ó118-631922. Wat gebeurt er met uw zienswijze? Alle zienswijzen zullen [anoniem] worden gebundeld in een Nota van Beantwoording. Provinciale Staten van Zeeland nemen de zienswijzen in overweging bij het vaststellen van de definitieve 1e herziening inpassingsplan Waterdunen. Tegen het vaststellingsbesluit staat voor belanghebbenden beroep open bij de Raad van State. Voorwaarde daarbij is, dat men eerder ook een zienswijze op het ontwerp van de 1e herziening heeft ingediend, tenzij het plan op het betreffende punt gewijzigd is vastgesteld. www.zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53