SPORT 29 baan liet slaan, stond hij niet apa thisch op de baan. De Bakker, bij gestaan door zijn nieuwe coach Melle van Gemerden, kwam ge woon tekort. De Bakker lijkt na een lange perio de vol getob aan een nieuw hoofd stuk in zijn carrière te zijn begin nen. Zijn terugkeer in de tophon- derd gaf daar al blijk van, evenals zijn sterke optreden vorige week op het toernooi van Winston-Sa- lem. Daarin knokte hij zich via de kwalificaties in het hoofdtoernooi om vervolgens twee potjes te win nen. In de derde, tegen Jürgen Melzer, moest hij met een (lichte) teenblessure opgegeven. Voor Kiki Bertens viel er in New York weinig eer te behalen. Een brace om haar rechterenkel gaf de zwakke plek van de 21-jarige speel ster onbarmhartig weer. Het gewricht sputterde zodanig tegen dat haar missie om de twee de ronde van de US Open te berei ken zo goed als kansloos was. De tennisster kreeg geen vat op de Chinese Jie Zheng (6-1 6-3). Na één uur en twee minuten speelde de nummer 56 van de wereld de eenzijdige partij uit. De Wateringse maakte na afloop geen gebroken indruk. Ze stelde zich meer voor van het laatste Grand Slamtoernooi van het jaar, maar legde zich neer bij het onver mijdelijke. „Het zat er niet in", vertelde ze tegenover een verslag gever van tennistv.nl. „Qua bewe gen zat er een rem op. Mentaal is dat niet gemakkelijk." Bertens gaat in Nederland onder het mes om de chronische klachten te la ten verhelpen. De banden in haar enkel zijn zo danig opgerekt dat ze nauwelijks nog een functie hebben. Dit leidt met enige regelmaat tot fikse ont stekingen. Op Wimbledon hinder de pijn haar dusdanig dat ze na haar uitschakeling in de eerste ronde enkele weken vrijaf nam. Na de medische ingreep en een re validatie van een maand of drie verwacht Bertens topfit terug te keren bij de Australian Open. „Dan wil ik er weer staan." Het optimisme waarmee Bertens sprak, klonk niet door in de stem van Robin Haase. Meer dan zijn uitschakeling in de eerste ronde op Flushing Meadows tegen de Canadese qualifier Frank Dance- vic (7-6,3-6,7-5,7-6) baarde zijn -haperende lichaam hem zorgen. Haase kon door lage rugklachten, een terugkerend probleem, nau welijks trainen. Tijdens de partij kreeg hij last van de knie die hem in het verleden langere tijd aan de kant hield. „Dat verontrust me", gaf hij aan. Zijn matige optreden weet Haase overigens niet aan de zeurende pijn. „Ik was gewoon niet goed ge noeg." De cijfers spraken voor zich. Haase kreeg liefst vijftien breakpoints, waarvan hij er slechts drie benutte. Dancevic ging klinischer met de hem gebo den kansen om. Dat Haase ander maal niet in staat was een tie break te winnen, een terugkerend euvel, maakte zijn uitschakeling nog zuurder. Voor Sijsling moet deze opeensta peling van malheur bekend in de oren klinken. Net als op Wimble don is hij na één speelronde de enige overgebleven Nederlander in het enkelspel. In Londen reikte hij uiteindelijk tot de derde ron de. Anders dan toen verkeert hij in een matige vorm. „Ik ben op papier licht favoriet", zei hij over zijn ontmoeting met Gojowczyk (142e). „Gewoon hard werken en dan zien we wel wat er gebeurt." Anton Janssen volgt Pastoor op bij NEC Anton Janssen is de nieuwe hoofdtrainer van NEC. De vijftigjarige oefenmeester is de opvolger van Alex Pas toor, die vorige week werd ontslagen. Janssen komt van FC Oss, waar hij sinds begin vorig seizoen hoofdtrainer was. Hij begon en eindigde zijn actieve voetbalcarrière bij NEC. In de tussenliggen de periode kwam hij ook uit voor Fortuna Sittard, PSV en het Belgische Kortrijk. Judoka's weer snel uitgeschakeld op WK Net als maandag zijn de Ne derlandse judoka's vroegtij dig uitgeschakeld op het WK in Rio de Janeiro. Miran da Wolfslag verloor in de eerste ronde van de klasse tot 52 kilo op basis van straf fen van de Franqaise Priscil- la Gneto. Birgit Ente kwam in dezelfde klasse een ronde verder, waarin ze in de slot fase niet opgewassen was te gen de Braziliaanse Erika Mi randa. Ente versloeg eerst Es ther Sando uit Zambia. Wielrenner Flens langer bij Belkin Wielrenner Rick Flens heeft zijn contract bij Belkin ver lengd. De Noord-Hollander heeft voor een jaar bijgete kend. „Op de achtergrond is Rick een belangrijke kracht", aldus ploegleider Ni co Verhoeven. „Hij verzet bergen werk en is op vele fronten inzetbaar. We waarderen hem zeer. Hij is cruciaal in het voor werk van de sprint en bo vendien een van de moto ren in ploegentijdritten. Schuil stopt na dit seizoen Beachvolleyballer Richard Schuil beëindigt na dit sei zoen definitief zijn loop baan. „Ik heb er lang over na gedacht, maar ik ben er uit", aldus de veertigjarige Schuil. Hij vormde met Rein- der Nummerdor een succes vol koppel in het beachvol- leybal. Daarvoor was hij ac tiefin de zaal en behaalde met Oranje goud bij de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. Van der Lijke valt in Ronde Toekomst Wielrenner Nick van der Lij ke is ten val gekomen in de finale van de derde etappe van de Ronde van de Toe komst. De Middelburger fi nishte in het peloton en werd daarna naar het zieken huis gebracht Daar bleek dat hij niets ge broken had. Van der Lijke hoopt vandaag te starten in de vierde etappe. Hij staat 16e in het klassement, op 14 seconden van de leider. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 Georginio Wijnaldum: „Wij moeten laten zien dat we geen kinderen zijn." foto BasCzerwinski/ANP Nederlandse tenniseer redden NIJMEGEN RIO DE JANEIRO RIJSWIJK AMSTERDAM MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29