Theo Bos nog even op de plaats rust Goud Van der Klooster Moreno wint etappe, Nibali herovert leiding 28 SPORT VOORRONDE CHAMPIONS LEAGUE PSV-aanvoerder Georginio Wijnaldum is fit en heeft zin in duel met AC Milan. Hoewel formeel nog altijd niet is vastgesteld waarom de sprinter bij een laatste gezondheidscontro le voor de start van de Vuelta on der de minimum-waarde bleef, staat het volgens Verhoeven vast dat Bos niet gezond genoeg was om te koersen. „We moeten nu het zekere voor het onzekere ne men en hem niet acht dagen later al weer laten rijden." Formeel had het gekund. De inter ne regels zeggen dat als acht da gen na de test blijkt dat de corti sol-waarde wel in orde is, de ren ner weer mag koersen. Bos werd afgelopen donderdag getest en niet gezond genoeg bevonden. De herkeuring is derhalve morgen. De gezondheidscheck die Bos aan de kant hield, maakt onderdeel uit van het interne reglement van de MPCC, een club van wieler ploegen die zich bovenop de do- pingregels van de UCI zelf nog strengere normen oplegt. De MPCC (officieel: Mouvement Pour un Cyclisme Crédible) is op gericht in 2007 als reactie op de praktijken die door de Operacion Puerto naar buiten kwamen. Sinds de crisis van eind vorig jaar is het aantal leden sterk gestegen. Bijna alle teams in de World Tour maken er deel van uit. Ar- gos-teambaas Iwan Spekenbrink is vice-voorzitter van de door de Franse initiafnemer Roger Legeay geleide club. Legeay stelde begin deze week dat een te lage cortisol-waarde in 90 procent van de gevallen duidt op het gebruik van extern toegedien de cortisonen. Deze ontstekings remmer werd jarenlang ingezet binnen het peloton en staat van wege het prestatieverhogende ef fect op de dopinglijst. Legeay benadrukt dat niet te snel geoordeeld moet worden omdat de verlaging net zo goed een ande re natuurlijke gezondheidsreden heeft. Volgens Spekenbrink is het terug dringen van medicijngebruik ze ker niet de hoofdgedachte achter de cortisol-regel. „Het gaat meer om het oneigenlijk gebruik van medicijnen. Wanneer gebruik je ze? Als iemand ziek is. Zo niet, dan is het doping. Wie ziek is moet medicijnen kunnen gebrui ken, maar het is inderdaad ook zo dat medicijngebruik vaak de eer ste stap in de richting van doping is." De leiding van Belkin is er heilig van overtuigd dat Bos onder cate gorie van tien procent lastig te ver klaren reden valt. „Natuurlijk heb ben wij direct gedacht aan de zit vlakblessure van Theo in de Ene- co Tour van de week ervoor. Als die er mee te maken heeft, had den we dat wel direct gemeld", zegt woordvoerder Leon Brouwer. MOUNT HUTT - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft dinsdag voor de eerste keer in zijn carrière een World Cup gewonnen. Op Mount Hutt in Nieuw-Zeeland pakte de 36-jarige Vlissinger het goud op de Super-G. Van der Klooster, die al jaren tot de wereldtop behoort en ook al menigmaal op het podium stond, EINDHOVEN - Het opvallendste mo ment zat al aan het begin van de dag. De technische staf van PSV wilde de complete A-selectie mee naar Milaan, om het belang van de wedstrijd nog maar eens te on derstrepen. Niet 18, maar 22 selec tiespelers trainden daarom gistera vond op het gras van San Siro. Ook de nog niet wedstrijdfitte Lu ciano Narsingh maakte de trip mee. Alleen Stanislav Manolev bleef achter in Eindhoven, hij heeft aangegeven te willen ver trekken. Zijn aanwezigheid was voor het teambelang niet nodig. „We moeten onverstoorbaar blij ven", liet Phillip Cocu zich aan het slot van de persconferentie ontvallen. „AC Milan is een ploeg die ook als het tegenzit andere topspelers kan opstellen, ook tij dens de wedstrijd. Je speelt onder andere omstandigheden en hebt nu niet die 35.000 mensen achter je staan. Ik verwacht een beetje dezelfde wedstrijd als vorige week. Qua spanning is deze wed strijd vergelijkbaar met die tegen Zulte Waregem in de vorige ron de. Die wilden we ook winnen. Nu we hier zijn, moeten we alles doen om het eindtoernooi te be reiken. Ik denk niet in percenta ges of kansen, we gaan gewoon onze huid zo duur mogelijk verko pen. Het is moeilijk in te schatten hoe Milan gaat spelen. Misschien gaan ze voor de 0-0, misschien gaan ze vol op de aanval." PSV kreeg gisteravond de kans om te wennen aan het gras in San Siro, waar vanavond tussen de 40.000 en 50.000 mensen zitten. De meeste PSV'ers waren nog niet eens geboren op het moment dat Gullit, Rijkaard en Van Basten SCHALKE BEDWINGT PAOK MET TIEN MAN zegevierde met miniem verschil. Zijn eindtijd op het snelheids- nummer was 1.20,85 minuten. De Amerikaan Tyler Walker en de Nieuw-Zeelander Corey Peters volgden op respectievelijk 0,01 en 0,05 seconde. Maandag begon Van der Klooster zijn seizoen al met een tweede plaats op de supercombinatie. er furore maakten. Georginio Wijnaldum heeft dat historisch besef wel. De aanvoerder genoot van de training en benadrukte dat presteren en spelplezier hand in hand moeten gaan. „Wij moeten laten zien dat we geen kinderen zijn, zoals Mexes vorige week in het Philips Sta dion zei. Niet dat we daar nou de motivatie uit putten, die hadden we sowieso al. Dit zijn wedstrij den die je als voetballer altijd hebt willen spelen, als je eerlijk bent. Een mooi duel in San Siro in de Champions League, laat maar komen. Dat er zoveel men sen zitten, maakt ons niet uit. Bij ons thuis en in stadions in Neder land is dat ook zo. Duidelijk is dat we sowieso moeten scoren." Wijnaldum is fit, heeft geen last meer van de blessure die hem za terdag hinderde. Hij moest het veld verlaten tijdens Heracles- PSV, afgaand op de deels besloten training zal hij vandaag gewoon van start gaan. „Ik voelde me su per", zei hij in de catacomben van San Siro. „We kijken allemaal uit naar deze wedstrijd. De trainer kan me zeker opstellen, als hij dat wil. Ik heb er alles aan gedaan om weer fit te worden, zaterdag was ik niet helemaal zeker of ik het wel zou halen." Dat laatste zal zeker gebeuren, de rol van Zakaria Bak kali is nog on duidelijk: Waarschijnlijk begint hij vandaag op de bank. De PSV-staf stoomde hem met man en macht klaar voor het topduel. Tijdens de besloten sessie trainde Bakkali gedeeltelijk apart van de groep, de kans dat hij in de basis start is daardoor miniem. Florian Jozefzoon is de eerst aangeweze ne om die plek over te nemen, Narsingh speelt zeker nog niet. koers goed onder controle. Nadat alle vluchters waren terugge haald, reed een grote groep naar de laatste heuvel. Daar had nie mand een antwoord op de demar rage van Moreno. Cancellara pro beerde het nog met een groot ver zet, maar kwam nooit in het wiel van de Spanjaard. Mollema spurt te op de achtergrond naar de vijf de plaats. Horner zat evenals Lau rens ten Dam minder goed geposi tioneerd en kreeg door een breuk in het peloton zes seconden aange smeerd, waardoor Nibali hem in het algemeen klassement drie se conden voorbleef. Mollema steeg drie plaatsen en staat nu dertien de, met nog altijd 49 seconden achterstand op Nibali. Ten Dam is de nummer achttien op 1.12 minu ten. Johnny Hoogerland finishte als 166e op ruim veertien minu ten van Moreno. De Amsterdammer, vandaag in ac tie tegen de Duitse qualifier Peter Gojowczyk, won op Wimbledon als enige zijn eerste partij. De ne derlaag van Thiemo de Bakker kwan niet onverwacht. In de Spanjaard Pablo Andujar, 55e ojde wereldranglijst, trof hij een U stige tegenstander (6-4, 6-4, 6-4). Anders dan in Londen, waar hij zich in recordtempo door de veteraan James Blake van de De etappe werd gedomineerd door een kopgroep van vijf ren ners, van wie de Fransman Nico las Edet als laatste overbleef. Ook toen een nieuwe groep van vijf renners, met onder anderen Luis León Sanchez van Belkin, bij hem aansloot, had het peloton onder leiding van Astana (Nibali) en Mo- vistar (Alejandro Valverde) de door Ad Pertijs NIJMEGEN - Theo Bos zal volgens Ni co Verhoeven vrijdag in Antwerpen zeker niet aan de start staan van de World Ports Classic. „Zijn corti sol-waarde was niet voor niets zo laag", zegt de ploegleider van Bel- kin. Volwassenheid tonen in Milaan door Rik Elfrink Schalke '04 heeft zich met de grootst mogelijke moeite ten kos te van Paok Saloniki gekwalifi ceerd voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Op het ge lijkspel (1-1) van vorige week volg de in Griekenland, ondanks een ro de kaart voor Jermaine Jones bij diezelfde tussenstand, een 3-2-overwinning. De Hongaar Edam Szalai was de grote man met twee doelpunten. Ook Arsenal redde het. Na de 3-0-zege in Istanbul op het Fener- bahqe van Dirk Kuijt, werd het kar wei in Londen simpel geklaard: 2-0. Ook FC Basel, Steaua Boekarest en Austria Wien plaatsten zich voor het hoofdtoernooi. Thiemo de Bakker redde het niet in de eerste ronde van de US Open te gen de Spanjaard Pablo Andujar: 4-6 4-6 4-6. foto Peter Foley/EPA door Geert LangendorfF NEW YORK/NIJMEGEN - Igor Sijsling wacht andermaal de taak de Ne derlandse inbreng in het enkelspel van een Grand Slam van enige kleur te voorzien. Na de uitschake ling van Thiemo de Bakker, Kiki Bertens en Robin Haase in de eer ste ronde van de US Open, geldt hij als laatst overgebleven landge noot. FISTERRA - De Spaanse wielrenner Dani Moreno heeft de vierde etap pe in de Ronde van Spanje gewon nen. De 31-jarige coureur van Ka- toesja sprong in de laatste kilome ter naar Fisterra, die licht bergop liep, weg uit de favorietengroep en bleef de Zwitser Fabian Cancellara ruim voor. Bauke Mollema eindig de op de vijfde plaats. De Italiaan Vincenzo Nibali (Astana) nam de rode leiderstrui over van de Ameri kaan Chris Horner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28