Voorverkoop voor Ritthem-on-lce Zorgstroom stopt met in- en uitklokken bij klanten thuiszorg WALCHEREN 23 Politie ontmantelt hennepkwekerij in Middelburg Burgemeester Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl App Store Per stuk 2.49 prijsplukker intratuin G-eè Ik sUape! 0 @sweetdealzeelnd c fb.com/sweetdeal.zeeland RITTHEM - De winter is nog ver weg, maar schaatsliefhebbers kun nen nu al kaartjes kopen voor een nieuwe ijsbaan in Ritthem. Korfbalvereniging KV Atlas wil haar grasveld in een verlichte schaatsbaan veranderen als het gaat vriezen. Het idee leeft al ja ren, maar tot nu is het niet gelukt om het te verwezenlijken. Het ijs- comité van Atlas wil de zaak nu goed aanpakken door de drainage van het veld afsluitbaar te maken zodat er in de winter water op het veld kan blijven staan. De geschat te investering is 5700 euro. Om aan het benodigde geld te ko men verkoopt de club nu al kaar ten met een onbeperkte geldig heidsduur. Voor tien euro krijg je tien dagkaarten. Als de baan er eenmaal ligt, zullen dagkaarten 2,50 euro gaan kosten. Voorin schrijving biedt dus een aardig voordeeltje. „Ons doel is 4500 eu ro op te halen met de voorver koop van dagkaarten. Zodra er 4500 euro opgebracht is gaat de schop in de grond. Mocht dat voor 1 oktober 2013 het geval zijn, dan bestaat de mogelijkheid dat er nog deze winter geschaatst kan worden", aldus de vereniging. De besparing zit hem vooral in de technische- en administratiekos ten, zegt Ruben Leijnse van Zorg stroom. De zevenhonderd mede werkers werken allemaal met een soort telefoon. Deze halen ze als ze bij een klant binnenkomen en weer weggaan 'over' een pasje. De ze zevenhonderd telefoons kosten geld, maar ook de administratie die eraan vast zit. Het is volgens Leijnse moeilijk te zeggen hoe veel tijd en geld er precies be spaard wordt. Vanaf 1 september wordt de plan ning van de zorg gebruikt voor de verantwoording bij het Zorgkan toor. De afgelopen vier maanden hebben het oude en het nieuwe systeem naast elkaar gedraaid en daaruit is gebleken dat de ge plande zorg en de geklokte zorg niet ver uiteen lopen. Het Zorg kantoor komt daarom tegemoet aan het verzoek van Zorgstroom om voortaan alleen nog de plan ningen te gebruiken. Leijnse: „Voor zover wij weten zijn wij de eerste thuiszorgorganisatie in Zee land die stopt met minutenregis tratie." De precieze registratie was ooit in gevoerd omdat de overheid deze verplicht stelde, zodat ze de con trole kon vergroten. Die overheid ziet nu in dat er te veel regels in de zorg zijn en er te veel admini stratie aan vast zit, zegt Leijnse. „Daarom worden de regels nu ver soepeld. En dat levert zeer zeker tijdwinst op." MIDDELBURG - De polite heeft maandag in de Van Heemskerck- straat in Middelburg een hennep kwekerij ontdekt. In de woning werd na een anonie me tip een in werking zijnde kwe kerij aangetroffen met ruim 140 hennepplanten. De kweker bleekt de elektriciteit illegaal af te tappen van de ener gieleverancier. Het bedrijf heeft aangifte gedaan van diefstal van de stroom. De stroomaansluiting is afgesloten. De planten en kweekapparatuur zijn door de politie in beslag geno men. De 25-jarige bewoner van de woning is aangehouden en zit voorlopig nog vast. MIDDELHARNIS - Ada Grootenboer- Dubbelman (48) wordt burge meester van de fusiegemeente Goeree-Overflakkee. Grootenboer was sinds 2003 wethouder voor het CDA in de West-Brabantse ge meente Moerdijk. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! S-GRAVENPOUXR 0113-311221 WWWAJHOlfTERMANML sweetdeal Verkrijgbaar in de Patiocyclaam Diverse kleuren, hoogte 20 cm, Ifschaduw. potmaat 10,5 cm. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven Ga voor 3 maanden onbeperkt sporten bij Happy Fitness Health Centre in Vlissingen door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Jarenlang moesten ook thuiszorgmedewerkers van Zorgstroom bij elke klant in -en uit klokken. Het Zorgkantoor contro leerde aan de hand van die gege vens de vergoedingen. Vanaf 1 sep tember stopt Zorgstroom met de ze minutenregistratie. Het be spaart de organisatie tijd en dus geld. \/1 Ti <7 H pfl tl 1t~1 pf VLISSINGEN - Vandaag komt het voormalige Zee\teartschoolgebouw Boule- UC11111L1C1 vard Bankert 156 officieel in handen van Van Koeveringe Beheer. Het gebouw rröCtfplzPTl met het torentje wordt omgebouwd tot een zorgcentrum. Leerkrachten en on- CK.C11 derwijs ondersteunend personeel van de De Ruyter Academy streken woens dagmiddag voor de laatste maal de vlag op het torentje, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23