100 Supersnel 4G met een gratis 4G toestel 22 WALCHEREN Worden de begraafplaatsen opgehoogd of uitgebreid? Veerenaren mogen daarover meepraten. Maar pas na nadere informatie. Vijf jaar cel voor overval woning Vlissingen DOMBURG - Je hoeft niet per se in de gemeente Veere te wonen, wil je er begraven worden. Maar er zijn grenzen. „Heel raar gezegd, ik vind dat we in Veere niet aan een soort van graftoerisme moeten be ginnen", waarschuwde CDA-ge- meenteraadslid Jan Lampert maandagavond tijdens een verga dering van de gemeenteraadscom missie voor Ruimtelijke Ontwik keling. Hij reageerde daarmee op de ge meentelijke discussienota over de begraafplaatsen. Naarmate de be graafplaatsen moeten worden uit gebreid, kosten ze de gemeente meer geld. Want hoe groter een begraafplaats, hoe hoger de onder houdskosten. En die worden maar voor de helft gedekt door de tarieven die bij nabestaanden in rekening worden gebracht. In veel gevallen legt Veere nu jaarlijks op een graf zo'n honderd euro toe. In Veere doen ze meestal niet al te moeilijk wanneer van nabe staanden het verzoek komt ie mand te mogen begraven die er nooit gewoond heeft. Weliswaar geldt dat de overledene een 'socia le binding' moet hebben gehad met Veere. Maar in de regel springt de gemeente met die voor waarde soepel om. Bijna altijd kan wel op enige wijze een link worden gelegd naar Veere. Boven dien, de gemeente wenst het de rouwende nabestaanden niet nog eens extra moeilijk te maken. Toch wordt het nu tijd de regels wat aan te scherpen, vindt het CDA. Zodat niet iedereen 'die ooit in Veere op vakantie is ge weest hier kan worden begraven'. Het laatste woord is over dat soort kwesties overigens nog lang niet gesproken. Eerst moet er een nieu we discussienota komen, oordeel de maandagavond de commissie voor Ruimtelijke Ontwikkeling. Want het stuk dat op tafel lang, liet nog veel te veel vragen on beantwoord. Er werd in aangestuurd op het ver hogen van oude grafvelden, zodat er opnieuw in kan worden begra ven, bovenop de oude graven. Be graafplaatsen zouden dan in de toekomst niet meer hoeven te worden uitgebreid. Op zich mis schien een goed idee, vond de commissie. Want dan hoeven geen graven te worden geruimd, blijven de beheerskosten binnen de perken, hoeven de tarieven niet fors omhoog, en blijft het on derhoud op het huidige hoge peil. Maar de commissie, aangevoerd door SGP/CU en CDA, wil toch eerst eens beter onderbouwd zien wat nu precies, liefst per begraaf plaats, de financiële consequen ties zijn van het een of van het an der. Pas daarna wil men ermee te rade gaan bij de dorps- en stadsra den, en ook de burgers afzonder lijk gelegenheid geven er hun zeg je over te doen. Er gingen ook stemmen op de inwoners zelf een rol te laten spelen bij onderhoud van groen en beheer van aula's. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een Roosenda ler (23) conform de eis veroor deeld tot vijf jaar cel. Ook moet hij een schadevergoeding van 4.315 euro betalen. De man overviel samen met een maat september 2011 de eigenaar van een sportzaak in diens wo ning aan de Van Karnebeekstraat in Vlissingen. Daar werden trai ningspakken van bekende voetbal teams verkocht. Die bewuste dag kwamen de twee kleding kopen. Toen ze wilden afrekenen, zette de Roosendaler een vuurwapen tegen het hoofd van het slachtof fer. Na een worsteling werd het slachtoffer vastgebonden. Hierna gingen ze er met 2600 euro en een iPhone vandoor. Een getuige zag de mannen weglopen en meende in de Roosendaler een vroegere jeugdspeler van RCS te herkennen. De Roosendaler kon worden opgespoord. De jonge man is in het verleden al eerder veroordeeld voor een overval. Toen kreeg hij één jaar jeugdde tentie opgelegd. Volgens de offi-" cier van justitie had hij daar ken nelijk niets van geleerd. middelburg - Philips zet binnen kort 1,3 hectare van het terrein van de Vitritefabriek in Middel burg te koop. Daarmee komt er weer wat ruimte vrij op het bijna volle bedrijventerrein Arnestein. Op dit deel van het terrein wordt een aantal oude, overbodig gewor den kantoren gesloopt. De kanto ren stonden al geruime tijd leeg. De Vitrite-fabriek maakt onder meer onderdelen voor autoverlich ting en houdt zich bezig met de ontwikkeling van nieuwe produc ten. Vitrite maakt deel uit van de Automotive-tak van Philips Ligh ting. Volgens een woordvoerder van Philips draait de fabriek uit stekend. Philips verhuisde de Vitritefa briek in de jaren zeventig vanuit het centrum van de stad - het hui dige Maisbaaigebied - naar Ar nestein. In die tijd maakte Vitrite lampvoetjes voor tl- en gloeilam pen en werkten er zo'n duizend mensen. Tegenwoordig heeft Vitrite in Middelburg een kleine 150 men sen in dienst. Life companion mod* /mnd* Gratis LG Optimus F5 Alles-in-éèn Mobielastap Onbeperkt feeUen/sflis, 500MB Toestel is van jou AWes-in-één Mobiel Instap Onbeperkt betien/sms, 500MB Toestel ts van jou Alles-in-één Mobiel Instap Onbeperkt beüen/sms, 50 Toestel is van jou kpn winkel kpn.com j 0800 0115 graftoerisme in Veere Geen door Henk Postma Hoe groter een begraafplaats, hoe ho ger de onderhoudskosten. Die worden nu half gedekt door de graftarieven. Veelal legt Veere nu jaarlijks op een graf ongeveer honderd euro toe. De sloop van de lege kantoren op het terrein van Vitrite op Ar nestein in Middelburg. foto Ruben Oreel SAM&I 12:4S^tó^ doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22