I bezuiniging op stapel Commissie presenteert rapport over declaraties Veere doet aarden wal bij camping in de ban WALCHEREN 21 Walchenaar wil uitleg Goes' Afrikaproject Kennisgeving ontwerp 1e herziening inpassingsplan Waterdunen Voor 2014 staat er een nog veel grotere bezuiniging op stapel voor de pgb. De afgelopen jaren is het toezicht op het uitkeren van de pgb's ook geïnventariseerd om op die ma nier fraude met deze uitkering te gen te gaan. De belangenvereniging voor pgb- cliënten Per Saldo heeft voorspeld dat vanaf 2014 ruim 40.000 men sen die nu een persoonsgebonden budget ontvangen, dat bedrag dan kwijtraken en dan ook geen vervangende zorg meer zullen krijgen. De resultaten worden maandag aan het eind van de middag be kendgemaakt op het stadhuis in Vlissingen. Van Dalen weet nog niet hoe laat precies deze bijeen komst begint. Het onderzoeksrap port wordt eerst in een besloten vergadering gepresenteerd aan de fractievoorzitters van de partijen in de gemeenteraad. Daarna wordt het openbaar gemaakt. Eind deze week brengt een deel van de onderzoekscommissie nog een bezoek aan oud-wethouder Jacques Damen. Hij trad eerder al af vanwege hartklachten. De gemeenteraad besloot begin augustus tot het vervolgonder zoek door de commissie. Met na me over declaraties van burge meester René Roep en wethouder Jacques Damen waren twijfels ge rezen, na inventarisatie door een accountant. De commissie heeft nu alle declaraties van het college vanaf maart 2010 onderzocht. Bur gemeester René Roep heeft al toe gezegd 4477,88 euro terug te beta len aan onterecht ontvangen ver goeding voor dubbele woonlas ten. Volgende week donderdag (5 sep tember) worden de uitkomsten van het onderzoek naar declara ties besproken in de gemeente raad. Deze vorm van 'landschappelijke inpassing' wordt bij nader inzien minder fraai geacht. Recrea tie-wethouder René Molenaar (CDA) noemde het dinsdag avond, tijdens een vergadering van de commissie voor Maatschap pelijke Ontwikkeling zelfs even 'buitengewoon ontsierend'. Het nieuwe gemeentelijke beleid voor de kampeerterreinen staat de aanleg van aarden wallen dan ook niet langer toe. Ter afscher ming wordt nu een tien meter brede strook voorgeschreven met streekeigen aanplant, liefst niet strak vormgegeven, maar geleide lijk overgaand in het omringende landschap. Toch liet wethouder Molenaar gis teravond de mogelijkheid open daar misschien 'in zeer specifieke gevallen' enigszins van af te wij ken. Daarmee deed hij een hand reiking naar de VVD en de SGP/ CU. Beide partijen vinden dat een stukje aarden wal 'in de praktijk' soms de beste oplossing kan zijn. Het nieuw beleid, vastgelegd in de kadernota Kampeerterreinen 2013, wijkt niet zo gek veel af van de praktijk in de afgelopen vijf ja ren. In die periode was in de Veer- se kampeersector sprake van een flinke 'kwaliteitsverbetering'. De gemeente bood ruimte voor uit breiding met 700 plekken. Maar daar zijn er slechts 237 van benut, ook al doordat verouderde kam- peereenheden soms werden opge heven. De resterende 563 eenhe den blijven de komende jaren be schikbaar voor uitbreiding van be staande campings. Maar daar wor den wel voorwaarden aan gesteld als kwaliteitsverbetering, product- differentiatie en vernieuwing. Enkele jaren geleden, tijdens het Afrikajaar, zette Goes een hulp project op in de Oegandese stad Kamuli. Bestuurders en ambtenaren be zochten de stad en Goesenaren sloegen de handen ineen om een zinvolle bijdrage te leveren. Meliskerkenaar Roskam wil van de gemeente Goes weten wat de bedoeling van het project was, wat het heeft gekost, wat er be reikt is en wie voor welke kosten is opgedraaid. Hij wil vooral een antwoord op de vraag of iedereen die bij het project betrokken was, wist dat in Uganda de doodstraf staat op ho moseksualiteit. De gemeente Goes moet Roskam uiterlijk 26 september een ant woord geven. Provincie Zeeland www.zeeland.nl ners WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2013 en medewerkers bij elkaar. Achterste rij rechts: Romani Weis. foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel VLissiNGEN - De commissie van raadsleden die onderzoek doet naar de declaraties van burgemees ter en wethouders van Vlissingen presenteert maandag (2 septem ber) haar bevindingen. Over de uit komst van het onderzoek wil com missievoorzitter Coen van Dalen (Christenunie) nog niets zeggen. door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere heeft spijt van de aarden wallen langs nieuwe stukken kampeerter rein, zoals bij de N57 bij Seroosker- ke en de Grindweg bij Westkapel- le. GOES - Piet Roskam uit Meliskerke heeft de gemeente Goes met een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur alle informatie ge vraagd over het project Kamuli. Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland maken bekend dat zij op 20 augustus 2013 het ontwerp van de 1e herziening inpassingsplan Waterdunen hebben vastgesteld. Het ontwerp van de 1e herziening inpassingsplan Waterdunen ligt met bijbehorende stukken gedurende zes weken, vanaf 29 augustus tot en met 9 oktober 2013 ter inzage. De stuk ken kunt u inzien bij: Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur; Gemeente Sluis. Raadhuisplein 1 te Oostburg, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en op woensdag van 8.30 - 16.00 uur. De ontwerpherziening en de daarop betrekking hebbende stukken zijn tevens digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en via www.zeeland.nl de website van het project Waterdunen www.waterdunen.com Herziening van het inpassingsplan Waterdunen is noodzakelijk vanwege de vernietiging door de Raad van State van de bestemming van twee erven in het plangebied. In deze 1e herziening is het inpassingsplan Waterdunen tevens aangepast aan de resultaten van de grondonderhandelingen en de verdere planuitwerking in het kader van de besteksvoor bereiding. De belangrijkste aanpassingen zijn: enkele kleine aanpassingen van de bestemming van en rond andere erven en woonper- celen in verband met de eigendomssituatie en het feitelijke gebruik; er is toepassing gegeven aan de wijzigingsbevoegdheid m.b.t. de percelen Zandertje 17 en het voormalige parkeerterrein bij 't Killetje; mogelijk maken van gebouwen in de bestemming Waterstaatswerken ten behoeve van het bedieningsgebouw van de getijdenduiker en het nieuwe gemaal; parkeerterrein aan de Walendijk en de Walendijk [de weg) wisselen van plaats, waar door het parkeerterrein aan de noordzijde van de weg komt te liggen; bestemming van het strand en de strandpaviljoens is aangepast aan de bestemmings regeling in het Bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Sluis. Gedurende de bovengenoemde periode van ter inzage legging kan een ieder zijn ziens wijze over het ontwerp inpassingsplan naar keuze mondeling of schriftelijk bij Provinciale Staten indienen. Het postadres voor de zienswijzen is Provincie Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Op 6 september a.s. wordt een inloopbijeenkomst gehouden in het projectkantoor op het Veerplein te Breskens. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunt u daar terecht voor informatie over de ontwerpherziening en de verdere procedure. Op deze bijeenkomst is tevens informatie te verkrijgen over de start van de kustversterkingswerken in Waterdunen. Voor nadere informatie, het buiten kantoortijden inzien van stukken of het maken van een afspraak omtrent het naar voren brengen van een mondelinge zienswijze kan contact opgenomen worden met mw. ir. E.A. Dekker, telefoonnummer 0118-631922. Wat gebeurt er met uw zienswijze? Alle zienswijzen zullen (anoniem) worden gebundeld in een Nota van Beantwoording. Provinciale Staten van Zeeland nemen de zienswijzen in overweging bij het vaststellen van de definitieve 1e herziening inpassingsplan Waterdunen. Tegen het vaststellingsbesluit staat voor belanghebbenden beroep open bij de Raad van State. Voorwaarde daarbij is, dat men eerder ook een zienswijze op het ontwerp van de 1e herziening heeft ingediend, tenzij het plan op het betreffende punt gewijzigd is vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21