Voor 2014 staat grotere j b igSgr** Topvoordeel ITALIË I 20 WALCHEREN BEGELEID WONEN Kleinschalige woonvoorziening in Middelburg is failliet door korting op persoonsgebonden budget. [4991 KRAS NL Klapperlint moet Middelburgse zwaan weren BOEK ONLINE of bel 0900-9697 MIDDELBURG - De kleinschalige woonvoorziening 't Hart, zorg op maat' in Middelburg is failliet. De ze of volgende week wordt duide lijk of een andere zorgaanbieder de woonvoorziening voor volwas senen met een verstandelijke be perking overneemt of dat het pand in de Veersepoort wordt ge sloten. De initiatiefnemers Romani Weis (21) en Melda Ruedisueli (26) zijn momenteel in gesprek met de cu rator. De personeelsleden van 't Hart worden volgens hen op dit moment doorbetaald door het UWV. Weis en Ruedisueli hopen dat er een zorgaanbieder gevon den wordt die 't Hart overneemt omdat de zes bewoners dan 'hope lijk' bij elkaar kunnen blijven en ook de medewerkers uitzicht hou den op een baan. Het zou volgens hen voor de bewoners bijna ramp zalig zijn als ze her en der ge plaatst worden. Volgens de twee Middelburgers trekken de bewo ners nu al jaren samen op. Ook zijn de cliënten, aldus de beide initiatiefnemers, als het ware ver groeid met de medewerkers. Rue disueli: „Als één van hen vakantie had, vroegen de bewoners con stant wanneer hij of zij terug zou komen." Het slechtst denkbare scenario is volgens hen ook nog steeds mogelijk. „Dat geen andere zorgaanbieder 't Hart overneemt zodat de bewoners terug naar hun ouders moeten." Volgens hen is 't Hart failliet ge gaan omdat de regels voor het per soonsgebonden budget (pgb) zijn veranderd waardoor er minder in komsten binnen kwamen. Ruedi sueli zegt bitter dat de overheid zich als een onbetrouwbare part ner heeft opgesteld. „Tijdens de wedstrijd zijn de spelregels plotse ling veranderd." Ze weet nog goed dat bij de start van het project in 2010 de over heid maar wat blij was met hun initiatief. Allebei de initiatief neemsters waren actief in de zorg en zagen dat het ook anders kon. „Meer persoonlijke aandacht, veel minder management." Weis: „Kleinschalige zorg, gericht op de individuele behoeftes van de af zonderlijke bewoners." Ze merkte zelf, toen ze bij een grotere instel ling werkte, dat zé nauwelijks tijd had voor die persoonlijke benade ring. „Ik was bijna al mijn tijd kwijt aan het boekhouden, het schoonhouden van een woning en zorgen dat er eten was." Bij 't Hart, zo vertellen de beide Middelburgse vrouwen, was het mogelijk om met een bewoner naar de eendjes te gaan, te wande len en iemand eens wat extra aan dacht te geven. Volgens de twee zorgde die extra aandacht er ook voor dat de bewoners beter in hun vel kwamen te zitten en er op vooruit gingen. Het faillissement van 't Hart heeft grote persoonlijke gevolgen voor de initiatiefnemers en hun ouders, die ook bij het project be trokken zijn. Volgens de twee zijn ze allemaal persoonlijk failliet ver klaard en zijn ze nu afhankelijk van de voedselbank, zoals hun moeder opmerkt. Weis: „Nu moe ten we maar zien hoe we onze kinderen moeten voeden en kle den." Ruedisueli benadrukt dat ze niet met het project is begon nen om rijk te worden. „Wel om ervoor te zorgen dat cliënten het beter zouden hebben." MIDDELBURG - Het persoonsgebon den budget (pgb) is een geldbe drag waarmee iemand zorg, bege leiding of hulp in kan kopen. Pa tiënten, of hun ouders, kunnen zelf de hulpverleners en begelei ders uitkiezen en zelf beslissen waaraan het geld besteed wordt. Om in aanmerking te komen voor een pgb moet er een indica tie gesteld zijn. Het kabinet besloot om per april 2012 te bezuinigen op het budget voor de pgb's waardoor patiënten niet meer het volle bedrag kre gen. 'Jgr&m- MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg plaatst een rood-wit klap perlint langs de waterkant van de Herengracht. Op die manier pro beert de gemeente te voorkomen dat een agressieve zwaan uit het water komt en geparkeerde auto's aanvalt. Bewoners van de Herengracht de den vorige week hun beklag over het gedrag van de zwaan. Meerde re auto's zouden zijn beschadigd door het dier. Volgens de gemeente mag de be wuste zwaan vanwege de Flora- en Faunawet niet zomaar ver plaatst worden. Het afzetten van een paar parkeerplekken kan ook niet omdat de zwaan actief is in en vrij groot gebied, van het Dom- burgs Schuitvlot tot aan de water toren. „Zoveel parkeerplaatsen kunnen en willen we niet slui ten", aldus een woordvoerder. Kleinschalige woonvorm 't Hart failliet door Emile Calon 6 Het is nog niet bekend waar de zes cliënten van de woongroep 't Hart, zorg op maat' te recht komen. Enkele maanden na de start in 2010 van 't Hart, zorg op maat' zijn bewoners en Vertrek: 3 sept. t/m 26 mrt absolute bodemprijs op 3/9». uitgebreide stadsverkenningen onder leiding van Rome-kenner met o.a. het Colosseum, Forum Romanum, Trevifontein, Spaanse Trappen en Vaticaanstad incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies [399i !ie www.kras.nl/38307 VENETIË, FLORENCE CINQUE TERRE Vertrek: 7 sep. t/m 5 nov. vertrekgarantie t/m oktober! afwisselende rondreis met talloze hoogtepunten met o.a. Venetië. Padua, Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies p| ."TiiaHai 'ie www.kras.nl/38306 BLOEMENRIVIÉRA CÖTE D'AZUR Vertrek: 10 okt. t/m 20 mrt. NIEUW bij KRAS.NL! ontdek zeer voordelig de mondaine badplaatsen van Frankrijk en Italië met o.a. Genua, Portofino, Albenga, Cinque Terre, San Remo, Monaco, Nice en Cannes incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38724 4 r, ROME, NAPELS SORRENTO Vertrek: 11 sept. t/m 9 okt. laatste plaatsen, op=op! verblijf in 4-sterren hotels! met o.a. het Sint-Pietersplein, Trevifontein en het Colosseum in Rome, Napels, Pompei en vrije dagen in Sorrento incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 3 x diner, NL-spr. rasleiding en excursies Zie www.kras.nl/28034 Vertrek: 26 sept. t/m 12 nov. 100% vertrekgarantie! verblijf in een goed beoordeeld hotel direct aan het Trasimeense Meer met o.a. Florence, Arezzo, Orvieto, Rome, Montepulciano, Pienza. Assisi en Perugia incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 5 x diner, NL-spr. rasleiding en excursies Zie www.kras.nl/38625 BELLA ITALIA Vertrek: 1 sept. t/m 13 okt. 100% vertrekgarantie! met o.a. de prachtige stad Assisi, net interessante Florence, Pisa Lucca. Siena, Rome en heerlijke vrije dagen in Sorrento excursie naar Pompei mogelijk! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 7 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35607 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteiten fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20