Nieuwe cursussen bij Kreatieve Vorming Alleen bij Schoonenberg: unieke Vijfvoudige Garantie 91 Charmant stadje met een rijke Statenfractie PvdA vreest einde grensoverschrijdende buslijnen ZEEUWS-VLAANDEREN 23 hulst - De Statenfractie van de PvdA is bezorgd over het voortbe staan van de Bredabus (lijn 19 Hulst-Antwerpen-Breda), lijn 12 (Oostburg-Maldegem) en lijn 50 (Terneuzen-Gent). Eerder lieten ook de statenfracties van de Partij voor Zeeland, Na tuurlijk Zeeland en SP al weten dat de grensoverschrijdende lij nen wat hen betreft moeten blij ven. De verbindingen lopen ge vaar nu het provinciebestuur het besluit over het voortbestaan van de lijnen wil overlaten aan het be drijf dat vanaf 2015 het busver voer verzorgt. Deze lijnen worden in het Plan van Eisen OV Zeeland niet verplicht. Lijn 42 (Bres- kens-Brugge) blijft dat wel. Belangstellenden kunnen van avond alles leren over het cursus aanbod, kennismaken met docen ten en inschrijven voor een cur sus. De informatie- en inschrij vingsavond is van 19.00 tot 20.00 uur in Den Dullaert in Hulst. Op maandag 9 september begint het nieuwe cursusjaar. De lessen worden gegeven in Den Dullaert, in basisschool De Reynaert in Hulst en in De Warande in Sint lansteen. Nieuw in het kinderaan bod is dit jaar de cursus sieraden- maken op woensdagmiddag in Den Dullaert onder leiding van docente Tilly Deurwaarder. Ook volwassenen kunnen de vaardig heden leren om sieraden te ma ken. De cursus voor volwassenen is op maandagavond in de Waran de. Vanwege de grote populariteit van de Techniekclub kunnen nu ook de oudere tieners van 14 tot en met 17 jaar meedoen. Kijk voor het volledige cursusaanbod op Een hoortoestel kiest u niet zomaar. Om echt weer goed te kunnen horen moet alles kloppen. Het toestel moet helemaal bij u passen. De prijs moet goed zijn. En aan de nazorg mag niets ontbreken. Daarom krijgt u bij Schoonenberg een unieke Vijfvoudige Garantie. 1 Beste prijs garantie 2 Breedste keuze garantie 3 Test garantie 4 Vijf jaar service garantie 5 Deskundigheid garantie fl [•I*J I LH I HOORCOMFORT langs een vastgesteld aantal pun ten, mensen moeten een leuke tijd hebben, dat is belangrijk. Soms, als het écht regent, ga ik met een groep op café: als ik daar een leuk verhaal bij heb, zijn de mensen toch vermaakt. Het mag nooit saai worden. Als ik ergens sta en ik merk dat ik mijn ge wicht van mijn ene op mijn ande re voet moet verplaatsen, is dat een teken dat ik er alweer te lang sta..." Ottomer is geboren en getogen in Antwerpen, en was altijd al geïnteresseerd in de historie van de stad. Maar hoe maak je daar je beroep van? „Van school ben ik vertrokken toen ik achttien was. Geschiedenis vond ik wel interes sant, maar wat moet ik dan met geschiedenis? Leraar geschiedenis worden? Nee toch he?" Vele losse baantjes later, verhuisde hij naar Berlijn om aan zijn eerste boek te werken. „En toen miste ik Ant werpen zo ontzettend. Toen wist ik het: gids." Antwerpen. De mooiste stad van België, en van Europa. Ottomer twijfelt niet eens. Hij is trots op zijn stad. Net als veel van zijn stadgenoten heten te zijn. „Men sen zeggen altijd dat 'Antwerpers dikke nekken hebben'. Elders in België zien ze me altijd al komen. 'Daar hebben we Tanguy weer, met zijn mooiste dit en zijn schoonste dat', zeggen ze dan. )a, en?" Hij lacht. „Dat moet toch juist? Iedereen zou zo trots op zijn eigen stad moeten zijn!" Rubens, de grootste ha ven van Europa na Rot terdam, de dierentuin, een grote mode-indus trie, het diamantcentrum van de wereld..." Zo maar wat bijzonder heden die Antwerpen interessant maken. Zo maar wat dingen die ter sprake zouden kunnen komen in een stadstour van Tanguy Otto mer. „Ik heb op dit moment een stuk of vijftien tours die ik aanbied, langs de cafés of de muurschilde ringen... net wat de klant wil. Doorgaans ben ik een uur of twee onderweg. Dat is lang genoeg om heel Antwerpen te zien, want het is natuurlijk maar een charmante provinciestad op pocketformaat. Maar er is tegelijkertijd zo veel te zien. Er is hier voor honderden ja ren geschiedenis. Dat krijg ik in de rest van mijn carrière niet ver teld." Ottomer zoekt de dingen die niet in de reisgidsen staan. En zijn er dingen waar hij echt niet omheen kan, dan is het zoeken naar nieu we invalshoeken: „De kathedraal, bijvoorbeeld, zit natuurlijk bijna altijd in de tour. Maar: die heeft nu één toren. Maar dat moesten er ooit drie worden, maar na 170 jaar bouwen vond men het wel welletjes. Dat soort dingen ver rast mensen. Dat weten zelfs Ant werpenaren vaak niet." DINSDAG 27 AUGUSTUS 2013 door Eugène Verstraeten HULST - De Kreatieve Vorming Hulst heeft ook dit seizoen weer een breed aanbod aan cursussen voor mensen die in hun vrije tijd creatief bezig willen zijn. www.kreatievevorming.nl U betaalt voor een gelijk product niet meer dan elders. U kunt er altijd op rekenen dat u ten minste 75% van de kosten vergoed krijgt, ook als uw verzekeraar geen contract met ons heeft. Bij Schoonenberg vindt u het breedste assorti ment: naast alle hoortoestellen die uw basis verzekering vergoedt, ook altijd de nieuwste technische innovaties. Al bij de eerste afspraak kunt u een toestel meekrijgen om zelf te ontdekken of het u helpt. Bevalt het niet, dan levert u het gewoon weer in. Op alle toestellen van Schoonenberg krijgt u 5 jaar lang garantie. Inclusief reparaties. Tijdens ons speciale service-uur bent u welkom met al uw vragen. Alie audiciens bij Schoonenberg zijn StAr gecerti ficeerd en zijn dus op de hoogte van de laatste technieken. Uw gehoor is bij ons dan ook altijd in de beste handen! Heeft u nog vragen over deze Vijfvoudige Garantie? Of wilt u een keer vrijblijvend een toestel testen? Aarzel niet bel (0900) 0626 (15 cpm). Onze medewerkers informeren u graag! Tanguy Ottomer kijkt vanuit de Boerentoren uit over zijn stad, Antwerpen, foto Fabian Battistella www.tanguyottomer.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59