ZEEUWS-VLAANDEREN 't Mozaïek in Sluiskil Fusie Woongoed en Clavis gestopt almanak B en W willen voormalige fabriek souvenirklompen in Nieuw Namen kopen voor nieuwbouw woningen. BREDE SCHOOL www.pzc.nl/foto De vele gedaantes van Annet Malherbe Plaats uw foto's in ons album NIEUW NAMEN - Het college van B en W van Hulst wil de panden van voormalige souvenirklompen- fabriek Junora in Nieuw Namen aankopen om de bouw van drie woningen mogelijk te maken. Hiermee wil Hulst onder meer in spelen op de toenemende vraag onder Belgen naar (goedkopere) huizen in Zeeuws-Vlaanderen. Vooral in dorpen direct aan de grens is het goed te merken dat Belgen kooplustig zijn op de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt. Het is een trend die zo'n twee jaar geleden goed op gang is geko men en die zich onverminderd voortzet. Stichting Zeeuws Vlaanderen die woningcampag nes voert in België, meldde vorige week nog dat het aantal Belgische huizenkopers in Zeeuws-Vlaande- ren het eerste halfjaar van 2013 in vergelijking met vorig jaar weer is toegenomen. Met name Hulst wist meer Bel gen aan te trekken, wat zelfs in het straatbeeld te zien is, volgens wethouder Diana van Damme. Ze noemt grensdorp Clinge als voor beeld. „Gemiddeld veertig wonin gen stonden daar twee jaar gele den te koop en nu nog gemiddeld vijf." Speciaal voor Belgen nieuwbouw uit de grond stampen, ligt niet di rect voor de hand. „Dat is aan par ticulieren", vindt Van Damme. „Er zijn bovendien in bijna alle kernen nog nieuwbouwkavels be schikbaar, behalve in Nieuw Na men. Daarom willen we daar nu aan de slag." Het oog is daarvoor dus gevallen op de bedrijfspanden van de in 2009 gesloten souvenirklompenfa- briek junora aan de Veerstraat. Particulieren hebben geprobeerd daar iets van de grond te krijgen, maar dat lukte niet. De eigenaren, twee zussen en een broer die aan Junora verbonden waren, zaten met de panden in de maag. Ze dreigen te verpauperen. Van Dam me: „Ik heb daarom mijn nek uit gestoken om als gemeente het ini tiatief naar ons toe te trekken." De Hulster gemeenteraad beslist komende maand over het voor stel. Hulst kan zich financieel prak tisch geen buil vallen. Aankoop, sloop en sanering zijn begroot op 220.000 euro, waarvan 90.000 eu ro voor de panden. Met een grond prijs per vierkante meter van 160 euro exclusief btw is de exploita tie rond te breien. Die prijs is con currerend met Kieldrecht, het Bel gische buurdorp van Nieuw Na men. Er lag eerder een idee zeven starterswoningen op de plek van Junora te zetten. Hulst kiest voor drie ruime kavels, omdat de omge ving van Junora 'al redelijk dicht bebouwd is'. TERNEUZEN - Woningcorporaties Woongoed en Clavis hebben het fusieproces gestaakt en gaan zelf standig verder. Ze spraken sinds 2011 over fusie om de problemen op de Zeeuws-Vlaamse woning markt, met name door bevolkings- krimp, beter aan te kunnen pak ken. Hun financiële positie staat ook onder druk door maatregelen van de rijksoverheid. De ideeën over een fusie liepen echter te sterk uiteen, is maandag gemeld. Zowel Woongoed als Clavis wei gerde verder een toelichting te ge ven op de beslissing. De Zeeuwse spoorlijn is nagenoeg vrij van incidenten die ervoor zor gen dat de reistijd aanzienlijk ver lengd wordt, staat vandaag in de PZC. Maar mensen maken fouten dus ook machinisten der NS. In ie der geval één reizigster ondervond daarvan de wrange nadelen. Op het moment dat de conducteur door de intercom meldde dat het volgende station Krabbendijke was, stond ze op, pakte haar tassen en ging ver wachtingsvol bij de deur staan. Even later meldde de conducteur zich weer via de intercom en wist de reizigster dat haar reis ook wat lan ger ging duren. Schuldbewust meld de hij: „Helaas, we zijn Krabbendij ke voorbijgereden." PZO DINSDAG 27 augustus 2013 CULTUUR Hulst speelt in op komst Belgen door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl zien van hun namen. Ze mochten hun stenen opmetselen in de buitenmuren, 't Mozaïek is waarschijnlijk halverwe ge 2014 gereed voor gebruik. De brede school biedt dan onderdak aan de basisschool, de bibliotheek, een gym zaal, Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en het consultatie bureau. foto Mark Neelemans SLUISKIL - Sluiskil viert komend weekend écht feest tij dens de Gildefeesten, maar gisteren was er ook al een goede reden om in jubelstemming te raken. Scholieren en kindjes van de kinderopvang namen allemaal een steen mee naar hun toekomstige onderwijsstek: brede school 't Mozaïek aan de Bosjesweg. Zij hadden de stenen voor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53