Uit je dak tijdens 8ste Watch Out! Iw Kapelse Dag met Patty Brard en recordaantal van 170 kramen 22 BEVELANDEN en THOLEN ZEILSCHOOL Deal van de dag Problemen zijn er om te worden opgelost; mogelijkheden om te worden uitgebuit. De Viking groeit. Open dag Goes' Pilates Center ZeetokVvcl Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Ondernemersplein De productie en de line-up zijn als vanouds met grote namen uit de hardstyle- en hardcore scene. Ook aan lokaal en beginnend ta lent wordt niet voorbijgegaan. Daarom opent Rechargerz het fes tival. Dit Walcherse duo maakt hun festivaldebuut en kon zelf ook weieens uitgroeien tot 'Zeeuwse trots'. Met een verfris sende set en een aanstekelijk en thousiasme wisten ze tijdens de Watch Out Dl-contest hun plaats te claimen. Vaste waarden op het festival zijn Desnar (Dirty Workz Anarchy) en Tiberian (Hardcopy). Zij gaan de muzikale degens kruisen in een set met Kevin Kaos (Hardco py). Daarna betreedt melody-man Frontliner het podium. Met tal van hits als Spacer, Keep it up en Halos en grote optredens is dit een van de klappers van het festi val. Vervolgens gaat er nog eens een schep bovenop met het team van Frequencerz, bekend van de festivalhit Bitch. Voor degenen waar dit nog niet hard genoeg voor is, is de avond pas net begon nen. Humanity Force staat dan in middels klaar, bekend van een aantal releases op Offensive re cords (van Paul Elstak) en optre dens op onder meer Hardcore 4 li fe. Vervolgens is het tijd voor een andere pionier in de Hardco re: The Viper, momenteel een van de populairste hardcore acts. Als saluutschot wordt de avond met een echte knal afgesloten: An- gerfist: deze hardcore-act is we reldwijd een van de grootste. Hij is de hoogst genoteerde Hardco- re-DJ in het fameuze DJ-magazi- ne, want met zijn hits en zijn energieke optredens staat deze ge maskerde act als een huis. De hele avond word gepresen teerd door MC Alee, verantwoor delijk voor de vocalen op tal van hitsingles van onder meer Neop hyte Records. Een grote line-up komt het beste tot uitdrukking binnen een groot ste productie. Stage en lichtshow zijn weer flink aangepast en vol gens de organisatie zeker zo in drukwekkend als vorig jaar. VAN €32^6 K0ïUinG s1% ZiK orvi ulfc te gaait? Q @sweetdealzeelnd O fb.com/sweetdeal.zeeland App Store WOLPHAARTSDIJK - De Viking is een begrip in Zeeland, het was in 1963 de allereerste zeilschool, maar alleen een zeilschool is het al lang niet meer. Luc en Maartje Smid namen De Viking in 1997 over van oprichter Karei Voor- bach, die vanaf de jaren tachtig de activiteiten beperkte tot de ver huur van ligplaatsen. Luc Smid zeilde in die tijd een keertje langs en maakte kennis met Voorbach. „Ik zag meteen de mogelijkheden en toen het spul tien jaar later te koop was, zijn we erin gesprongen." Het eerste wat de nieuwe eige naars deden, was de zeilschool in ere herstellen en het is nog steeds de ruggengraat van de onderne ming. Meer dan 72 leerlingen kun nen er tegelijk leren zeilen en lo geren. „We hebben een poule van tachtig zelf opgeleide instruc teurs, meest studenten, die hier jaarlijks een vakantie met een baan combineren. Met een man of vier vast walpersoneel berei den we maaltijden en zorgen we voor de recreatie", vertelt Luc Smid. Met ruim vijftig ligplaatsen ex ploiteerde Luc en Maartje vanaf het begin ook een jachthaven, maar een gulden regel is dat die pas vanaf 125 plaatsen rendabel zijn. Er moesten dus plaatsen bij, maar de problemen waren groot. „Op de plek waar wij nog ruimte hadden, lag een leidingenstraat van gas en water naar Noord-Be veland. Daar mochten we niet bag geren. Er moest een heleboel zand weg om op een meter boven de leidingen een betonnen plaat te kunnen leggen. Uiteindelijk hebben we met een stel motor bootjes de bodem weggeblazen tot waar wél een baggeraar mocht komen. Zo is de Oesterhaven ont staan, bijna honderd plaatsen er bij." Op het landtongetje tussen de twee havens zette Smid elf blokhutjes weg, waar niet alleen leerlingen, maar ook de visite van de jachthavengasten kan over nachten. „De meeste schepen heb ben geen logeerplaatsen én de blokhutjes zijn een schot in de roos gebleken." Hoewel de uitbreiding nog maar anderhalfjaar oud is, is negentig procent van de plaatsen verhuurd en weten ook passanten de Oes terhaven inmiddels te vinden. Dat Luc Smid niet met zijn plaat sen hoeft te leuren, is ook de dan ken aan de extra service die hij biedt: jaarlijks 48 oesters van ei gen kweek voor elke huurder. „Samen met Roem van Yerseke zijn we een proef begonnen met het opkweken van oesterbroed, platte en creuses, onder de.stei- gers. Dat gaat geweldig goed. De oesters hangen in speciale man den en hebben de ruimte om mooi, gelijkmatig te groeien." Ook mosselen worden inmiddels in hangcultures bij De Viking ge kweekt. We hebben het afgelopen weekeinde met eigen kweek en een deel gekochte mosselen, een geweldig mosselfeest gevierd. We zitten nu dus ook een beetje in de aquacultures." COES - Het Pilates Center in Goes houdt zondagmiddag 1 september een open dag om iedereen te la ten zien en voelen wat klassiek Pi lates voor je lichaam kan beteke ken. De bewegingsleer is speciaal ontwikkeld voor iedereen: jong, oud, atleet of stijve hark. De open dag duurt van 13.00 tot 16.00 uur en wordt gehouden in het NS-ge- bouw, Stationspark 15. Op de jaar- en vrijmarkt zaterdag staat een recordaantal van zo'n 170 kramen. De kermis start donderdag en die is er uiteraard ook vrijdag en za terdag. Vrijdag is er bij de kermis een kindervoorstelling. De Delta Dikke Banden Race be gint vrijdag vanaf 18.00 uur. In schrijven vanaf 17.30 uur in hotel de Zwaan. Aansluitend is vanaf 19.00 uur de vierde Herselman Sportloop. Om 19.00 uur wordt ge start met een Kidsrun over 750 meter voor kinderen tot en met 10 jaar. Daarna is de Kidsrun over 1500 meter voor kinderen tot en met 14 jaar. De wedstrijdloop over vijf kilome ter start om 19.30 uur. Inschrijven kan vooraf via jacroose@hetnet.nl en in de winkel van Herselman Sport. Inschrijven ter plaatse kan vanaf 17.30 uur in hotel de Zwaan. Na de sportloop is er een optre den van Def Rhymz en Rob Ro nalds. Jan Leliveld, Lesley Willi ams en Alwin treden ook op. De zaterdag start traditioneel om 08.00 uur met het ringrijden. Jon ge Kracht luidt om 10.00 uur de activiteiten in. De toren kan worden beklommen (de opbrengst gaat naar een kin dertehuis in Polen), er zijn optre dens van O&U en The Evergreens en demonstraties en workshops. Het artiestengala begint om 17.30 uur met optredens van Dl Elroy, Tim Douwsma en Patty Brard. Wipneus en Pim zetten vanaf 20.00 uur het Kerkplein op stel ten waarna de Amstel Coverband het stokje zal overnemen. Gedu- rende de avond treedt ook nog D) p| Neek op. YERSEKE - Het stof wordt vrijdag van het parkeerterrein aan de Bu- renpolderweg in Yerseke geblazen tijdens de achtste editie van dance- festival Watch Out! De toegang is 7,50 in de voorver koop via www.watch-out-yerseke.nl. Voor de mensen die wat later beslis sen zijn er nog kaarten aan de avond kassa te koop a 10,- Watch Out!, vrijdag 30 augustus, 20:00 tot 03:00 uur. Parkeerterrein bungalowpark Burenpolderweg Yerseke. Hoofdgerecht bij Restaurant Het Witte Schip in Zoutelande. Nu 15,95 voor 2 personen Verkrijgbaar in de De Viking gaat snel door Mieke van der jagt v.«r 'j /V- door Frank van Cooten KAPELLE - Kapelle staat vanaf don derdag in het teken van de inmid dels al weer 33e editie van de Ka pelse Dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50