m BEVELANDEN en THOLEN 21 >y Tholen bergt onder meer een verwarmde zomer- en winterstalling en een trailerhelling voor boten met een gewicht tot twintig ton. Als het aan Verweij ligt, wordt er in de toekomst nog een tweede loods gebouwd voor het stallen van bo ten. De initiatiefnemer denkt dat de komst van het bestemmingsplan voor de tweede fase - en dus de ze kerheid dat het hele park mag worden gebouwd - de verkoop van de vakantiewoningen een gro te impuls zal geven. Een groot voordeel is dat het nieuwe bestem mingsplan een stuk flexibeler wordt. Nu mogen er alleen wonin gen van honderd vierkante meter worden gebouwd, maar straks kan daarin worden gevarieerd. Als iemand een villa van 50 vierkante meter wil, kan dat ook. „Door flexibeler te zijn, kan ook de klei ne investeerder hier aan vakantie huis ko_pen", stelt Verweij. Hij spreekt de hoop uit dat het park in 2018 kan worden voltooid. Dat is volgens hem het meest po sitieve scenario, maar zeker niet onrealistisch. „De beleggings- markt wordt steeds groter", aldus Verweij. „Bij de bank krijg je nau welijks rente meer. Er komt bij wijze van spreken nog eens een tijd dat je moet betalen om je geld daar te mogen stallen. Met al die omvallende banken ben je bo vendien niet meer zeker van je geld. Zo'n vakantiehuis staat er ge woon en blijft er ook staan. Bo vendien heb je dan ook nog iets van jezelf. In die zin is een vakan tiewoning een prima investe ring." De uitbreidingsplannen voor de recreatie op de speelmansplaten worden volgende week maandag besproken door de raadscommis sie ruimte. De vergadering begint om 19.30 uur. Een week later neemt de gemeenteraad een defi nitief besluit over het opstellen van een bestemmingsplan voor de tweede fase van het park. SPEELMANSPLATEN Scheepvaart gestremd In verband met de jaarlijkse zwemwedstrijden in het ka naal Goes-Goese Sas, kan za terdag geen scheepvaart plaatsvinden op het kanaal tussen 11.00 en 16.45 uur. De Ringbrug wordt extra be diend om 10.30 uur, 's mid dags is de eerste bediening weer om 17.00 uur. De wedstrijden vinden plaats ter hoogte van Wilhel- minadorp. Wandelboulevard wordt geopend De onlangs aangelegde wan delboulevard in Sint-Anna- land wordt vrijdag officieel geopend. Alle inwoners zijn welkom om daarbij aanwe zig te zijn. Om 15.00 uur is er ontvangst met koffie en thee op de Frisia. Daarna zijn er toespraken. Om 16.00 uur verrichten wethouder Hommel en gedeputeerde Schönknecht de opening. Cursus nordic walking Ter Weel Zorggroep Ter Weel in Goes begint 29 augustus met een cursus nordic walking. In zes lessen leren cursisten de techniek waarbij 90 procent van de spieren wordt ge bruikt. Nordic walking, met stokken, belast voeten, knie ën en heupen minder dan gewoon wandelen. Aanmel den via 0113-581039. Voormalig statenlid Van de Merbel dood Voormalig statenlid Joop van de Merbel uit Tholen is op 72-jarige leeftijd overle den. Hij zat van 1999 tot 2007 voor het CDA in provin ciale staten. Hij was ook be stuurslid voor het CDA-Tho- len. Patricia de Milliano, frac tievoorzitter van het CDA in de staten, noemt het overlij den droevig nieuws. „Joop heeft zich jarenlang ingezet voor onze partij." Speelmansplaten ist erschelde /mnd* to optimus Fs «s DINSDAG 27 AUGUSTUS 2013 I Waterrijk Oesterdam krijgt uiteindelijk 150 woningen. Er komen ook nog een centrumgebouw en een jachthaven, foto's Marcelle Davidse www.waterrijkoesterdam.nl Zoommeer GOES SINT-ANNALAND GOES THOLEN infographic Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49