'PEKLAPPEN RIBHAASKARBONADE kg 4?° RUNDERRIBLAPPEN kg 5?° TARTAAR SOEPVLEES mo 2." Onzekere tijden voor metselaars Fraanje Kit en hoogglans verf smoorde De Rozeboom 4 20 BEVELANDEN en THOLEN SPEELMANSPLATEN EP RIBS kg VLEUGELS t. FILET kg 150GR 150GR 100GR „We hebben voor hen niet conti nue werk, dus het kan zijn dat ontslag volgt", zegt directielid Martijn van Sabben in reactie op berichten op Facebook. „We wil len geen collectief ontslag aanvra gen, daarom worden deze men sen gedetacheerd bij een uitzend bureau zodat ze in elk geval nog een jaar werkgarantie hebben. Ook bieden we een outplacement- traject." Volgens Van Sabben is het grootste probleem dat er heel makkelijk met projecten wordt ge schoven. „Daardoor is er soms even twee maanden geen werk. We doen het al vijf jaar op deze manier, maar dat is niet vol te houden." Fraanje is het grootste bouwbe drijf in Zeeland en heeft nog ruim 170 man in dienst. Dit jaar is de portefeuille nog goed gevuld, maar volgend jaar wordt het vol gens Van Sabben zorgwekkend. „We gaan nu merken dat de geld- r kraan door de overheid is dichtge- C, draaid." Die moet volledig worden ver nieuwd. Woensdag worden de balken van de molen getakeld on der toeziend oog van het gemeen tebestuur. Daarna is het even een 'afgebrand dorp', spreekt de mo lenbouwer van de firma Berkhof uit Zwartebroek beeldend: „An ders gezegd, het is even geen ge zicht." Maar het is noodzaak: de balken zijn vermolmd en gescheurd en vertonen dikke blazen waar verf en veel kit de zaak nog bij elkaar houdt. De okergele verf die in dik ke lagen op het hout is gesmeerd, werkte als een plastic hoes die het water dat in het hout is gekropen, binnenhield. In een van de balken bleek het holle uiteinde zelfs op gevuld met kit, kiezels en fijn puin. „Te goede verf gebruikt", grapt Van Koerten. Zulk eiken hoort on der een ademende beits te zitten, waardoor het water weg kan. „Dat wordt weliswaar na een tijd dof, maar het is voor een machine als een molen beter", weet de molen maker na 27 jaar ervaring. Lang gelegen was de molenstaart licht citroengeel, bewijst een opengebarsten balkdeel. Maar het oker komt na het herstel terug, zo is besloten. „We zetten de nieuwe molenstaart in de grondverf en pas na een jaar wordt hij afgeschil derd. Tegen die tijd is het hout goed droog." Met de nieuwe staart kan de molenkap straks draaien en komt De Rozenboom na anderhalf jaar rust weer in be drijf. Zaterdag 14 september voert de oldtimerroute op Open Monu mentendag langs De Rozenboom en dè andere drie Reimerswaalse molens. Dan is de Krabbendijkse trots nog net niet klaar; de molen bouwers verwachten het werk in de week er na te voltooien. jaar geleden werd vastgesteld - biedt slechts ruimte voor 75 wo ningen. Verweij had het destijds liever in één keer willen regelen, maar daar wilde de gemeente niet aan meewerken. Hij is daar nog steeds een beetje teleurgesteld over. „Ik had contact met enkele grote namen. Zo wilde topkok Herman den Blijker hier iets gaan doen. Helaas zijn ze allemaal afge haakt." Desondanks is de eigenaar van het gebied blij dat de gemeente nu wel wil meewerken aan de tweede fase. Volgens hem is het van groot belang dat hij poten tiële kopers kan laten zien dat er een volledig park komt. „Met een half park trek je geen kopers." Het volledig realiseren van het park, biedt ook de zekerheid dat de toekomstige centrumvoorzie ning - met onder meer een restau rant, zwembad en binnenspeel tuin - er komt. Bovendien is ook nog de komst van een jachthaven met 225 ligplaatsen voorzien. Overigens benadrukt Verweij dat een park met 150 tot 200 wonin gen helemaal niet zo groot is als het lijkt. „In onze branche noe men we dat zelfs een kleinschalig park", zegt hij. „Het is het mini mum dat je nodig hebt om renda bel te kunnen draaien. In de win ter is het hier een stuk rustiger dan 's zomers, maar het personeel loopt wel het hele jaar rond." Overigens telt Waterrijk Oester- dam nu al de nodige voorzienin gen. Zo is het veredelde frietkot aan het begin van het park vervan gen door een pizzeria. Die loopt goed en trekt klanten uit de wei de omgeving. Ook is het park uitgebreid met een watersportcentrum. Dat her tholen - Terwijl de bouw van veel andere vakantieparken van wege de economische crisis is ge staakt of vrijwel stil ligt, groeit Waterrijk Oesterdam op de Speel mansplaten gestaag door. „Natuur lijk gaat het niet zo hard als ik zou willen, maar gezien de tijd waarin we leven, valt het helemaal niet te gen", zegt initiatiefnemer Mike Verweij. „Het is een kwestie van het juiste product aanbieden." In het nieuwe park, gelegen aan de Oesterdam, zijn inmiddels 22 zogeheten watervilla's gebouwd. Als het goed is, begint in januari de bouw van de volgende tien wo ningen. Verweij zegt de huidige economische situatie niet als een tijdelijke crisis te beschouwen, maar als de nieuwe realiteit. „Door er op die manier naar te kij ken, ga je op zoek naar nieuwe op lossingen", aldus Verweij. „Zo heb ben wij op een bepaald moment besloten om de vakantiewonin gen heel basic te bouwen, zodat we ze goedkoper kunnen aanbie den. Kopers kunnen vervolgens kiezen uit allerlei opties om hun villa uit te breiden." Verweij denkt de markt op deze manier beter te bedienen. „Ik kan me voorstellen dat mensen die een woning kopen om hem alleen maar te verhuren, tevreden zijn met een basisinterieur." Waterrijk Oesterdam moet uitein delijk zo'n 150 tot 200 woningen krijgen. Om dat mogelijk te ma ken, wil de gemeente een nieuw bestemmingsplan opstellen. Het huidige plan - dat nog maar vier BESTEL VIA INTERNET MET MOGELIJKHEID TOT BEZORGING: MAR0S.NL spare- ngg kippen- a50 varkens- Agg Oatuwrnf haf Met een kopers geen door Luc Oggel LEWEDORP - Tien metselaars in dienst bij bouwbedrijf Fraanje in Le- wedorp dreigen hun baan te verlie zen als de economie blijft kwakke len. Even een vreemd gezicht De Rozeboom zonder de 'staart', de gele balken- constructie. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan KRABBENDIJKE - De laatste schilder beurt aan de molen De Rozeboom in Krabbendijke is „overdreven ijve rig" uitgevoerd, zo noemt molen hersteller Nico van Koerten het. Hij is gisteren met collega Patrick Mooij begonnen met de demonta ge van de staart van de molen, de balkenconstructie waarmee het wiekenkruis naar de wind wordt ge draaid. door Rob Paardekam Mike Verweij in de botenstalling van het vakantiepark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48