Onzekere tijden voor metselaars bij Fraanje Duikers en stuwen in strijd tegen algenbloei Alleen bij Schoonenberg: unieke Vijfvoudige Garantie SCHOUWEN-DUIVELAND 23 De Veerse stranden ademen nu rust en ruimte. Straks: je boot afmeren op het zand en het hele jaar door overnachten? Streekproducten onder de aandacht Schoonenberg DOMBURG - Hét strand van Veere bestaat niet. Dishoek heeft een an dere sfeer dan Vrouwenpolder; de brede familiestranden van Dom burg trekken een ander publiek dan het intieme Bastionstrandje bij het stadje Veere. Maar zowel strandliefhebber als ondernemer en gemeente roe men en koesteren de eigenheid van de Veerse kuststrook. Tref woorden zijn rust, natuur en kleinschaligheid. Geen Zandvoört aan Zee met disco en doorlopen de drukte, maar bescheiden ver maak op themastranden waar rust en ruimte domineren. Het college van B en W van Veere heeft de afgelopen weken de con touren geschetst voor een nieuw strand- en duinbeleid. Grootscha lige ontwikkelingen zijn niet te verwachten, de gemeente is geenszins van plan de kip met de gouden eieren te slachten. Maar ook deze kip ontkomt niet aan be zuinigen: vanaf januari 2014 wil Veere structureel 110.000 euro be zuinigen op strandexploitatie en duinbeheer. Dat wil ze bereiken door onder meer het duinbeheer deels bij de Stichting Strandex ploitatie Veere onder te brengen. De bijdrage aan de SSV wordt af gebouwd. De Stichting krijgt meer mogelijkheden zelf geld bin- „We hebben voor hen niet voort durend werk, dus het kan zijn dat ontslag volgt", zegt directielid Martijn van Sabben in reactie op berichten op Facebook. „We wil len geen collectief ontslag aanvra gen. Daarom worden deze men sen gedetacheerd bij een uitzend bureau zodat ze in elk geval nog een jaar werkgarantie hebben. Ook bieden we een outplacement- traject." Volgens Van Sabben is het grootste probleem dat er heel makkelijk met projecten wordt ge- Het gaat om preventieve maatre gelen waarmee het schap de kans op algenbloei in de Ouwerkerkse kreek probeert te verkleinen. De werkzaamheden in het watersys teem duren tot eind oktober en worden uitgevoerd door aanne mingsbedrijf De Voogd-Grijpsker- ke. Onder de Stelweg wordt een nieu we duiker gelegd. Daarnaast nen te halen, bijvoorbeeld met verhuur van dagcabines. De Stich ting gaat ook een Wifiplan voor de Veerse stranden opstellen, in samenwerking met de onderne mers. Ook het onderhoud wordt kritisch bekeken: intensief en ma chinaal op drukke stranden, wat minder en handmatig op buitenst- randen, ecologisch beheer op na- tuurstranden. Ook gaat SSV ver der met compostering van zee wier. Nieuwe duinovergangen zijn niet aan de orde; plan is om de overgangen Bramendal bij Zou- telande en Hamster tussen Dom- BOA is preventief en sturend, niet om bonnen te schrijven" burg en Oostkapelle te sluiten. Vanaf komend toeristenseizoen komt er op proef een strand-BOA. Wethouder René Molenaar: „De buitengewoon opsporingsambte naar zal er preventief en sturend zijn, niet om bonnen uit te schrij ven. De inzet van een particuliere beveiligingsdienst voor nachtbe waking in juli en augustus blijft." Veere mikt op seizoensverlen ging. Er wordt bekeken of een proef begonnen kan worden om een aantal slaaphuisjes het hele jaar door te laten gebruiken. Het waterschap moet daar toe stemming voor verlenen. Dat ver langt nu dat ze per 1 november verdwijnen. Uitbreiding van het aantal strand(slaap)huisjes is niet aan de orde. Wel wordt bekeken of een aantal dagcabines langs de zuidwestkust kan worden omge zet in slaaphuisjes. Twee nieuwe strandpaviljoens zijn gepland op strand Noordduine bij Domburg en bij de Veerse Dam. schoven. „Daardoor is er soms even twee maanden geen werk. We doen het al vijf jaar op deze manier, maar dat is niet vol te houden." Fraanje is het grootste bouwbe drijf in Zeeland en heeft nog ruim 170 man in dienst. Dit jaar is de portefeuille nog goed gevuld, maar volgend jaar wordt het vol gens Van Sabben zorgwekkend. „We gaan nu merken dat de geld kraan door de overheid is dichtge draaid." Op Schouwen-Duiveland vielen eerder ontslagen bij bouwbedrijf Heijmans Servicebouw in Burgh- Haamstede, het bedrijf dat ont stond nadat de Walcherse Bouw Unie uit Grijpskerke en Heijmans Burgh-Haamstede samen verder gingen. vrouwenpolder - Tijdens de streekweek van zaterdag 7 tot en met vrijdag 13 september in Vrou wenpolder worden producten uit de regio onder de aandacht ge bracht. Restaurants bieden een menu of gerecht waarin streekpro ducten worden verwerkt, zoals mosselen, kaas, fruit, en likeur. Wijngaard 't Vierendeel heeft el ke dag om 16.30 uur een rondlei ding. Meer informatie op: Strandtennis bij De Banjaard Zaterdag 31 augustus 2013 wordt op het Banjaard- strand van Kamperland voor de tiende keer het Ein deloos Eiland Beachtennis- toernooi gespeeld. Iedereen kan inschrijven, als speler of enkel voor de barbecue na af loop, via de VW's en www.beachtennistoer- nooi.nl. Er wordt gespeeld in mul zand en met speciale strandtennisballen. Woningcorporaties blazen fusie af Woningcorporaties Woon- goed en Clavis hebben het fusieproces gestaakt en gaan zelfstandig verder. Ze spra ken over fiisie om de proble men op de Zeeuws-Vlaamse woningmarkt, met name door bevolkingskrimp, beter aan te kunnen pakken. De ideeën over een fusie liepen echter te sterk uiteen, is maandag gemeld. Pauzeconcert in de Oostkerk Bram Beekman geeft don derdag 29 augustus om 12.30 uur een pauzeconcert in de Oostkerk te Middelburg. Het is het laatste pauzeconcert van het seizoen. Naast de ba- rok-componisten Bach en Kellner staan op het pro gramma werken van de he dendaagse componist Bert Matter. Het concert is gratis toegankelijk. Een hoortoestel kiest u niet zomaar. Om echt weer goed te kunnen horen moet alles kloppen. Het toestel moet helemaal bij u passen. De prijs moet goed zijn. En aan de nazorg mag niets ontbreken. Daarom krijgt u bij Schoonenberg een unieke Vijfvoudige Garantie. wordt ten noorden van Ouwer kerk (Platte Capelledijk) een ver binding met het afvoergebied Dui- veland gemaakt. Eerder heeft het waterschap de in stellingen van gemaal Duiveland aangepast zodat de pompen van het gemaal ieder een eigen gebied bemalen en vaker en korter draaien. De maatregelen moeten de doorstroming van het gebied bevorderen. In juli 2012 dook de alg dinoflagel- laat Alexandrium ostenfeldii in de Ouwerkerkse kreek op. Ook af gelopen zomer werd de alg weer aangetroffen in het oostelijk deel van de kreek. 1 Beste prijs garantie 2 Breedste keuze garantie 3 Test garantie 4 Vijfjaar service garantie 5 Deskundigheid garantie HOORCOMFORT DINSDAG 27 AUGUSTUS 2013 Veere wil geen kermis op haar rustige stranden door Annemarie Zevenbergen door Luc Oggel LEWEDORP - Tien metselaars in dienst bij bouwbedrijf Fraanje in Le- wedorp dreigen hun baan te verlie zen als de economie blijft kwakke len. OUWERKERK - Waterschap Schelde- stromen begint dinsdag met de aanleg van twee duikers en stuwen aan de Stelweg in Ouwerkerk en de Platte Capelledijk in Nieuwer- kerk. Wethouder René Molenaar www.vrouwenpolder.nu. KAMPERLAND TERNEUZEN MIDDELBURG U betaalt voor een gelijk product niet meer dan elders. U kunt er altijd op rekenen dat u ten minste 75% van de kosten vergoed krijgt, ook als uw verzekeraar geen contract met ons heeft. Bij Schoonenberg vindt u het breedste assorti ment: naast alle hoortoestellen die uw basis verzekering vergoedt, ook altijd de nieuwste technische innovaties. Al bij de eerste afspraak kunt u een toestel meekrijgen om zelf te ontdekken of het u helpt. Bevalt het niet, dan levert u het gewoon weer in. Op alle toestellen van Schoonenberg krijgt u 5 jaar lang garantie. Inclusief reparaties. Tijdens ons speciale service-uur bent u welkom met al uw vragen. Alle audiciens bij Schoonenberg zijn StAr gecerti ficeerd en zijn dus op de hoogte van de laatste technieken. Uw gehoor is bij ons dan ook altijd in de beste handen! Heeft u nog vragen over deze Vijfvoudige Garantie? Of wilt u een keer vrijblijvend een toestel testen? Aarzel niet bel (0900) 0626 (15.cpm). Onze medewerkers informeren u graag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45