3 Voor een 'crisisprijsje' goed tafelen bij deelnemers aan Restaurantweek Van boomstam tot iets functioneels S E Langere zwemles in Onderdak 22 SCHOUWEN-DUIVELAND NVJ €15,95 Deal van de dag Open dagen bij Cathy de Vos uaN €32,2® KORTING 51% Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl [Ondernemersplein AMBITIE EN UITDAGING Zuv orvi uifc eèew te gaan? Q @sweetdealzeelnd SCHUDDEBEURS - Zeeuwsbreed zijn zestien bedrijven van de par tij. Op Schouwen-Duiveland kun nen eters tijdens de Nationale Restaurantweek tot en met 4 sep tember bij drie restaurants te recht voor een schappelijk geprijs de driegangen lunch (22 euro 50) of diner (27 euro 50). Landelijk doen duizend horecabedrijven aan de actie mee. „Het is een goe de manier om onze bedrijven aan een breder publiek voor te stellen. Voor 'toch wel een crisisprijsje' kunnen mensen uitgebreid lun chen of dineren", zegt eigenaar/ chefkok Bart de Bree van Hostelle- rie Schuddebeurs over zijn deelna me. Naast de Hostellerie doen Brasserie de Vierbannen in Ou- werkerk en restaurant De Etage in Bruinisse aan de Restaurant week mee. „Mensen kunnen tij dens deze week met ons kennis maken; met wie we zijn en wat we doen." Handig voor relatieve nieuwko mers als de Vierbannen en de Eta ge, maar ook niet overbodig bij KERKWERVE - Bij de School voor Modevormgeving Cathy de Vos in Kerkwerve worden dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 sep tember open dagen gehouden. Tij dens deze dagen kunnen belang stellenden zich laten informeren over de lessen en workshops en de nieuwe collectie winterstoffen bekijken. De school is open van 10 tot n, 14 tot 16 en 19 tot 21 uur. ZIERIKZEE - Zwembad Onderdak in Zierikzee is overgeschakeld naar zwemlessen van een uur voor kinderen. Tot medio deze maand duurden de lessen voor de diploma's A, B en C nog een half uur. „Dat hebben we vooral ge daan voor ouders die wat verder weg wonen," vertelt zwemonder wijzer Peter Bek. „Die hoeven nu nog maar één keer per week naar Zierikzee te rijden." Volgens Bek leren kinderen ook meer in een een gevestigd bedrijf als de Hostel lerie. Vooroordelen blijken moei lijk uitroeibaar. „Ze denken dat we duur zijn, kleine porties bie den, dat je hier per se in driedelig grijs gekleed moet zijn en dat kel ners stijf aan tafel staan." Het aan bod van speciale restaurantpassen en -aanbiedingen is enorm. De Bree laat ze allemaal aan zich voorbijgaan, met uitzondering van de Nationale Restaurant Week die twee keer per jaar ge houden wordt. Hij prijst de sa menwerking die er op Schouwen- Duiveland is maar beperkt zich vooralsnog tot een actie met lan delijke dekking. Omdat actiemoe heid bij de consument op de loer ligt. „En omdat je je product en ei gen inspanningen ook tekort doet. Het is een keuze die je als ondernemer steeds weer maakt. les van een uur dan in twee les sen van een half uur: „Je lestijd wordt nuttiger besteed." De der de reden voor de omschakeling heeft te maken met de nieuw bouw aan de Lange Blokweg. Bek: „De nieuwe exploitant Laco geeft in al zijn zwembaden lessen van een uur. Onderdak sluit zich hier bij alvast aan." Onderdak heeft gemiddeld 60 tot 70 kinderen vanaf 5 jaar op parti culiere les. Daarnaast krijgen kin deren in de groepen 6 en 7 van de basisschool les in schoolverband. BRUINISSE - De zaag- en freesmachines scharrelde hij via onder meer faillissementsverkopen bij elkaar. Tesamen maken ze Julian Vane (21) uit Bruinisse breed inzetbaar. Begin deze maand is de meubelmaker en interieurbouwer in een loods op de Havenkade 13 in Bruinisse zijn ei gen bedrijf, Vane Montage, gestart Na eerder opleidingen voor meu belmaker en scheepsinterieurbouwer te hebben gevolgd en een tijdje in dat laatste vak en aansluitend bij het Bruse JMC Signmakers te heb ben gewerkt, pakte Julian recent zijn liefde voor hout weer fulltime op. Meer informatie via: www.vanemontage.nl. foto Dirk-Jan Cjeltema Omdat hij het geweldig vindt om van een boomstam iets functioneels en moois te maken. „En het is ook een stukje ambitie. Het is een uitdaging om dit voor me zelf te doen. In vaste dienst ben je een onderdeel van een groot ge heel. Nu moet ik alles zelf aanpakken." Hoofdgerecht bij Restaurant Het Witte Schip in Zouteiande. Nu 15.95 voor 2 personen fb.com/sweetdeal.zeeland door Esme Soesman Zie ook: www.modevormgevingca- thydevos.nl. door Ton van den Nouweland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44