ir 2 3 Testmedicijn: Strohalm of valse hoop? v I T A A 66 Buiten is het altijd lekkerder. Je ziet van alles, geniet van de natuur, ademt frisse lucht 2 3 RUBRIEK OVERLEVEN 1 *2? r r - ra *9* Mensen die via de sportschool trainen, doen dat meestal bin nen. Buiten is het lekkerder, vindt voormalig topschaatser Robbert Boekema. Met zijn out door workout 'Disq group' gooit hij de deur van de sport school open. Of het nou motregent of vriest: eigenlijk moet je het hele jaar door zo min moge lijk binnen sporten", lacht Robbert Boeke ma op het terras van 't Blauwe Theehuis in het Amsterdamse Vondelpark. „Je zit toch opgesloten in zo'n sportschool; buiten is het altijd lekkerder. Je ziet van alles, zweet prettiger, geniet van de natuur, ademt frisse lucht. Moet je rui ken..." We snuiven de bloemige geur op ha een frisse regenbui. „Heerlijk toch? Dat bedoel ik nou!" Boekema is de zoon van Olympisch schaats kampioene Ans Schut. Sport is alles voor hem, als jeugdschaatser werd hij 7e op de Nederlandse ranglijst. Toen al vond hij het jammer dat hij voor krachttraining altijd de sportschool in moest. In zijn latere car rière bedacht hij voor Achmea Health Cen ters een trainingsprogramma waarin bui ten hardlopen gecombineerd is met fitness. „Buiten trainen met de sportschool was toen nieuw en een enorm succes", vertelt hij. „Mensen willen de frisse lucht in. Out door workouts als bootcamp zijn op dit mo ment echt een trend. In Amerika zie je veel personal trainers met kleine groepen in par ken sporten. Maar de grootste groep buiten sporters bestaat nog steeds uit hardlopers. Sportscholen gaan niet of nauwelijks naar buiten, omdat ze geen geschikte lessen heb ben. Doodzonde! Het is toch geweldig als je een workout a la Bodypump buiten kan doen." Dat kan nu met de door hem ontworpen Disq, een compact trainingsysteem waar mee je buiten, in groepsverband of indivi dueel, aan krachttraining kunt doen. De workout is gericht op conditie en kracht. Aan een heupriem zijn twee disqs beves tigd met een opgerold koord dat je met handvaten alle kanten uit kunt trekken. Truc is dat je behoorlijke weerstand op het koord kunt zetten. Daardoor functioneert het als gewicht waarmee je alle spiergroe pen kunt trainen. Ook de benen, als je het koord aan de enkels bevestigt. Ingewik keld? Eigenlijk werken de disqs net als elas tieken rubberen banden waarmee in sport scholen wordt getraind. Kunnen we die dan niet mee naar buiten nemen? Boeke ma: „Ja, dat kan, maar het grote voordeel van de disqs is dat je constant weerstand hebt die instelbaar is. Zo kun je tot 20 kilo tillen of wegduwen." Nou, hop het Vondelpark in dan maar. De training, belooft Boekema lachend, levert vrouwen net zulke billen als Annette Ger ritsen op. Nou, daar willen we best voor werken. Met vredig getsjirp van vogeltjes op de achtergrond demonstreert Boekema bekende krachtoefeningen zoals swings, bi ceps, curls en squats. Trainen met de disqs voelt weinig anders dan werken met ge dichten. Met één belangrijk verschil: je raakt er behoorlijk van uit balans. Tijdens beenoefeningen zoals squats kost het moei te niet te wiebelen* of te vallen. „Dat is de bedoeling", zegt Boekema. „Terwijl je even wicht probeert te houden, train je name lijk de rompspieren. Heel belangrijk! De romp is de basis voor alle bewegingen in het dagelijks leven, van daaruit zet je kracht op alle andere spieren in je lichaam." Staand kun je met de Disq alle spiergroepen trainen. Voordeel is dat je voor de buikspieren dus niet in het natte gras hoeft te gaan liggen. Al met al lijkt Disq group een prima workout, al mis ik de opzwepende muziek die je binnen wel hebt. Een idyllische plek maakt veel goed. Wat als de sportschool deze les aanbiedt op een industrieterrein? Boekema: „Ik denk dat elke buitenlocatie een uniek bui- tengevoel geeft. Ik gaf een Disq-workout midden in Las Vegas terwijl de helikopters over ons hoofd vlogen. Onwijs stoer!" NOG MEER BUITENSPORT Gezond Buiten spelen met de Disq door Ingrid Beckers Robbert Boekema reageren? gezondheid@depersdienst.nl Robbert Boekema demonstreert de Disq in het Vondelpark. foto Diederik van der Laan Bootcamp: joggen wordt afgewisseld met krachtoefeningen waarbij ge bruik wordt gemaakt van eigen li chaamsgewicht, bankjes, trappen, boomstronken en alles wat verder voorhanden is. XCO-walkin; terwijl je buiten stevig wandelt, doe je oefeningen met een XCO-buis gevuld met grit. Crossrunni g: intensieve outdoortrai- ning waarbij rennend allerhande ob stakels worden overwonnen door klimmen, klauteren en springen. Yoga in de zomer trekken sommige yogaklassen naar buiten om heerlijk één te worden met de natuur. Klassiekers: denk bijvoorbeeld aan oude bekenden als hardlopen, fiet sen, nordic walking, tennis, skaten en zwemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33