Zeeuwse Catamarans in voorhoede van Open NK Zeeuwse motorcrossers zijn op dreef in België SPORT 29 Bert 'Coocky' Voorn staat weer op het veld, maar nu zonder Bert van Marwijk. Goese wint World Cup Paracycling I» MAASTRICHT - Wat een eenvoudig sms'je toch allemaal kan losma ken. Nog niet zo lang geleden zat Coocky Voorn thuis in Berg en Terblijt op de bank toen hij een kort, maar krachtig berichtje kreeg: 'Coock, we missen je!!'. De afzenders: Rafael van der Vaart, Arjen Robben en Dirk Kuijt. Het Oranje-trio zat gezellig in de sau na, vermoedelijk in een tophotel, maar met de bulderende lach van Coocky zou het nog een stuk ge zelliger zijn geweest. „Zo'n be richtje doet me wat, daar spreekt veel waardering uit. Daar ben ik zelf wel trots op, dat ik toch iets heb achtergelaten." Plotseling was hij er weer, Dick 'Coocky' Voorn, na een jaar waar in hij van de aardbodem verdwe nen leek. Op de open dag van MVV verscheen hij als een soort Mystery Guest, compleet met de zonnebril die hem in het Oran je-kamp de bijnaam Flavio ople verde, naar de flamboyante For mule i-playboy Flavio Briatore. De Maastrichtse club zocht nog een assistent-trainer en coach Ti- ni Ruijs had in het verleden bij Fortuna prettig met Voorn samen gewerkt. En dus was er snel een akkoord. Een akkoord met een licht senti menteel randje, want bij MW be gon Coocky ooit zijn carrière als profvoetballer. Slechts één volle wedstrijd speelde hij in de eredivi sie: AZ'67 -MVV, september 1968. „Ik was linksback. Goed loopver mogen, best een goede voorzet Maar ik kwam net te kort. Wel ben ik ontelbare keren ingevallen bij MW. Kreeg ik de helft van de wedstrijdpremie van 300 gulden. Willy Brokamp, mijn maatje, vroeg bij een voorsprong geregeld om een wissel. Zo kon ik ook wat verdienen." Bijna een halve eeuw later is hij terug in de Geusselt: coachend alsof zijn leven er vanaf hangt, passioneel, afgewisseld met de ene na de andere kwink slag. Geregeld slaat hij zijn arm om een schouder, als een vader die zijn zoon de weg wil wijzen in de grote, complexe wereld. Hij draait er niet omheen: dit heeft hij gemist. Voorn was vier jaar as sistent van Oranje, met het berei ken van de WK-finale in Zuid-Afrika als absolute hoogte punt, maar moest in de grote schoonmaak na het desastreuze EK 2012 het veld ruimen. Waar bondscoach Bert van Marwijk en de andere assistenten snel de za ken met de KNVB afhandelden, sleepte de zaak-Voorn zich in stil te voort. „Ze boden me eerst nog een baan als jeugdcoördinator aan. Dat zag ik niet zitten. Ik heb een jurist in de arm genomen. Ik heb een goede afvloeiingsregeling gekregen, mooi voor mijn pen sioen." In de nasleep van het EK bekoelde zijn relatie met Van Mar wijk. Jarenlang waren de twee onaf scheidelijk. Bij Fortuna Sittard, bij Borussia Dortmund, bij Feye- noord en ook op het hoogste po dium, het Nederlands elftal. Maar de innige band is vervlogen. „We gaan beiden onze eigen weg. Laat ik het daar maar bij houden. Hoe dan ook, ik heb veel aan Bert te danken. Ik heb jarenlang in de keuken van het topvoetbal kun nen kijken. Bijna vier jaar hebben we successen met Oranje gehad. Maar in die drie weken in Polen en Oekraïne hebben we alles ver knald. Na het WK werden we in Amsterdam door 700.000 mensen gehuldigd. Na het EK stond er geen hond op Schiphol. Zo dun is die lijn tussen winst en verlies." „Ik ben ervan overtuigd dat je als trainer steeds meer een van- mens-tot-mens aanpak moet heb ben, ook in de top. Anders red je het niet." Die benadering leverde Coocky Voorn een imago op van de ideale adjudant, de sfeermaker bij wie spelers hun hart uitstorten als de drempel naar de hoofdcoach te hoog is. Insiders waarderen daar entegen vooral zijn vakmanschap. Zo maakt hij voor PSV grondige analyses van de tegenstander en neemt hij regelmatig een deel van de trainingen over bij MVV. Vol overgave, want Coocky Voorn is nergens zo in zijn element als op het veld. Dat wist hij natuurlijk al langer, maar na een jaar thuis zit ten weet hij het helemaal zeker. „Op een gegeven moment ging ik me bemoeien met het vullen van de afwasmachine. Nu zegt Lia: je zit weer heerlijk in je vel." Zege en vierde plek voor William Tolhoek William Tolhoek beleefde een bevredigend weekeinde in Oschersleben. De wegracer uit 's-Heer Arendskerke behaalde in de Supercup 600 een eerste en een vierde plaats. In zijn tweede race was Tolhoek na een herstart iets te gretig in de eerste bocht, waardoor hij door het gras moest sturen. Een in haalrace leverde toch nog bijna een podiumklassering op. Tolhoek is kansrijk om het eindklassement in de Super cup 600 op zijn naam te schrij ven. Met nog twee races in As sen te gaan staat hij op de twee de plek. Karter Bakker oppermachting De veertienjarige Joery Bakker is Zuid-Hollands kampioen kar- ten geworden in de klasse Ro- tax Max Senior. Bakker was van begin tot eind de sterkste. De Goesenaar reed de snelste tijd in de vrije trai ningen en kwalificeerde zich voor race één, twee en drie als snelste. Bovendien kwam hij in alle drie races als eerste over de finish. Joery Bakker rijdt bij het team van Paauwer Kart Racing. Zijn volgende wedstrijd is de pres- tiegieuze Chrono in het Duitse Kerpen. Goes trekt Belg Claudio Wende aan Goes heeft nog een nieuwe spe ler aan de selectie toegevoegd. De Belg Claudio Wende komt met ingang van dit voetbalsei zoen uit voor de zondag-hoofd klasser. Wende is afkomstig van SK Ber- lare. Hij is 25 jaar en kan centraal in de verdediging spelen. Het be stuur van Goes heeft maandag de overschrijvingspapieren in orde gemaakt en hoopt dat Wende volgende week bij het begin van de competitie speel gerechtigd is. Wende was dit voetbalseizoen eerder op proef bij Hoek. Sterke seizoensstart Van der Klooster Zitskier Kees-Jan van der Klooster is zijn paralympische seizoen sterk begonnen. De uit Vlissingen afkomstige sporter werd maandag in zijn eerste World Cup tweede op de super combinatie. Op de flanken van de Nieuw-Zeelandse Mount Hutt hoefde hij alleen voor rang te verlenen aan Corey Pe ters, voor wie het een thuis wedstrijd was. Van der Kloos ter is al zeker van deelname aan de Paralympische Winter spelen van Sotsji in maart 2014. Hij kwalificeerde zich een half jaar geleden. Erwin Kerstens zeilde in negen manches naar de vierde plaats in het eindklassement en was daar mee de beste Nederlander. Jaap Stakenbroek finishte met hetzelf de puntenaantal als Kerstens als vijfde. De eerste drie plaatsen waren weggelegd voor Duitsers. Rutger> Krijger eindigde namens Catclub Zeeland als 17e, Kees Krijger werd 29e en Jo Valente 34e. Er kwamen 36 cats in actie. Gian Scheele uit Zaamslag kwam aan de start bij de Motorcross Lief hebbers Bond (MCLB) en wist weer eens een dagzege binnen te halen. In het Oost-Vlaamse Won- tergem, bij Deinze, werd hij in de eerste manche slechts vierde maar winst in de tweede reeks bleek voldoende voor de dag winst. Op hetzelfde circuit wist Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen de klasse MX 2 Junioren op zijn naam te schrijven. Voor hem was het een wedstrijd die meetelde voor de titel. Beide manches wist de Yamaha-rijder op zijn naam te schrijven. Hij verstevigde daar door zijn derde plaats in de stand. Bij de MX2 inters werd Kevin Spruijt uit Meliskerke in beide manches en in het dagklassement telkens tweede achter Kevin Rey- naert. Bij wedstrijden van de 'grote' Bel gische Motorbond (BMB) hadden de Zeeuwse toppers Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen een slechte dag. Bij de Inters in de Open klasse werd Boot alleen in de tweede manche geklasseerd. Hij werd vijfde nadat hij in de eer ste manche met pech naar de kant moest. Van de Wiele werd bij de MX2 nationalen derde in de tweede manche. Ook hij moest in de eerste manche opgeven. MATANE - Para-wiel renster Lisette de Heide is in het Canadese Mata- ne gehuldigd als winnares van het eindklassement van de UCI World Cup Paracycling. De in woonster van Goes finishte in de laatste World Cup-wedstrijd zo wel in de tijdrit als de wegwed strijd als vierde. Dit bleek vol doende voor de eindzege. De Heide (28) legde de basis voor haar eindzege in de T2-handicap- klasse eerder dit jaar in Italië en Spanje. Daar won ze twee wereld bekerwedstrijden en pakte twee zilveren medailles. In het eind klassement liet ze Majunke (Duitsland) en de Russische Siba- gatova achter zich. Voor de pa- ra-wielrenners was de World Cup finale de laatste test voor de WK, komend weekeinde in Baie-Co- meau (Canada). De Heide rijdt de wegwedstrijd en de tijdrit. DINSDAG 27 AUGUSTUS 2013 Terugkeer van mensentrainer door Roel Wiche MIDDELBURG MIDDELBURG GOES jj^m^ MOUNT HUTT MIDDELBURG - Enkele leden van Catclub Zeeland presteerden sterk in de A-klasse tijdens de Open Ne derlandse kampioenschappen cata maranzeilen. De wedstrijden wer den bij Hellevoetsluis gehouden. door Herman Heuvink MIDDELBURG - Motorcrosser Stef Goetheer uit Sint Jansteen heeft zijn titel bij de Vlaamse Motorcross Federatie (VMCF) in de klasse MX1-3 nationalen veiliggesteld. In het Vlaams-Brabantse Attenhoven was hij in beide manches veel te sterk voor de concurrentie. NEW YORK - Tennisster Li Na (foto) heeft zonder problemen haar partij in de eerste ronde van het grandslamtoernooi US Open gewonnen. De Chinese, als vijfde gerangschikt, was met 6-2 6-2 veel te sterk voor Olga Govortsova uit Wit-Rusland. Kei Nishikori heeft de twijfelachtige eer om als eerste tennisser van naam te zijn uitgeschakeld op de US Open van dit jaar. De als elfde geplaatste Japanner ging in de eerste ronde verrassend onderuit tegen Daniel Evans. De Brit had daar maar drie sets voor nodig: 6-4 6-4 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29