SPORT Slechte start judoka's Voetbalprimeur voor Bulgaarse ex-premier Chris Horner (41) schrijft geschiedenis als oudste etappewinnaar ooit in een van de drie grote wielerronden. ■4^ Bert 'Coocky' Voorn staat weer op het veld Li Na wint eerste partij op US Open De Kustmarathon komt er weer aan. Lees het blog www.pzc.nl/kustmarathon Corona officieel IWente-speler Jesüs Corona is vanaf maan dag officieel speler van FC Twente. Het twintigjarige Mexicaan se talent zette zijn handteke ning onder een vierjarig con tract. Corona, aanvaller van beroep, werd maandaga vond gepresenteerd in De Grolsch Veste. Twente hoopt hem voor 14 september speelgerechtigd te krijgen. Dan speelt de ploeg uit Enschede thuis te gen PSV. Ruska opgenomen in Hall of Fame Oud-judoka Wim Ruska (72) is door de internationa le judofederatie opgenomen in de Hall of Fame. De twee voudig olympisch kampioen van 1972 werd gelauwerd tij dens een speciale ceremo nie voor het wereldkampi oenschap judo in Rio de Janeiro, als tweede Nederlan der na Anton Geesink in 2003. Ruska was zelf niet aanwe zig in de Braziliaanse stad. Ook Atletico wil Toby Alderweireld Atletico Madrid heeft zich gevoegd bij het rijtje clubs met belangstelling voor Toby Alderweireld. Ajax heeft een eerste bod van de Spaanse club op de Bel gische verdediger afgewe zen. Alderweireld wees eerder een bod van de Engelse mid denmoter Norwich City af. Verder is er serieuze interes se van Bayer Leverkusen en Spartak Moskou. Van der Lijke vijfde in tweede etappe Wielrenner Nick van der Lij ke uit Middelburg is in de tweede etappe van de Ron de van de Toekomst vijfde geworden. De etappe van 162 kilometer van Cham- pagnoles naar Saint Vulbas eindigde in een massasprint. Van der Lijke staat 19e in het algemeen klassement, op 14 seconden van de leider. In het puntenklassement staat de Middelburger vierde. RIO DE JANEIRO - Voor de Neder landse judoka's is de eerste dag van de WK op een deceptie uitge lopen. Zowel Jeroen Mooren als Mikos Salminen werden in de lichtste gewichtsklasse (-60) snel uitgeschakeld. Nijmegenaar Mooren lag na één gevecht t^gen de Israëliër Artiom Arshanskil al uit het toernooi. Voor Mikos Salminen uit Tuitjen- horn duurde de mondiale titel strijd een rondje langer. Na winst tegen de Tsjech Pavel Petrikov moest de judoka van het Haarlem se Kenamju zijn meerdere erken nen in de Mongolir Boldbaatar Ganbat. Salminen (26) was op voorhand vol optimisme over de WK. Hij verwachtte bij de beste zeven te eindigen. De pupil van Benito Maij baseer de zijn geloof in een goede afloop onder meer op zijn overwinning twee maanden geleden tijdens de European Open in het Estse Tal linn. De voormalige leider kwam zon dag 54 minuten in actie voor de tweededivisieclub Vitosha Bistrit sa in de thuiswedstrijd tegen Ra- kovski. Daarmee is hij de oudste speler die ooit in het Bulgaarse profvoetbal actief was. Het pu bliek vond het prachtig. Telkens als Borisov de bal aanraakte, klonk er gejuich. De thuisploeg leed geen grote schade door de eenmalige show van de oud vechtsporter, die met nummer 13 speelde. Het duel eindigde in 0-0. Borisov trad in februari als pre mier terug na landelijke protesten tegen zijn beleid. MIRADOR DE LOBEIRA - Christop her Horner heeft de derde etappe van de Ronde van Spanje gewon nen, een rit over ruim 184 kilome ter van Vigo naar Mirador de Lo- beira. De 41-jarige Amerikaan sprong weg op het slotklimmetje naar de finish en bleef de groep met topfavorieten net voor. Horner schreef historie als de oudste etappewinnaar ooit in een van de drie grote wielerronden (Giro, Tour en Vuelta). Hij nam als bonus voor zijn ritwinst de ro de leiderstrui over van de Italiaan Vincenzo Nibali. Alejandro Valverde eindigde als tweede en Joaquim Rodriguez werd derde. Bauke Mollema kwam als zesde boven in dezelfde tijd als de twee Spanjaarden. De Nederlander leverde een knappe inspanning, want hij had in de slotfase van de rit de nodige te genslag. Eerst raakte hij achterop toen een valpartij het peloton in tweeën brak, daarna kreeg hij nog mechanische problemen aan zijn fiets. Horner kwam verrassend sterk naar voren op het pittige slotklim metje. Hij achterhaalde op enkele honderden meters van de finish lijn de Italiaanse kampioen Ivan Santaromita en trapte op volle kracht door. In het algemeen klas sement heeft hij zes seconden voorsprong op Nibali. Mollema klom naar de zestiende plaats en heeft 52 seconden achterstand. DINSDAG 27 augustus 2013 Op weg naar de Kustmarathon TENNIS ENSCHEDE RIO DE JANEIRO AMSTERDAM SAINT VULBAS SOFIA - De Bulgaarse oud-premier Boiko Borisov heeft op 54-jarige leeftijd zijn debuut gemaakt in het betaalde voetbal. Veteraan aan kop Vuelta De bijna 42-jarige Amerikaan Chris Horner wint de derde etappe van de Ronde van Spanje en neemt de leiderstrui over van de Italiaan Vincenzo Nibali. foto Miguel Riopa/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27