Walcherse gemeenten doen proef met snelle toegang tot gezinshulp Alleen bij' Schoonenberg: unieke Vijfvoudige Garantie WALCHEREN 23 Cycling therapy in Koudekerke Statenfractie PvdA vreest het einde van grensoverschrijdende buslijnen Schoonenberg we taken." Door de ligging van de staalbouwer aan diep water, kan de opdracht in eigen huis worden uitgevoerd. Half september is die klus gereed, maar dan staat het volgende project alweer voor de deur. Van der Loos: „Het gaat bijzonder goed met ons. Ik kan niet zeggen dat wij echt last hebben van de crisis. Ook voor 2014 liggen er mooi projecten in het verschiet en we hebben zelfs plannen om uit te breiden." KOUDEKERKE - Cycling therapy is een 'nieuwe' vorm van bewegen voor kinderen en jongeren die kampen met chronische pijn en vermoeidheid of psychische klachten. Behandelcentrum DOK018 in Koudekerke biedt het aan. Het programma bestaat uit fietsen op een mountainbike in de omgeving van Dishoek. In een periode van twaalf weken wordt er individueel of in een klein groepje gewerkt aan het verbete ren van de conditie en het vermin deren van klachten. TERNEUZEN - De Statenfractie van de PvdA is bezorgd over het voort bestaan van de Bredabus (buslijn 19 van Hulst via Antwerpen naar Breda), lijn 12 (van Oostburg naar Maldegem) en lijn 50 (van Terneu- zen naar Gent). Eerder lieten ook ook de staten fracties van de Partij voor Zee land, Natuurlijk Zeeland en SP al weten dat de grensoverschrijden- Thuisbegeleiding wordt ingezet als het ernstig mis dreigt te gaan in een gezin. De zorg bestaat uit praktische en inhoudelijk zeer brede begeleiding en het aanleren van ander gedrag. De thuisbegeleiding wordt ge daan door Zorgstroom. Omdat nu nog een indicatie van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig is, duurt het soms maan den voor de zorg geleverd kan worden. Ondertussen worden de problemen vaak erger. Door van Thuisbegeleiding een eerstelijns zorgvoorziening te maken, wordt de toegang tot deze zorg ook een voudiger en goedkoper. Nu de Walcherse gemeenten zich voorbereiden op de extra taken die de komende jaren op het ge bied van zorg door de rijksover heid aan hen worden overgedra gen, willen ze vast oefenen met een snellere manier om thuisbege leiding in te zetten. Zo kunnen de gemeenten zicht krijgen op de fi nanciële en maatschappelijke voordelen. Vanaf 2015 valt de AW BZ Begeleiding onder de verant woordelijkheid van de gemeen ten. In de proef wordt uitgegaan van twintig huishoudens die intensie ve thuisbegeleiding nodig heb ben. Per traject betalen de drie ge meenten 3.000 euro aan begelei ding (gemiddeld 55 uur per huis houden). In totaal is voor de proef een be groting van 75.000 euro opge steld. De drie Walcherse gemeen ten moeten samen 60.000 bijdra gen; de overige 15.000 komt van Zorgstroom, die het geld gebruikt voor training van medewerkers en projectmanagement. Er is een aanvraag ingediend voor Europe se subsidie. de buslijnen wat hen betreft niet mogen verdwijnen. Deze busverbindingen lopen ge vaar nu het provinciebestuur het besluit over het voortbestaan van de lijnen wil overlaten aan het be drijf dat vanaf 2015 het busver voer verzorgt. Deze lijnen worden in het Plan van Eisen OV Zeeland niet verplicht. Lijn 42 (Bres- kens-Brugge) wordt dat wel. TERNEUZEN MIDDELBURG MIDDELBURG Woningcorporaties Open repetities bij het Fietstocht Lions blazen fusie af Walchers Jongerenkoor voor goede doel Woningcorporaties Woongoed en Clavis hebben het fusiepro ces gestaakt en gaan zelfstan dig verder. Ze spraken over fu sie om de problemen op de Zeeuws-Vlaamse woning markt, met name door bevol- kingskrimp, beter aan te kun nen pakken. Hun financiële po sitie staat ook onder druk door maatregelen van de rijksover heid. De ideeën over een fusie liepen echter te sterk uiteen, is maandag gemeld. Zowel Woon goed als Clavis weigert verder een toelichting te geven. Het Walchers Jongerenkoor opent de deuren voor nieuwe leden. Op donderdag 29 augustus is de eer ste open repetitie in de Morgen- sterkerk, aan de Adriaan van Lau- wereyszstraat 6. De tweede open repetitie is op donderdag 12 sep tember. De repetities duren van 19.30 tot 21.30 uur. Nieuw is dit jaar een tijdelijk lidmaatschap spe ciaal voor het kerstproject. Het koor organiseert twee grote kerst concerten, in Middelburg op vrij dag 13 december, en in Goes op 23 december. Meer info staat op www.walchersjongerenkoor.nl Fietsen over Walcheren en on derweg proeven van verschil lende streekproducten. Dat is de jaarlijkse Benefietsroute, ge organiseerd door de Lions Club in Middelburg. De op brengst gaat naar de Zonne bloem in Middelburg. De fiets tocht vindt plaats op zaterdag 31 augustus en voert langs twaalf lokale ondernemers die streekproducten aanbieden. Deelnemers kunnen zelf hun route bepalen. Meer informatie is te vinden op www.benefiets- route.nl 2 Breedste keuze garantie 3 Test garantie 4 Vijfjaar service garantie 5 Deskundigheid garantie HOORCOMFORT DINSDAG 27 AUGUSTUS 2013 voor YDS TA Vanaf de kade van VDS worden de stalen brugdelen op een ponton gehe sen voor transport naar Rotterdam, archieffoto Lex de Meester Informatie en aanmelden via info@dok018.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURC - Op Walcheren komt een proef waarbij gezinnen die in tensieve begeleiding nodig hebben, sneller geholpen kunnen worden. Nu nog moet voor deze zogenoem de thuisbegeleiding een indicatie worden aangevraagd. De gemeente besturen van Middelburg en Vlissin- gen hebben onlangs besloten tot de proef; het college van Veere be slist er deze week over. Een hoortoestel kiest u niet zomaar. Om echt weer goed te kunnen horen moet alles kloppen. Het toestel moet helemaal bij u passen. De prijs moet goed zijn. En aan de nazorg mag niets ontbreken. Daarom krijgt u bij Schoonenberg een unieke Vijfvoudige Garantie. 1 Beste prijs garantie U betaalt voor een gelijk product niet meer dan elders. U kunt er altijd op rekenen dat u ten minste 75% van de kosten vergoed krijgt, ook als uw verzekeraar geen contract met ons heeft. Bij Schoonenberg vindt u het breedste assorti ment: naast alle hoortoestellen die uw basis verzekering vergoedt, ook altijd de nieuwste technische innovaties. Al bij de eerste afspraak kunt u een toestel meekrijgen om zelf te ontdekken of het u helpt. Bevalt het niet, dan levert u het gewoon weer in. Op alle toestellen van Schoonenberg krijgt u 5 jaar lang garantie. Inclusief reparaties. Tijdens ons speciale service-uur bent u welkom met al uw vragen. Alle audiciens bij Schoonenberg zijn StAr gecerti ficeerd en zijn dus op de hoogte van de laatste technieken. Uw gehoor is bij ons dan ook altijd in de beste handen! Heeft u nog vragen over deze Vijfvoudige Garantie? Of wilt u een keer vrijblijvend een toestel testen? Aarzel niet bel (0900) 0626 (15 cpm). Onze medewerkers informeren u graag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23