Hulst speelt in op komst Belgen gCflOGg fWi/i Onzekere tijd voor metselaars Fraanje £15,95 Deal van de dag Van het ombouwen van een offshore schip tot het bouwen van bruggen. Het gaat goed met VDS. Ontwerpprijs Producten uit streek onder aandacht 22 WALCHEREN ONDERNEMERSPLEIN ZeelokKcl Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl 6i Ik kan niet zeggen dat wij veel last hebben van de crisis. Ondernemersplein Hiermee wil Hulst onder meer in spelen op de toenemende vraag onder Belgen naar (goedkopere) huizen in Zeeuws-Vlaanderen. Vooral in dorpen direct aan de grens is goed te merken dat Bel gen kooplustig zijn op de Zeeuws- Vlaamse woningmarkt. Het is een trend die zo'n twee jaar geleden goed op gang is gekomen en zich onverminderd voortzet. Stichting Zeeuws Vlaanderen die wo ningcampagnes voert in België, meldde vorige week nog dat het aantal Belgische huizenkopers in Zeeuws-Vlaanderen het eerste halfjaar van 2013 in vergelijking met vorig jaar weer is toegeno men. Met name Hulst wist meer Belgen aan te trekken, wat zelfs in het straatbeeld te zien is, volgens wethouder Diana van Damme. Ze noemt grensdorp Clinge als voor beeld. „Gemiddeld veertig wonin gen stonden daar twee jaar gele den te koop, nu gemiddeld vijf." Speciaal voor Belgen nieuwbouw uit de grond stampen, ligt niet di rect voor de hand. „Dat is aan par ticulieren", vindt Van Damme. „Er zijn bovendien in bijna alle kernen nog nieuwbouwkavels be schikbaar, behalve in Nieuw Na men. Daarom willen we daar nu aan de slag." Het oog is daarvoor dus gevallen op de bedrijfspanden van de in 2009 gesloten souvemirklompen- fabriek lunora aan de Veerstraat. Particulieren hebben geprobeerd daar iets van de grond te krijgen, maar dat lukte niet. De eigenaren, twee zussen en een broer die aan Junora verbonden waren, zaten met de panden in de maag. Ze dreigen te verpauperen. Van Dam me: „Ik heb daarom mijn nek uit gestoken om als gemeente het ini tiatief naar ons toe te trekken." De Hulster gemeenteraad beslist komende maand over het voor stel. Hulst kan zich financieel praktisch geen buil vallen. Aan koop, sloop en sanering zijn be groot op 220.000 euro, waarvan 90.000 euro voor de panden. Met een grondprijs per vierkante me ter van 160 euro exclusief btw is de exploitatie rond te maken. Die prijs is concurrerend met Kield- recht, het Belgische buurdorp van Nieuw Namen. Er lag eerder een idee zeven starterswoningen op de plek van Junora te zetten. Hulst kiest voor drie ruime kavels omdat de omgeving van Junora 'al redelijk dicht bebouwd is'. VAN €32,26 KORTtNC 51% om ulfc eten fce gaan? Q @sweetdealzeelnd O fb.com/sweetdeal.zeeland App Store NIEUWDORP - In mei 2014 kunnen de eerste voetgangers en fietsers de oversteek maken via de Groe ne Verbinding. Een brug over de A15 en de Betuwelijn verbindt dan Rotterdam-Zuid met het groen van buiten de stad. In op dracht van hoofdaannemer Van der Made bv maakte VDS Staal- en Machinebouw uit Nieuwdorp twee stalen brugdelen van in to taal 190 meter. Half augustus werden deze van uit Vlissingen-Oost naar de Waal haven vervoerd. Afgelopen week werd de A15, een drukke ver keersader, 's nachts nog enkele uren afgesloten voor het trans port en inhijsen van de brugde len. De Groene Verbinding is onder deel van het project Mainport Rot terdam, waar ook de aanleg van de Tweede Maasvlakte onder valt. Via de brug kunnen wandelaars en fietsers vanaf komend voorjaar naar het nog aan te leggen 600 hectare grote natuurgebied 'het Buijtenland van Rhoon'. Dat ge bied is tegelijkertijd natuurcom pensatie voor de uitbreiding van de Rotterdamse haven. Meer dan een jaar hebben ze bij het Nieuwdorpse constructiebe drijf met ongever 25 man aan het project gewerkt, vertelt operatio- neel manager Marcel Geschiere: „Dat dit nieuwe natuurgebied wordt aangelegd ter compensatie van de aanleg van de Tweede Maasvlakte maakt het al tot een uniek project. Daarnaast is de brug ook bijzonder qua vorm en afmeting. De overspanning heeft een lengte van 190 meter, de af stand tussen de ondersteunings pijlers is 140 meter. 'De netkous', bijnaam voor de brug vanwege de vorm die breed begint en steeds smaller wordt, was door alle gebo gen vormen moeilijk te lassen. Ook het voldoen aan alle kwali- teits- en veiligheidseisen was een hele uitdaging." VDS Staal- en Machinebouw uit Nieuwdorp is naast bruggen bouw ook actief in scheepsbouw- en reparatie, machinebouw en de offshore industrie. Uit die laatste tak komt momenteel het meeste werk voort, zo'n zestig procent van alle klussen. Een groot offshoreproject waar VDS zich mee bezighoudt is het ombouwen van een schip voor het windpark West of Duddon Sands Wind Farm voor de kust van Groot-Brittannië. Robert van der Loos, business development manager: „Het schip was uitge rust om fundaties te kunnen ver voeren. Nu dat gebeurd is, krijgt het de taak om windmolens te verschepen. Wij hebben de op dracht gekregen om het schip te demobiliseren en vervolgens weer aan te passen voor.zijn nieu- MIDDELBURG - Bosch Slabbers tuin- en landschapsarchitecten uit Middelburg is een van de drie winnaars van een internationale ontwerpwedstrijd voor de ont wikkeling van een stadswijk in Luxemburg-stad. Samen werken ze de plannen verder uit. De bouw zal 15 a 20 jaar duren. VROUWENPOLDER - Tijdens de streekweek van zaterdag 7 tot en met vrijdag 13 september in Vrou wenpolder worden producten uit de omgeving onder de aandacht gebracht. Restaurants in de omge ving .van Vrouwenpolder zullen dan een menu of gerecht aanbie den waarin streekproducten wor den verwerkt, zoals mosselen, kaas, fruit, vlees, wijn, vis en li keur. Kijk voor de deelnemende bedrijven en menu's op www.vrouwenpolder.nu. Bij wijngaard 't Vierendeel vindt elke dag vanaf 16.30 uur een rond leiding plaats. Aanmelden kan op telefoonnummer 06-51311949. „We hebben voor hen niet voort durend werk, dus het kan zijn dat ontslag volgt", zegt directielid Martij n van Sabben in reactie op berichten op Facebook. „We wil len geen collectief ontslag aanvra gen. Daarom worden deze men sen gedetacheerd bij een uitzend bureau zodat ze in elk geval nog een jaar werkgarantie hebben. Ook bieden we een outplacement- traject." Volgens Van Sabben is het grootste probleem dat er heel makkelijk met projecten wordt ge schoven. „Daardoor is er soms even twee maanden geen werk. We doen het al vijf jaar op deze manier, maar dat is niet vol te houden." Fraanje is het grootste bouwbe drijf in Zeeland en heeft nog ruim 170 man in dienst. Dit jaar is de portefeuille nog goed gevuld, maar volgend jaar wordt het vol gens Van Sabben zorgwekkend. „We gaan nu merken dat de geld kraan door de overheid is dichtge draaid." door Harmen van der Werf NIEUW NAMEN - Het college van B en W van Hulst wil de panden van voormalige souvenirklompenfa- briek Junora in Nieuw Namen aan kopen om de bouw van drie wonin gen mogelijk te maken. Hoofdgerecht bij Restaurant Het Witte Schip in Zoutelande. Nu 15,95 voor 2 personen Verkrijgbaar in de door Wendy de Jong Robert van der Loos, VDS tips: walcheren@pzc.nl door Luc Oggel LEWEDORP - Tien metselaars in dienst bij bouwbedrijf Fraanje in Le- wedorp dreigen hun baan te verlie zen als de economie blijft kwakke len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22