Duingebied en stranden onder de loep genomen WALCHEREN 21 DOMBURG - Een groot pakket voor stellen over de aanpak van de Veerse stranden en het duinge bied ligt nu op tafel. Het college van B en W boog zich de afgelo pen tijd over het nieuwe strand en duinbeleid van de gemeente voor de komende vijfjaar. Dat is noodzakelijk om het huidi ge duinbeheersplan dit jaar 'af loopt' en de gemeente structureel ruim een ton moet bezuinigen op strandexploitatie en duinbeheer. De gemeenteraad toog afgelopen voorjaar naar de kust voor een strandschouw. In een enquête zijn Veerenaren, belangenorgani saties en ondernemers bevraagd over onderwerpen als strandzone- ring, het voorzieningenniveau, ontwikkelingen, en hun sugges ties. Eind mei werd met strandpa viljoenhouders, verhuurders van strandhuisjes en de strandvereni- ging slaaphuisjes Dishoek gespro ken. Ook Rijkswaterstaat, het wa terschap Scheldestromen, het Zeeuws Landschap, Stichting Duingebied Walcheren en Staats bosbeheer hebben meegedacht. De leden van de commissie Maat schappelijke Onwikkeling buigen zich vanavond over de voorstellen die daaruit voortvloeiden. De ge meenteraad is in september aan zet. Vervolgens wordt een beleids nota opgesteld. Die gaat weer langs commissie en gemeente raad. In januari volgend jaar moet er een definitief plan liggen. Scheepvaart gestremd In verband met de jaarlijkse zwemwedstrijden in het ka naal Goes-Goese Sas, kan za terdag geen scheepvaart plaatsvinden op het kanaal tussen 11.00 en 16.45 uur- De Ringbrug wordt extra be diend om 10.30 uur, 's mid dags is de eerste bediening weer om 17.00 uur. De wedstrijden vinden plaats ter hoogte van Wilhel- minadorp. Concert op de zomeravond In de Catharinakerk in Zou- telande vindt woensdag een zomeravondconcert plaats. Het concert begint om 20.30 uur, de entreeprijs bedraagt zes euro per persoon. Het zo meravondconcert wordt ver zorgd door Ensemble Par Hasard. Dat brengt muziek van bekende en minder be kende klassieke componis ten. Maatregel tegen algenbloei in kreek OUWERKERK - Waterschap Scheldestromen begint dins dag met de aanleg van twee duikers en stuwen aan de Stelweg in Ouwerkerk en de Platte Capelledijk in Nieuwer- kerk. Het gaat om preventieve maatregelen waarmee het schap de kans op algenbloei in de Ouwerkerkse kreek probeert te verkleinen. Pauzeconcert in de Oostkerk Bram Beekman geeft don derdag 29 augustus om 12.30 uur een pauzeconcert in de Oostkerk te Middelburg. Het is het laatste pauzeconcert van het seizoen. Naast de ba- rok-componisten Bach en Kellner staan op het pro gramma werken van de he dendaagse componist Bert Matter. Het concert is gratis toegankelijk. SAMS lb optimus Fs 45 doet t gewoon DINSDAG 27 AUGUSTUS 2013 kermis op het strand De Veerse stranden zijn geliefd vanwege de kleinschaligheid en de ruimte. Families, sporters en jongeren komen er aan hun trekken, foto Ruben Oreel GOES ZOUTELANDE OUWEKERK MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21