Zonnige tijden voor het kopen van een huis? 'Bajesbaas chanteerde vrouwen gevangenen' Witte Huis bezorgde Jackie angst én liefde j i onderzoek gifgas' JL BUITENLAND 7 Een NVM-aankoopmakelaar laat u graag uw ruimere mogelijkheden zien Buts is woensdag op non-actief gesteld. Donderdag berichtten de Belgische media al over een 'in tern onderzoek' naar Buts wegens 'mogelijk onaangepast gedrag'. De reden zou zijn dat hij gevangenen betastte, eveneens in ruil voor gunstigere voorwaarden. Buts ont kent alles en zegt dat het gaat om een lastercampagne. Een vrouw heeft een telefoonge sprek waarin Buts haar chanteer de opgenomen en stapte ermee naar de politie. Op de opname on dervraagt Buts de vrouw over haar uiterlijk. Hij dringt aan op een afspraak. Echtgenoten van vrouwen die niet meewerkten, werden overgeplaatst naar een an dere gevangenis, als wraak. Het is niet bekend of vrouwen zijn ge zwicht voor de chantage van de blinde gevangenisdirecteur. De 63-jarige Buts is de baas in de gevangenis van Wortel, net over de Nederlandse grens ten zuiden van Breda. Eerder leidde hij een inrichting in het nabije Hoogstra ten. Daar werd hij negen jaar gele den van vergelijkbare feiten be schuldigd. Die zaak werd toen ge seponeerd. De minister van Justi tie wees erop dat een eerdere klacht tegen hem ongegrond werd verklaard en geeft Buts nog het voordeel van de twijfel. pen tijd stevige verliezen lijdt. Overigens geven ook de VN zelf hun team nog geen toestemming Ghouta te bezoeken. „De veilig heidssituatie staat het op dit mo ment niet toe", aldus onder-secre taris-generaal Jan Eliasson, die er aan toevoegde dat alle partijen de wapens zouden moeten neerleg gen om een bezoek van het team mogelijk te maken. Het mandaat van de huidige VN-missie is beperkt tot de con statering of er chemische wapens zijn gebruikt. Uitzoeken wie de wapens gebruikte, valt buiten het mandaat. „Het is alsof je het moordwapen vindt, maar niet mag constateren wie de moorde naar is", verklaart Dan Kaszeta. De Amerikaanse president Oba- ma noemde het inzetten van che mische wapens vorig jaar een 'ro de lijn' die wordt overschreden. Ook gisteren bleek nog niet wat de president nu concreet wil doen. Hij noemde de aanval zeer ernstig en 'een bron van grote zorg'. Obama wil meer onder zoek, net als de EU. Buitenland chef Catherine Ashton riep in een verklaring de internationale ge meenschap op haar verantwoorde lijkheid te nemen. „We moeten onze verschillen achter ons laten. We zijn het verschuldigd aan de Syriërs. Zij zijn het die lijden", al dus Ashton. Mevrouw Kennedy was wel altijd beducht dat een affaire van Jack zou uitkomen, waarna zij belache lijk zou kunnen worden gemaakt. Gek genoeg zei ze dat ze beter af was in het Witte Huis dan toen hij nog senator was. Hij was niet meer constant op campagne en ze was vaker bij hem. Dat leidde tot een inniger band. Enkele maan den voor de fatale schoten in Dal las, overleed kort na zijn geboorte hun zoon Patrick. Volgens Ander sen zwoer JFK de affaires af en bloeide de liefde tussen hem en Jackie op. Het was van korte duur. IK HERINNER ME DAT... Ingewijden wisten echter dat het glamoureuze leven van First Lady Jacqueline Bouvier Kennedy ge paard ging met grote dieptepun ten. Bestseller-schrijver Christop her Andersen heeft voor zijn net verschenen boek These Few Pre cious Days gesproken met honder den familieleden, vrienden en me dewerkers van Jack en Jackie, zo als ze ook werden genoemd. Uit die getuigenissen blijkt hoe vervreemdend het Witte Huis voor haar was. Jackie leefde in voortdurende angst dat er iets grandioos mis zou gaan nu ze in de spotlight van de wereld stond. Maar ook blijkt hoe - anders dan verwacht - het presidentiële le ven uiteindelijk juist een helende invloed had op een huwelijk dat vermoedelijk zou zijn gestrand. „Je wilt dus met Jack trouwen, Ma rilyn. Dat is fantastisch. Dan kun jij in het Witte Huis trekken ik verhuis dan en laat alle proble men aan jou." Zo sprak Jackie in 1962 met veel cynisme over de te lefoon tot de vrouw die zij het meest vreesde: Marilyn Monroe. Die belde haar en vertelde dat ze een verhouding had met Jack. JFK was verslaafd aan de jacht op vrouwen en seks. Tot in het Wit te Huis toe; de lijst van dames is lang. Andersen maakt aanneme lijk dat Jackie overal van afwist, hetgeen tot nog toe niet werd ge loofd. Ze was gespitst op het over spelige gedrag van haar man, en had haar informanten. Als het te gortig werd, liet ze hem dat ook weten. De vondst van een paar panties in zijn slaapkamer (het paar sliep geregeld apart) bracht haar ertoe hem aan te spreken met: „Wil je rondvragen wie deze toebehoren? Ze zijn niet mijn maat." Jackie heeft JFK nooit met gelijke munt terugbetaald. Dat deed je gewoon niet als vrouw uit de gegoede kringen waaruit Jackie voortkwam. Bovendien, zei stiefbroer Gore Vidal, de bekende auteur, 'verdroeg ze de situatie omdat ze op haar eigen manier van hem hield'. Ji ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2013 door onze redactie buitenland WORTEL - De Belgische gevangenis directeur Jef Buts zou vrouwen van gevangenen hebben opgebeld om hen te vragen seks met hem te hebben. Als ze meewerkten, zou den hun mannen een gunstige be handeling in de gevangenis krijgen. Dat meldde de Belgische nieuwssi te hln.be gisteren. Droomt u tijdens uw vakantie van een nieuw huis? Dan is het goed te weten dat de woningmarkt zich steeds zonniger ontwikkelt voor mensen die een huis willen kopen. Zo betaalt u bijvoorbeeld voor eenzelfde tussenwoning tegenwoordig tot wel 185,-* minder aan netto maandlasten dan een aantal jaren geleden. Dat betekent dat u nu een huis kunt kopen dat voorheen niet haalbaar was. Of groter kunt gaan wonen dan u aanvankelijk dacht. Praat daarom eens met een NVM-aankoopmakelaar. Hij kan u deskundig adviseren over wat in deze tijd uw mogelijkheden zijn. Zodat u straks wellicht heerlijk kunt genieten van uw eigen droomwoning. Kijk op nvm.nl. Genoemde vermindering maandlasten berekend op basis van: 100% annuïtair, hypotheekrente op basis van gemiddelde 10 jaarsrente met NHG van de Hypotheekshop. woningprijzen op basis van de mediane transactie prijzen van de NVM en de op dat moment geldende voorwaarden en tarieven, waaronder overdrachtsbelasting, a m mm NHG-tarief. notariskosten e.d. Vergelijking met andere jaren kunnen andere cijfers geven. Aan de berekening lal II W| en de getallen in deze advertentiekunnen geen rechten worden ontleend. W V i jfk50 Bekijk online meer over JFK en laat uw herinnering achter Deze krant zoekt lezers die hun herinneringen aan de dag dat JFK stierf met ons willen delen. Voorbeelden van wat we willen weten: waar hoorde u het nieuws en hoe? Luisterde u naar de radio of belde een bekende van u? Wat was uw eerste reactie en die van uw omgeving? Was u goed be kend met de publieke persoon Kennedy? Zijn er familieleden aan wie u moet denken omdat zij ge koppeld zijn aan de herinnering? Wij verloten een pakket waarvan de inhoud herinnert aan JFK, de 35e president van Amerika. Schrijf uw verhaal naar Redactie DPd, postbus 36, 6500 DA Nijme gen. Of mail naar B.vHuet@depersdienst.nl door John Jas WASHINGTON - Zij was de cherry on the cake voor het presidentschap van John F. Kennedy (JFK). Het toonbeeld van schoonheid, stijl, gratie en dan ook nog een jonge moeder. Een vette bonus voor het imago van de president. Jacqueline Kennedy in 1961 aantal uit Syrië gevluchte kinderen 1 miljoen, foto Safin Hamed/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7