Vandaag een soepje, want eergisteren heb ik al pizza op In Zuid-Amerika gebruiken ze het als dating-site Rondleiding door Zeeland AANSCHUIVEN BIJ 1>/y" L"^ fktukUb Liesbet Bylemans uit Antwerpen verbleef één nachtje bij Rachel Nijsse in Goes. Ze fietst heel Zeeland door en maakte een tussenstop in Goes. „Gelukkig kon ik bij Rachel te recht", zegt ze. In de loop van de week fietst zij naar Vrouwenpolder, Veere, Domburg, Zoutelande met als eindpunt Middelburg. Dit is niet haar eer ste couchsurfervaring. „Toen ik met een vriend op vakantie was in Italië, heb ik driekwart van de tijd couchsurfend doorgebracht." Dit beviel haar erg goed. Zij heeft er geen moeite mee om bij een vreemde te overnachten, maar ze vindt het wel spannend. Ook zou Liesbet niet in haar eentje bij een man overnachten. „Ik heb in Italië wel bij een man overnacht, maar dit was samen met een vriend. Dan voel je je toch iets veiliger", legt ze uit. Als zij alleen reist, zoekt zij daarom bewust naar vrouwelijke aanbieders om de nacht te spenderen. „Ik heb wel eens gehoord dat vooral in Zuid-Ameri ka de website als datingsite wordt gebruikt", vertelt ze. „In Europa ervaar ik dat niet zo, maar het is wel jammer." Het couchsurfen is echt een 'way of life' en altijd een mini-avontuur, vindt Liesbet. „Je moet het ook niet doen als je niet sociaal bent." Liesbet zegt dat het couchsurfen ook draait om sociale con tacten en met mensen in aanraking komen. „Dat hoort bij het reizen!" Ja, er zijn voor ons wel verschillende eetpatro nen te zien", vertelt Vera. Zij werkt samen met haar man in de frituur van jongerencam ping Duin en Strand in Scharendijke. Dit jaar zijn er meer Duitse jongeren. „Die zijn gek op fri kadellen. Die kennen ze in Duitsland niet. Verder eten de jongens heel anders dan de meisjes. De jongens snacken meer. Ze staan ermee op en ze gaan ermee naar bed. De meisjes daarentegen, be stellen vaker een salade, koken zelf en variëren meer in hun maaltijden." Kunnen jongeren zich vinden in die conclusie? „Ja, thuis moet ik al zo gezond eten van onze paps en mams, dan kan zo'n weekje met alleen maar ongezonde maar lekkere dingen geen kwaad", vertelt Sander lachend. „Zodra ik thuis ben haal ik dat wel weer in hoor." En de meisjes? „Ik eet hier minder gezond dan thuis, maar dat komt omdat ik hier ook regelmati ger drink", vertelt de zeventienjarige Eva. Wat eet je vanavond? „Een soepje. Ik heb eergisteren al pizza op." Nee, een soepje, dat zet inderdaad geen zoden aan de dijk. „Maar, we maken de soep wel vers en helemaal zelf!" Dat klinkt al stukken be ter. Couchsurfer en 'bankaanbie- der' Rudi Wijnacker uit Vlis- singen weet alles over het be grip couchsurfen. Hij heeft een groot deel van zijn wereldreis couchsurfend doorgebracht. Toen Ru di in India was, vertelde een Ameri kaans meisje over het 'banksurfen' en op die manier kwam hij er mee in aan raking. „Ik vond het zo leuk wat zij vertelde, dat ik het zelf ook ging doen", vertelt hij. Zo heeft Rudi onder meer een week doorgebracht bij ie mand in Australië en heeft hij over nacht op een luxe jacht. „Toen ik weer thuis kwam na mijn reis, wilde ik zelf slaapplekken aanbieden op deze ma nier", zegt Rudi. Ondertussen zijn er al een Australiër, een Zweed en een Franqaise op de bank blijven slapen bij de Vlissinger. Of hij beter op zijn spullen let als er een onbekende in huis komt? „Dat niet, maar ik blijf wel graag thuis als er iemand is", verklaart Rudi. „Ik ben nog niet zo ver om ie mand alleen in mijn huis te laten. Daar moet ik nog even aan wennen." Hij geeft de reizigers graag een rondlei ding en laat graag al het Zeeuwse schoon zien en proeven. „Ik heb die Franqaise een echte Zeeuwse bolus la ten eten, dat vond ze geweldig!" Rudi weet toevallig dat er op dit mo ment een echtpaar uit "Rirkije in Kloe- tinge couchsurft. „Zij hadden bij mij ook een aanvraag gedaan voor een slaapplek, maar ik had toen nog een andere surfer over de vloer helaas." ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2013 ZOMERKRANT 3 In deze rubriek schuiven we onverwachts aan bij mensen die aan het eten zijn. Vandaag nemen we een kijkje op de jongerencamping Duin en Strand in Scharendijke. door Nouriya Kaur 'Banksurfer' Rudi Wijnacker heeft regelmatig onbekenden te gast, en maakt zelf ook gebruik van andermans gastvrijheid, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75