'Tijd dringt voor 1 'Nazibuurt' voelt zich in de steek gelaten 1 I 6 BUITENLAND Een jonge vrouw is in Mumbai door vijf mannen verkracht. De Indiase politie formeert twintig onderzoekteams. ei Helikopter met 18 mensen stort in zee Zeker 15 inzittenden hebben een helikoptercrash in de Noordzee bij de Shetland ei-, landen vrijdag overleefd. Zij zijn uit zee gered. Naar drie personen wordt nog ge zocht. Dit heeft de BBC vrijdagavond gemeld. De he likopter is van CHC, een be drijf dat mensen van en naar olie- en gasplatforms vervoert. Bomaanslag schrikt Libanees Tripoli op De Libanese havenstad Tri poli is gisteren opgeschud door explosies bij twee mos keeën. Minister Khalil van Gezondheidszorg zei dat ze ker 27 mensen zijn omgeko men en dat er 358 gewond zijn geraakt. Eerder waren zeker 12 doden en 25 ge wonden gemeld. Na de aan slagen waren er betogingen. Snowden denkt dat Britten zelf lekken Volgens klokkenluider Edward Snowden lekt de Britse overheid nu expres over zichzelf. Dagblad The Independent publiceerde gisteren een bericht op ge zag van Snowdens onthullin gen. Snowden ontkent ech ter te hebben gesproken met de krant en denkt dat de overheid erachter zit. Het nieuwste slachtoffer was met een mannelijke collega foto's aan het maken van een verlaten fa briek. Ze werkt als stagiaire voor een tijdschrift in Mumbai. Het tweetal werd door een voor hen onbekende man gevraagd wat ze aan het doen waren. Kort daarop riep hij vier andere man nen naar de plek. Ze vielen samen de vrouw lastig. Toen de mannelijke collega in greep, werd hij zelf aangevallen en vastgebonden. De vrouw werd naar enkele bosjes meegevoerd en verkracht. Ze heeft zowel interne als externe verwondingen opgelo pen. De vrouw ligt in het zieken huis, haar toestand is stabiel. De politie van Mumbai heeft di rect twintig teams geformeerd om de zaak te onderzoeken, maar vier van de vijf verdachten waren gisteravond nog niet gevonden. Wel zijn tekeningen van de man nen verspreid. De man die wél is opgepakt heeft zijn betrokkenheid bekend, zo meldden Indiase media. De poli tie kent de vier voortvluchtigen, onder wie twee bekende crimine len. Het misdrijf heeft tot nieuwe op hef geleid in India. Een groepsver krachting met dodelijke afloop eind vorig jaar in een bus in New Delhi wekte wereldwijd sterke af schuw. In het Aziatische land ontstonden gisteren ook brede protesten te gen het veelvuldige seksuele ge weld tegen vrouwen. Op onder meer sociale media reageerden kunstenaars, politici en journalis ten met ontzetting op het nieuwe misdrijf in Mumbai. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken wijst in het reisadvies voor India op het grote aantal meldingen van ontvoerin gen van en seksuele vergrijpen te gen vrouwen. Toeristen wordt geadviseerd om extra waakzaam te zijn en 'in het donker eenzame plekken te mij den'. „Als je wacht, zou het kunnen dat je spoken probeert te vangen", zegt Kaszeta. De tijd dringt voor wie ter plaatse onderzoek wil doen naar gifgas. De VN-inspecteurs voor chemi sche wapens kregen ook gisteren geen zicht op toegang tot de ver schillende plekken in Ghouta, waar het gas mogelijk zijn werk deed. Terwijl de eerste lijken in massagraven werden bedolven on der donkergeel zand, probeerden activisten wel bloedmonsters en afgeknipte stukjes haar via koe riers naar de inspecteurs te smok kelen. Intussen zegt ook de tradi tionele bondgenoot Rusland dat het de Syrische regering heeft ge adviseerd de inspecteurs Ghouta te laten bezoeken. Damascus ontkent het gebruik van chemische wapens en zegt dat het een afleidingsmanoeuvre is van de oppositie, die de afgelo- Jongeren doden veteraan VS Een Amerikaanse veteraan is overleden, nadat twee jon geren hem in elkaar hadden geslagen. De 88-jarige mili tair diende in de oorlog te gen Japan. Hij werd aange-' vallen in Spokane, in de staat Washington. De politie heeft een jongeman gearres teerd, hij wordt aangeklaagd voor moord en beroving. Vluchtelingen Syrië naar Duitsland Vijfduizend Syrische vluch telingen komen in septem ber naar Duitsland. De rege ring is akkoord. Deelstaten moeten zelf opvang regelen en het grootste deel van de kosten dragen. De Syriërs krijgen een verblijfsvergun ning voor twee jaar, waarna de situatie opnieuw beke ken wordt Hier, tussen de Oostblokflats, werd in een voormalig schoolge bouw een asielzoekerscentrum ge opend. Buurtbewoners gingen de straat op om te protesteren tegen de komst van vierhonderd buiten landers. Ze zeggen bang te zijn voor een toename van de crimina liteit in hun wijk. En ze verwijten de overheid dat niemand naar hun bezwaren luistert. „We wor den uitgescholden voor nazi's. Zelfs door politici uit onze eigen wijk", zei een vrouwelijke demon strant. Ultralinkse 'antifascisten' trokken naar de wijk toen zij er lucht van kregen dat neo-nazi's zich onder de demonstranten hadden ge mengd. Het kwam tot opstootjes en ongeregeldheden en een aan tal mensen - onder wie de man die de Hitler-groet bracht - werd gearresteerd. Politici en commentatoren schrok ken. Sinds jaren geldt Berlijn als verzameloord van jonge back packers, hippe ondernemers en avonturiers uit alle mogelijke lan den. De internationale reputatie van de hoofdstad als bruisende toeristische trekpleister is ijzer- sterk. Met tien miljoen bezoekers was Berlijn vorig jaar, na Londen en Parijs, de meest bezochte stad in Europa. Meer dan 10 miljard eu ro komt jaarlijks uit het toerisme: een verdubbeling in de afgelopen tien jaar. En nu dit. Notabene tijdens de campagnes voor de Bondsdagver kiezingen. „De rellen in Hellersdorf dreigen het aanzien van Berlijn en Duits land aan te tasten", waarschuwde Hans-Peter Friedrich (CSU), de minister van Binnenlandse Za ken. Bild, de grootste krant van Duitsland, plaatste een foto van de demonstrant die de Hit ler-groet bracht op de voorpagina met de tekst: 'Nazi-malloot, hoe hoog is jouw IQ_eigenlijk?' Over de vraag waarom er uitgere kend in een oude Oost-Berlijnse arbeiderswijk een asielzoekerscen trum moest komen, ging de dis cussie allang niet meer. Politici uit het kiesdistrict Mar zahn-Hellersdorf, van CDU tot aan Die Linke, veroordeelden ge zamenlijk de 'schandalige pogin gen van rechts-extremisten een vijandige sfeer te creëren tegen buitenlanders over de ruggen van getraumatiseerde vluchtelingen'. Journalisten die ter plekke pools hoogte namen, stuitten op een ge nuanceerdere werkelijkheid. Met het aantal nazi-sympathisanten valt het in de wijk wel mee, in Marzahn-Hellersdorf stemt bijna 50 procent op Die Linke. Onder hen normaal gesproken ook huis vrouw Annika Petzsche (38). „Maar op 22 september ga ik niet stemmen", zegt zij. „Ik heb niks tegen die buitenlanders. Maar ons is niets gevraagd. We zijn door ie dereen in de steek gelaten." 03 z; LONDEN TRIPOLI Edward Snowden foto ANP LONDEN India woest: weer vrouw verkracht door onze redactie buitenland MUMBAI - Opnieuw is India opge schrikt door een groepsverkrach ting. Een 22-jarige fotojournaliste is gisteren door vijf mannen mis bruikt. In december vorig jaar was het land in rep en roer toen een jonge vrouw door een groep in een bus werd verkracht. Het nieuwste slachtoffer was met een mannelijke col lega foto's aan het maken van een verlaten fabriek Een opgepakte man heeft zijn betrokkenheid bekend. De politie kent de vier voortvluchtigen door onze correspondent Fernande van Tets Beiroet - „Sneller is beter. Van daag is beter dan morgen, morgen is beter dan overmorgen", zegt Dan Kaszeta, een specialist op het gebied van chemische wapens en een veteraan van het Amerikaanse leger. Hij doelt op eventueel onder zoek naar de aanval met gifgas bij Damascus, afgelopen woensdag. i SPOKANE BERLIJN door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Een man met een kaal ge schoren hoofd die de Hitler-groet brengt. Vluchtelingen die worden belaagd door een woedende menig te. Deze taferelen speelden zich af gelopen week af in Marzahn-Hel- lersdorf, een vrij troosteloze wijk in het oosten van Berlijn. Marzahn-Hellersdorf blijkt helemaal niet de nazistische wijk waarvoor deze is uitgemaakt Verhitte gemoederen rond komst asielzoekerscentrum doen imago van Duitse hoofdstad geen goed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6