rti maanden leiden De Koning naar WK roeien SPORT 37 Koploper Dordrecht verspeelt punten FC Dordrecht verspeelde vrijdagavond de eerste pun ten in de Jupiler League. De ploeg van assistent-trainer Gérard de Nooijer speelde ï-x in de derby bij Excelsior. Lars Veldwijk miste namens Excelsior een strafschop. Dordrecht blijft met tien punten uit vier duels koplo per. Jeremy de Nooijer ver loor met Sparta met 3-0 bij Willem II, terwijl Adreano van den Driest vanaf de bank 'zijn' Eindhoven zag winnen van MW (3-2). Bart Nieuwkoop in voorselectie Bart Nieuwkoop uit Tholen maakt deel uit van de voorlo pige nationale voetbalselec tie onder achttien jaar voor de oefeninterland in Schot land. Bondscoach Remy Reij- nierse heeft 35 spelers aange wezen. Maandag 9 september oe fent Oranje onder achttien jaar in Ayr tegen de leeftijds genoten uit Schotland. Reij- nierse maakt op 2 septem ber de definitieve lijst met namen bekend. Nieuwkoop komt uit voor Feyenoord. Wijzigingen in bekerprogramma Het programma van het dis trictsbekertoernooi voetbal heeft enkele wijzigingen on dergaan. Zo wordt het duel tussen ZSC'62 en Oostburg zaterdag niet in Scharendij- ke maar in Bruinisse afge werkt (17.00 uur). Het veld van ZSC is gesloten vanwe ge de droogte. In Bruinisse ligt kunstgras. De ontmoe ting tussen WIK'57 en Zee land Sport wordt zaterdag in Vlissingen (17.00 uur) ge speeld. Ook dat heeft te ma ken met de slechte toestand van het veld in Kerkwerve. riks, werkzaam bij de roeibond en zelf oud-paralympiër. „Of ik Ne derlands kampioen wilde wor den. Toen heb ik vier keer gericht getraind, werd kampioen en is het balletje gaan rollen. Een jon gensboek? Eigenlijk wel. Het is enigszins absurd om binnen acht maanden van niets naar een WK toe te trainen." Om op dat niveau te komen, train de De Koning de afgelopen tijd in tensief naast zijn baan van dertig uur in de gezondheidszorg. Maar juist door zijn werk kan hij veel trainingsuren maken. „Ik heb veel vrijheid omdat ik onregelmatig werk. Sowieso zit ik twee dagen per week in Amsterdam, de rest doe ik hier in de sportschool. Ik heb ook een boot in Goes liggen, bij roeivereniging Scald is. De laat ste weken trainde ik een kleine twintig uur, werkte daarnaast en dan heb je ook nog sociale contac- dag zijn de voorrondes en kan het duo zich plaatsen voor de finales van donderdag. „Ik ga er vanuit dat het deelnemersveld van acht landen wordt opgesplitst in twee heats. De nummers één gaan naar de finales, de nummers twee, drie en vier van beide heats moeten herkansen voor de overige vier fi naleplaatsen", zegt De Koning. „Vier weken geleden op de World- cup zijn we vierde geworden, net achter de Verenigde Staten, dat brons won op de paralympics in 2012. Maar toen roeiden we tech nisch niet zo mooi. De afgelopen tijd hebben we serieuze sprongen gemaakt tijdens de training. Ook hebben we een nieuwe boot ge kregen. Ons doel is de top vier. Dat is de meest ondankbare plek die je kan hebben maar ik weet ze ker dat we dan heel tevreden kun nen zijn. Alles wat we daarboven pakken is fantastisch." ten, als je daar tijd voor hebt. Meestal niet. Dat is zwaar. Maar het geeft veel voldoening als het niet voor niets is. Ik ben bezig met iets wat niet veel mensen doen. Dat maakt het extra spe ciaal." De Koning, al sinds vorige week in Zuid-Korea, benadrukt dat het geen special Olympics zijn, maar een regulier WK. Alle grote jon gens zijn er. De Nederlandse equipe is met veertien ploegen vertegenwoordigd in Zuid-Korea. Maar toch heeft het para-roeien daarin een bijzondere status. „Ik merk dat het voor alle anderen heel nieuw is. Er is veel nieuws gierigheid, ze kennen deze vorm van roeien niet. Het is ook pas sinds 2010 in Nederland. Ik krijg veel vragen: hoe gaat het, hoe werkt dat nou? Er is ook zo'n groot verschil tussen de manier van roeien! Normaal gesproken roei je tachtig procent met je be nen en twintig met je bovenli chaam. Wij geven honderd pro cent met het bovenlichaam." De Koning roeit in de klasse TA Mix 2. Trunk and arms, rug en ar men. Daarin zit hij met Esther van der Loos uit Assendelft in de boot, die een halfzijdige verlam ming aan haar benen heeft. Maan- ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2013 4 v t MIDDELBURG ZEIST MIDDELBURG I Michel Stroosnijder was vrijdagavond in de Ronde van Zierikzee de sterkste renner uit een kopgroep van zeven. Die groep was al vroeg in de wedstrijd ont staan. Stroosnijder was de enige Zeeuwse renner die een plekje in die groep had gevonden, foto Ronald den Dekker Corné de Koning treedt vanaf maandag met zijn roeipartner Esther van der Loos aan op het WK roeien in Zuid-Korea. foto Merijn Soeters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37