Voordelig MALTA GOZO Absurde Gunst, Van Drielen en BSZ zijn in de race voor stimuleringsprijs Van der Meet komt net iets tekort in New York 36 SPORT RONDE VAN ZIERIKZEE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Wielrenner uit Hansweert verrast vriend en vijand met overwinning in prestigieuze Ronde van Zierikzee. KRAS.NL Luxe 4-sterren hotels boekt u bij KRAS.NL MARSALFORN ST. JULIAN'S De Koning, die sinds zijn geboor te een groeiafwijking in zijn lin kerbeen heeft, was in november met de nationale selectie rolstoel- hockey op pad. Een teamuitje. Ze volgden een clinic roeien. „Om dat ik nogal veel power kon tonen op de roeimachine sprak ik voor hen aan", vertelt De Koning. Veel power? De Koning trok het ding bijna doormidden en werd daar na al snel gebeld door Martin Lau- ZIERIKZEE - Nog één versnellinkje had Michel Stroosnijder vrijdaga vond in z'n benen en hij zat maar te wachten en te wachten tot hij dat eruit zou persen. Geen van zijn zeven medevluchters in de Ronde van Zierikzee probeerde in de laatste omlopen weg te rijden en dus zat er niets anders op om het zelf maar te proberen. Tot ie ders en ook zijn eigen verbazing bleef Stroosnijder weg en schreef hij het meest prestigieuze crite rium van Zeeland op zijn naam. De op 21 juli 24 jaar geworden Stroosnijder maakte in de Ronde van Zierikzee deel uit van een ij- zersterke kopgroep die al vroeg in koers ontstaan was. In de zesde van de 45 te rijden ronden sprong Groninger Peter Merx weg, de nummer drie van het laatste NK voor eliterenners zonder contract. Hij kreeg Marco Kuijvenhoven uit 's-Gravezande, Marco Brus uit Schijndel en de Belg Mario Wil- lems mee. Vier renners zagen het gevaar, met name omdat Wil- lems, de winnaar van de laatste drie edities, mee was. Ronald Roos uit Merksplas, Gerwin de Regt uit Nispen, neo-prof Adrie Lindeman uit Assen en Michel Stroosnijder dichtten het gat en de beslissende ontsnapping was een feit. De overige 52 renners hadden het nakijken. Alle ogen waren logischerwijs ge richt op Mario Willems. De veer tigjarige inwoner van Lotenhulle maakte een sterke indruk. Hij pik te premie na premie mee, maar nam daarbij toch wat te veel hooi op z'n vork. „Ze reden allemaal op m'n wiel", klaagde hij na af loop. „Maar eerlijk gezegd was ik ook niet helemaal top vandaag." Dat Willems niet in supervorm verkeerde, bleek pas echt bij het ingaan van de laatste ronde. Stroosnijder had vijf seconden voorsprong en Willems sprong weg om het gat te dichten. Ieder een dacht dat hij erop en erover zou gaan, maar Willems wist toen al beter. Hij won met die de marrage nog wel een grote Ooster- scheldekreeft, maar daar bleef het bij. „Ik dacht dat ik de lotto ging winnen, maar dat was ook niet waar", grapte hij. Stroosnijder bleef voorop en boek te zijn tweede zege van het sei zoen. Ronald Roos werd tweede, Marco Brus derde. De vierde plaats was voor Mario Willems. Eerder won Stroosnijder de wei nig aansprekende Ronde van Hengstdijk. Veel meer tot de ver beelding sprak de tweede plaats eerder dit seizoen tijdens de ge combineerde districtstitelstrijd, waarmee hij de titel van het ster ke district Zuid-Holland opeiste. De Bevelander kon dat worden omdat hij voor wv De Mol uit Dordrecht uitkomt. Wat het geheim van Stroosnijder was? „Rust", sprak hij zonder aar zelen met een van inspanning vuurrood hoofd. „De laatste we ken was ik erg moe. De vele wed strijden begon ik te voelen. Dus heb ik het even rustig aan gedaan. Dat betaalde zich uit. Ik voelde me vandaag net zo sterk als aan het begin van dit seizoen." „Ik heb deze zege ook een beetje aan vier medevluchters te dan ken. Er waren drie blokken in de groep: Mario Willems, die als eni ge Belg alles zelf op moest lossen, de noorderlingen Peter Merx en Adrie Lindeman, en de vijf ren ners uit het zuiden. Zij lieten me rijden en zaten op het wiel van de anderen. Dat maakte een groot verschil." UITSLAG Beach Soccer Zeeland (BSZ) is ac tief op het allerhoogste niveau van Nederland. Het team werd in 2009 kampioen in de eredivisie. De veertienjarige Esmee van Drie len uit Scharendijke zeilt al vanaf haar zesde jaar. Ze komt momen teel uit in de laser 4.7-klasse en probeert zich te kwalificeren voor de Jeugd Olympische Spelen van 2014 in Nanjing. Davy Gunst uit Yerseke maakt deel uit van de nationale junioren selectie. Hij werd onder meer der tiende in Parijs-Roubaix. Op de wereldranglijst staat Gunst mo menteel achttiende en is hij de tweede Nederlander. Alle genomineerden beoefenen volgens de organisatie topsport op het hoogste niveau binnen de drie kernsporten van Zeeland; wa tersport, wielrennen en be- achsport. De prijs is een initiatief van Zeeland Seaports in samen werking met de stichting Zeeland Sport Leisure. Met deze prijs voor Zeeuwse spor ters wil Zeeland Seaports een bij drage leveren aan het verder ont wikkelen van dit talent. Dit in nauwe samenwerking met het olympisch netwerk Zeeland en het Talentencentrum Zuidwest Nederland. In november wordt de winnaar bekendgemaakt. Vorig jaar ging de prijs naar mountainbiker Mat- thijs Eversdijk uit Wilhelmina- dorp. Van der Meet begon voortvarend aan haar partij en schreef de eer ste set in 37 minuten op haar naam. Het krachtsverschil met de nummer 137 van de wereld was klein, zo bleek in de daaropvolgen de sets. Gorgi was net iets effectie ver. Van de negen breakpoints die ze in de gehele partij kreeg, benut te ze er zes. Van der Meet, de nummer 257 op de wereldrang- profiteer van actiekortingen tot 50 per persoon bij vertrek t/m september! het heerlijke klimaat, de rijke historie en de gezellige badplaatsen van Malta en Gozo maken uw zonvakantie compleet. lijst, verzilverde vijf van de negen breakpoints. Bovendien was ze bij de tweede service iets minder op dreef dan haar opponente. Van der Meet ging vervolgens met 6-3 en 6-4 onderuit. Hotel Calypso**** Hotel Golden Tulip Vivaldi* Zie www.kras.nl/31099 Zie www.kras.nl/73084 Zie www.kras.nl/31452 Prijzen zijn p.p.exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.ni ni door Michiel Bouwman GOES - Half november zat hij min of meer toevallig op een roeimachi- ne, begin december was hij Neder lands kampioen en nu staat hij aan de vooravond van het WK roeien, dat zondag begint in het Zuid-Kore- aanse Chungju. Voor Corné de Ko ning (23) uit Goes waren de afgelo pen acht maanden 'enigszins ab surd'. Stroosnijder gedijt bij rust door Koen de Vries Michel Stroosnijder be haalde in Zierikzee zijn tweede seizoenszege. Eerder won hij de koers in Hengstdijk. 1. Michel Stroosnijder (Hans- weert), 2. Ronald Roos (Merks plas), 3. Marco Brus (Schijndel), 4. Mario Willems (Lotenhulle), 5. Marco Kuijvenhoven ('s-Gravenzan- de), 6. Peter Merx (Warfhuizen), 7. Adrie Lindeman (Assen), 8. Ger win de Regt (Nispen), 9. Jos Koop (Den Hoorn), 10. Robert de Poel (Dordrecht). Overige Zeeuwse renners: 12. Ruud Rentmeester (Goes), 15. Mi chel Jumelet (Bruinisse), 22. Den nis Raadtgever (Kapelle), 28. Eloy Raas ('s-Heer hendrikskinderen), 29. Nathan Traas (Goes). waarom zou je meer betalen door Jan Dagevos VLISSINGEN - Zeilster Esmee van Drielen, wielrenner Davy Gunst en het team van Beach Soccer Zee land zijn genomineerd voor de Zee land Seaports stimulerings- en aan moedigingsprijs 2013-2014. De drie uitverkorenen maken kans op een sponsorbijdrage van 5000 eu ro. De nominaties werden vrijdag tijdens Sail de Ruyter in Vlissingen bekendgemaakt. Het hotel ligt nabij het levendige centrum en op ca. 200 m van de kust. Hotel op Gozo, het zustereiland van Malta met zicht op de zee, het strand en de haven. NEW YORK - Angelique van der Meet komt volgende week niet uit op het hoofdtoernooi van de US Open. De tennisster uit 's Heer Abtskerke ging vrijdag in de twee de kwalificatieronde onderuit Ze verloor in drie sets van de Italiaan se Camila Gorgi: 6-4, 3-6 en 4-6. Hotel met 3 zwembaden, direct aan het rustige privé-zandstrand met ligbedden. Angelique van der Meet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36