Arke ROBINSON J V LZoutikket... Arke 30 MENINGEN brieven 1095- Mobiel bellen Politiek Egypte Burgemeester Roep Burgemeester Roep 2 Burgemeester Roep 3 Hedwige Vangrails Vliegende brigade Ontpolderen De Mortiere Landingsmonument M Onlangs kon men lezen dat de po litie minder zou verbaliseren voor mobiel bellen in auto's. De rede nen - als dat zo zou zijn - liggen voor de hand. Ten eerste de exor bitant hoge boetes voor deze over tredingen die vaak niet meer uit te leggen zijn aan burgers. De mo gelijkheden om als surveillerende (verkeers)politie overtreders te achterhalen zijn bijna overal on mogelijk gemaakt. Door wegbe- heerders zijn er zoveel verkeerste kens en infrastructurele aanpas singen aangebracht waardoor in halen zoals jaren terug nieuwe overtredingen oproept, nu ge maakt door de politie. Je kan het dan over proportionaliteit heb ben. Daarnaast speelt nog de druk te aan meldingen, de claim van de samenleving op de huidige poli tie en andere capacitaire oorzaken die schijnbaar de tijd doen ontbre ken een mobiele beller te pakken. En mogelijk denkt de doorsnee diender navenant. Enigszins ge lijk aan het flitspaal-gezegde: je kan beter een mobiele telefoon stelen (is misdrijf) dan mobiel bel len (is overtreding). In het eerste geval ben je vaak beter af. Nederland is momenteel het 'slechtste' jongetje uit de klas, weer krimp. Na de uitspraken van Samson en zijn kompanen bin nen de PvdA is het niet verwon derlijk dat er in Nederland geen consument is die nog geld uit wil geven. De werkloosheid is afgelo pen jaar met bijna 150.000 geste gen. De overheidsuitgaven zijn ge daald en daar komt natuurlijk de steun aan de zuidelijke landen nog overheen, die mag je niet in de steek laten! Maar er is hoop: de Roemeense zakkenrollers, die tij dens de gay parade zijn opgepakt en daarna vrijgelaten, zijn inmid dels niet meer te vinden. Kamp wil kernafval ondergronds en zoekt daar een geschikte locatie voor. Misschien het Binnenhof of Brussel? Zelfs België doet het be ter dan Nederland en daar heb ben ze geen aardgasbel zoals wij in Slochteren. Benzine, auto's en tabak zijn daar zelfs veel goedko per. In Islamitische landen kan een de mocratie nooit werken. Dit wordt veroorzaakt doordat de meerder heid van de kiezers conservatief en ongeletterd is. Deze meerder heid kiest dan een partij die geen seculiere staat voorstaat en die de dienst gaat uitmaken ten koste van anders denken op religieus terrein. Islamitische landen zijn dan ook het best gebaat met een gematigd dictator. Hij kan met be hulp van het leger het islamiti sche conservatief bevolkingsdeel onder de duim houden. In Egypte zie je dan ook dat het leger feite lijk de democratie om zeep helpt in landsbelang. Burgemeester Roep van Vlissin- gen is in het nauw gebracht door het indienen van dubbele declara ties. Hij heeft aangegeven 4500 eu ro terug te betalen. Hierdoor be kent hij in feite schuld want als hij niets fout zou hebben gedaan zou hij ook niets terugbetalen. De claraties dubbel indienen doe je niet per ongeluk, lijkt me. Een werknemer in het bedrijfsleven zou op staande voet ontslagen worden in zo'n situatie. Mij lijkt een flinke boete en ontslag niet meer dan normaal in deze situa tie. Functioneren als bestuurder van een gemeente is in feite on mogelijk geworden en onverkoop baar voor de burger. De geloof waardigheid is onherstelbaar aan getast, lijkt me. Natuurlijk kent burgemeester Roep als oude rot de spelregels. Maar door selectief geheugenver lies vergeet hij even zijn politieke verantwoordelijkheid. Het is kwa lijk dat hij zich verschuilt achter de Vlissingse ambtenaren in de bonnetjesafïaire. Die kunnen zich niet in het openbaar verdedigen tegen zijn suggestieve uitlatingen. Moeten wij dit voor de zoveelse keer als een incident beschouwen of is er opnieuw politiek en be stuurlijk structureel iets mis in Vlissingen? Kennelijk heeft hij geen historisch besef en heeft dus niets geleerd van de affaire rond het Scheldekwartier. Ook toen moest het college na veel gedoe diep door het stof. Is Roep het spoor bijster omdat hij geen echte sturingsinvloed heeft? Wat is deze burgemeester toch een vreselijke profiteur. Heeft hij in de vorige gemeentes als burge meester ook een leuke huisinrich ting verzameld op rekening van de bevolking? In de volgende ge meente nog een servies, bankstel of een leuke privésauna? Wat een smoesjes en dan ook nog de schuld geven aan anderen. Alles terugbetalen en voor eigen reke ning inpakken en wegwezen met het schaamrood op de kaken. Meneer De Cloedt, gepiepeld. 'Wat u niet wilt, dat u geschiedt, wens dat ook een ander niet.' En bedenk de Hedwige is uw 'speel tje'; voor velen zijn polders syno niem met werken en wonen. U voelt zich 'gepiepeld', vele ande ren voelen zich nog meer 'gepie peld', dus uw polder moet polder blijven, maar ook al die andere polders moeten polder blijven. Ontpolderen, niet hier, niet daar, ontpolderen nergens! Er is een voorstel gedaan om ver betering aan te brengen door vangrails te plaatsen tussen de rij banen van onveilige 8o kilometer wegen. Dat is mijns inziens een onmogelijke exercitie. Een beter idee zou zijn, om te beginnen met op alle wegen, waar de snel heid boven de 50 km. per uur is overal middenstrepen aan te brengen, want ook op wegen van 80 kilometer is lang niet altijd een middenstreep. Toeristen be grijpen deze ingewikkelde rege ling niet, die heel vaak niet conse- quet is toegepast. De strepen op de weg geven geen duidelijke aan wijzing voor de maximumsnel heid. Kan men mij uitleggen, wie bij een frontale botsing bij het ontbreken van de middenstreep schuldig wordt bevonden? Als men eerst eens die middenstreep aanbrengt, dan is misschien de op lossing dichterbij dan men nu denkt. Mooi om die verhalen in de cou rant te lezen van vroeger. Maar ik heb ook zoiets meegemaakt. Om dat wij veel in België werkten als schilder voor een Zweeds bedrijf, en wij natuurlijk ook materialen overbrengen, ben ik eens staande gehouden door de vliegende briga de. Het was de baas zelf. Stop, heb je wat aan te geven? Nee mijn ge rief. Hij zei dat ik dat wel moest aangeven. Ga maar mee naar het bureau te Sluis. Nu had ik een pro bleem want er stonden twee schil ders op mij te wachten. En daar stond nog meer gerief wat niet aangegeven was. Maar goed, ik mee naar Sluis, moest plaatsne men aan zijn bureau. Heel de mid dag een verklaring afgelegd niet veel meer gewerkt, boete 350 gul den Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Het ontpolderkaartje (krant 19 aug.) is overduidelijk. Zeeuws-Vlaanderen levert 857 hectare in tegen de 'overkant' slechts 286. Een kwestie van een meer lokaal geschikte toekomsti ge vogeltjesinfra, of van een Mid delburgse Abdij-lobby ter bescher ming van Walcherse en Beven- landse belangen? Tel daarbij de overname van de grootste contai- nerterminals in Antwerpen door het mondiaal zeer grote PSA Sin gapore, die met marionet Mare van Peel op lange termijn middels Scheldeverdiepingen de concur rentie voor de grootste container schepen met Rotterdam (waar China de grootste containertermi- nal van Europa (ECT) in handen heeft) aan wil gaan. Voor wie ont- poldert Zeeuws-Vlaanderen nu ei genlijk? Voor de vogeltjes? Voor Brussel, Den Haag en Middel burg? Of om de concurrentie tus sen de Europese havenbelangen van China met Singapore leven dig te houden? Er hangt politiek een kwalijke geur rond de Hedwi ge. De twijfelachtige trend om on ze belangrijkste haveninfra te ver kwanselen aan het Verre Oosten, waarvoor zelfs Zeeuwse burge meesters naar China reisden, nog daargelaten. Twee bouwbedrijven willen zie kenhuis de Mortiere bouwen en hebben zelfs een financierings plan ingediend. Niet vreemd dat, nu de bouw praktisch stilligt dankzij Rutte 2, de bedrijven alles proberen om aan het werk te blij ven en ook over financiering mee denken. Het krantenartikel staat bol van twijfels, niet uitgesloten is dat de directie van het ADRZ de voorstellen niet acceptabel vindt, nieuwbouwplannen heb ben niet de allerhoogste prioriteit en het al dan niet doorgaan van contracten met verzekeraars. ADRZ heeft haast noch noodzaak Mortiere te realiseren. De plannen van minister Schip pers, meer werk bij de huisartsen te leggen, zijn ook een forse streep door de (be)rekening. Er is aanzienlijk minder werk voor pleisterplaats Mortiere, dus min der inkomsten. Hiermee zullen potentiële financiers goed reke ning houden alvorens gelden be schikbaar te stellen. Zeker indien de Mortiere een verliesgevend be drijf blijkt te zijn, en Goes over zes jaar vernieuwd moet gaan worden. Patiënten moeten af wachten, hoe het miljoenen ver slindende fusieproces voor hen zal aflopen. Het is bijna verbijsterend om te zien hoeveel historische gebou wen in Vlissingen moesten wij ken voor De Schelde, meldt de krant. Het moet stadsarchivaris Ad Tramper van het hart, dat het gemeentebestuur wel veel moois heeft opgeofferd om De Schelde ter wille te zijn. Dat dreigt nu weer te gebeuren met een prach tig stukje Vlissingen, waar veel mensen trots op zijn. Het Lan dingsmonument en het Comman- doveld worden opgeofferd aan de commerciële belangen van het Ar senaal. Daarvoor moet dit nationale mo nument als toeristische attractie aan de zeezijde van de Oranjedijk worden geplaatst. Gelukkig is er een Europees potje gevonden, waaruit dit deels kan worden gefi nancierd. Daarmee is de weg vrij om het laatste groene speelveld van de Vlissingse oude stad in een 'groen' parkeerterrein te ver anderen. Veel buurtbewoners en andere Vlissingers hebben echter dierbare herinneringen aan dit grasveld. )a mensen, als het echt moet gaan de stenen uit de straat. Want anarchie ontstaat door gesjoemel van de staat (Armand). Wij hopen dat het niet zover hoeft te gaan en het gemeentebe stuur zo snel mogelijk tot bezin ning komt, zodat alle onrust ach ter de rug is. Arke.nl/robinson 1130 winkels I 0900 8847 Si' Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl J.P.J. Op het Veld Zwanenlaan 25, Kamperland. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede F. Steijaert Buitenhovelaan 203, Middelburg Freek Kuijper Gandhistraat 8, Middelburg A.v.d. Boogaard Koudekerkseweg 2/14, Vlissingen Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke Hans Pollemans Singel 10, Biervliet P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen A.J.M. Schuijt-Jilleba Landingstraat 8, Vlissingen Algarve ROBINSON Club Quinta da Ria*"" Klantbeoordeling: 9,3 I 7 dagen, volpension I Vertrek in sept. QQQ Per persoon v.a. O 7 t Turkse Rivièra ROBINSON Club Nobilis**"* Klantbeoordeling. 9.0 8 dagen, volpension Vertrek in sept. Per persoon v.a. Fuerteventura ROBINSON Club Esquinzo Playa Klantbeoordeling: 8,1 8 dagen, Ail Inclusive Vertrek in sept. Per persoon v.a Marokko ROBINSON Club Agadir Klantbeoordeling: 8,6 8 dagen. All Inclusive Vertrek in sept. Per persoon v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30