Pleidooi voor behoud grenslinde Sander wordt dominee in 's Gravenpolder SERVICE 29 Polen opgepakt on ni ken werk ATI K A PROGRAMMA Deze boom dreigt te verdwijnen door de aanleg van de nieuwe hoogspanningslijn van Borssele naar Tilburg. De stichting is het niet eens met het mogelijk kappen van deze mo numentale boom. De boom is ge plant in het jaar dat de val van kei zer Napoleon werd ingeluid door de veldtocht in Rusland. De stich ting vindt grenslindes, waarvan er nog 185 in de gemeente Borsele staan, een monument op zich. Op de Oude Kamersedijk staan drie exemplaren waarvan er dus één dreigt te verdwijnen. De BZZB pleit voor een tracé-op lossing waardoor de boom behou den kan blijven. In de Stenge in Heinkenszand is dinsdag een inloopavond van 19.00 tot 21.00 uur over de hoog spanningslijn. Er staan diverse kraampjes waar bezoekers infor matie kunnen krijgen over de laat ste stand van zaken. In Krabben- dijke wordt deze avond ook ge houden, op donderdag 29 augus tus van 19.00 tot 21.00 uur in dorpshuis De Meiboom. RILLAND - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag drie Polen aangehouden. Ze lagen te slapen in een auto op parkeer plaats Het Rak aan de A58. In de auto lag inbrekersgereedschap. Op Het Rak wordt vaker brand stof en lading van geparkeerde vrachtwagens gestolen. De Doua ne had daar even eerder de auto zien staan, vervolgens gecontro leerd en diverse inbrekersspullen aangetroffen. Een van de Polen bleek een bekende van de politie. De 30-jarige man had een geschie denis van diefstal en inbraak. Het wordt woensdag ongetwijfeld bijzon der druk in 's Gra venpolder. Kandi daat S. W. (Sander) lanse wordt 's middags bevestigd als predikant van de Gereformeer de Gemeente in het dorp. Vervol gens houdt hij 's avonds zijn in- treepreek. Janse verbindt zich aan een ge meente van 1910 leden en doople den (cijfer 2012). Het kerkgebouw telt 1524 zitplaatsen en staat 22e in het klassement van grootste be dehuizen (bron: wikipedia). In Zeeland telt alleen de Sionkerk in Goes, ook van de Gereformeerde Gemeente meer zitplaatsen (2250). Het wekt nieuwsgierigheid waar om een man van nog geen 30 jaar zich verbindt aan zo'n grote ge- meentey zijn eerste. Waar begint hij aan!? In een tijd waarin allerlei maatschappelijke verschijnselen en vraagstukken aan geen enkele kerkgemeenschap voorbij gaan? Valt het besluit om zo'n uitdaging aan te gaan onder het begrip roe ping?' Hoeveel geloof heb je er voor nodig? Ik wilde graag antwoord op die vragen, te meer daar Sander op groeide aan de overkant van de Molendijk in Nieuw- en Sint Joos- land, het dorp mijner inwoning. Hij belde wel eens aan met de vraag of we oud brood hadden voor de geiten. De zorg voor de kudde zat er dus al vroeg in, zou je kunnen zeggen. Begin juli vroeg ik al een gesprek aan. Sander nam het verzoek wel willend in overweging. Eerst moest met de kerkenraad worden overlegd. Daarna bleef het stil en lukte het niet meer om telefo nisch contact te krijgen. Mis schien heb ik een reactie gemist? Hoe het zij, er komt geen inter view. Jammer, maar er zijn ergere dingen op de wereld. Het is ieders recht om te spreken of te zwijgen. Dus kan ik niets anders doen dan Sander het beste toe te wensen bij zijn werk. Op de weblog Monnikenwerk nog meer informatie en een over zicht van kerkelijk Gravenpolder. Op Monnikenwerk staat ook de colum van de week. Michiel de Zeeuw, predikant in Zierikzee, fi losofeert over de vraag hoe de kerk beter zichtbaar kan zijn in de samenleving en een rol kan spelen in een tijd waarin het so- ciale stelsel onder druk staat. www.pzc.nl/monnikenwerk ZATERDAG 24 AUGUSTUS 2013 zonder doel Doenja Likumahua aan het werk in het atelier van Jeroen Doorenweerd in Tilburg tijdens een beton-workshop. Re sultaten van deze workshops zijn vanaf vandaag te zien in De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. foto Whatspace Za. 24 aug.: Opening Bewaerscho le met performance/presentatie workshops Resultaten workshops Jeroen Doorenweerd ism Incubate (flex- po 23/24/25 augustus Tilburg) Tijdens de opening zullen de eer ste resultaten van de workshops van Koen Delaere te zien zijn. Wo. 28 aug: workshops Manor Grunewald/Koen Delaere/Peter Fengler Grafiek werkplaats Artez Fine Art (Arnhem) Di. 3 sept Textreading Koen Delae re interview met Matthew Her- bert, Artez Fine Art Arnhem) (ov met Andree vd Kerckhove en Evi Vingerling) Ma. 9 sept Bezoek van leerlingen basisschool aan de tentoonstelling Wo. 11 sept Workshop materiali- teit en context Pim Kersten i.s.m. Remco Torenbosch. Na een theore tische ochtend wordt er 's-Mid- dags gewerkt met verschillende media en materialen waarbij er aan het einde van de dag een pre sentatie ingericht zal worden. Do. 12 sept Workshop materiali- teit en context Pim Kersten i.s.m. Joris van de Moortel met produc tief atelier-bezoek aan kunstenaar Philip Tonnard. Hier wordt ge werkt aan een installatie waarbij de begrippen materialiteit, perfor- mativiteit en context(verschui ving) centraal zullen staan. Di. 13 sept Workshop materialiteit en context Pim Kersten i.s.m. Ma- rijn van Kreij i.s.m. bovenbouw Pontes Pieter Zeeman Scholenge meenschap. Ma. 16 sept workshop Bas van den Hurk en Renske Jansen. Sa men met studenten wordt de tekst van Jan Verwoert 'You Make Me Feel Mighty Real' bediscussi eerd. Naar aanleiding van dat ge sprek wordt werk (materieel en/of immaterieel) gemaakt en ge presenteerd in de Bewaerschole Wo. 18 sept Workshop Bas van den Hurk en Lorenzo Benedetti. Samen met studenten van de MFA AKV/St Joost wordt de tekst van Okwui Enwezor The Artist as Producer bediscussieerd en wordt naar aanleiding daarvan werk en een presentatie gemaakt (De Vleeshal, Middelburg en Bewaer schole, Burgh-Haamstede). Vrij. t/m zon. 20-22 sept Weekend lang workshops Bas van den Hurk en Rob van Kranenburg. Za. 28 sept Afsluiting met werk van Koen Delaere, Bas van den Hurk en Pim Kersten in samenwer kingen met studenten en gasten. door Frank van Cooten NISSE - De Stichting Behoud Zak van Zuid-Beveiand (BZZB) pleit voor behoud van een ruim twee honderd jaar oude grenslinde op de Oude Kamersedijk bij Nisse. door Willem Staat Michiel de Zeeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29