Jachthaven in Dok definitief afgeblazen Coffeeshop op Bellamy Vlissingen gaat open 'Gebruik altijd een kettingslot aan je achterwiel' DIEFSTAL in Meliskerke 24 WALCHEREN Dat heeft de gemeente Vlissingen besloten na bezwaren van Damen Schelde. Die wilde niet dat de Ko- ningsbrug, tussen Binnenhaven en Dokhaven, steeds open zou gaan. „Wij hebben bedrijven op 't Eiland, Amels en marinebouw, en natuurlijk in Vlissingen-Oost en daartussen rijden de hele dag mensen op en weer. Die worden belemmerd als die brug steeds open is", legt Damens vastgoeddi recteur Bert van Hoepen uit. Het is een trage brug, vertelt hij. „Die er wel een half uur over doet om open en weer dicht te gaan. Dat kunnen wij ons niet permitte ren. Ook niet met het oog op vei ligheid. Bij onze bedrijven ge beurt wel eens een bedrijfsonge- lukje. Dan moeten hulpdiensten er wel vlot door kunnen." Om deze reden hadden bewoners van 't Eiland overigens ook al ge klaagd bij de gemeente. Het duurde even voordat de ge meente tot inzicht kwam, aldus Van Hoepen. „Wethouder Damen riep in de krant dat de jachthaven er moest komen, klaar. Maar men keek goed niet naar de argumenta tie. Dat gebeurde pas nadat die wethouder opstapte en een ander zich met dit onderwerp ging be zighouden." Die ander was Lambert Prevoo, een gepensioneerd Schelde-mede- werker. Van Hoepen: „Die snapt het dus." De Koningsbrug is in 2006 aange legd als tweede binnenstadsont sluiting. en het was notabene de Schelde zelf die eiste dat de brug ook open kon. „Om schepen van ons in de Dokhaven te krijgen. Maar inmiddels is dat niet meer nodig omdat ze kunnen liggen aan de kade bij ons dok." De brug had wel een tijdelijk ka rakter, brengt Jorgen Geurts van AW in herinnering. „Die moet binnen nu en een paar jaar toch vervangen worden. Als de ge meente dat nu doet en ze legt er een snellere brug voor in de plaats, is iedereen tevreden." Want Geurts wil de bootjes eigen lijk nog steeds in de Dokhaven. „Omdat je dan beweging naar de binnenstad krijgt." De gemeente wil dat ook. „Maar het is te vroeg om nu al iets te zeg gen over een nieuwe brug", aldus voorlichtster Mirjam Jongejan. „Misschien kunnen we in de Dok haven schepen toestaan die daar voor langere tijd liggen. Dan heeft niemand last van de brug." MELISKERKE - De GGD Zeeland houdt extra vaccinatiespreekuren voor mazelen in Meliskerke. Dat gebeurt naar aanleiding van een nieuw cluster van mazelen dat donderdag is vastgesteld in Melis kerke. Van een cluster is sprake als in een kern twee of meer ge vallen van mazelen buiten één ge zin worden bevestigd. Inwoners van Meliskerke kunnen hun kin deren tussen de 6 en 14 maanden vervroegd laten vaccineren tegen mazelen. Data en tijden van de vaccinatiespreekuren in Melisker ke staan op www.ggdzeeland.nl. Bellen met vragen tussen 9.00 en 11.30 uur naar 0113-249480. Hoe dat zomaar ineens wél kan? „Omdat wij een verstandige bur gemeester hebben", aldus Aarden. „Zijn voorganger liet de boel ver sloffen, maar Roep heeft het van af het begin goed opgepakt. En ja, dan duurt het inderdaad nog ja ren. Een coffeeshop heeft gewoon veel voeten in de aarde. Hoewel ik merkte dat overal in de stad veel goodwill ontstond, toen het pand er eenmaal stond." In dat pand, in Jugendstil opgetrokken, komt de coffeeshop op de eerste verdie ping. Daar komt een speciale in gang voor, in de Nieuwstraat, aan de zijkant van het pand. De ra men aan diezelfde zijkant worden afgeschermd met louvredeurtjes, waardoor niet van buiten naar binnen kan worden gekeken. Daarboven komt kantoor- en toi letruimte en op termijn ook een voorlichtingsruimte. Al laat die, net als het café in de kelder en op de begane grond, nog even op zich wachten. Aarden: „De cent jes zijn op. Dankzij Opstel ten zijn straathandelaars, die geen huur of belasting betalen, juist in het za del geholpen en is onze omzet met zeventig procent gekelderd. Precies het omgekeerde van wat de bedoeling was." De coffeeshop gaat in de loop van komende week open. Aardens cof feeshop in de Kerkstraat gaat dan dicht, als afgesproken met de ge meente. De huur van dat pandje is al opgezegd. Aarden is opgelucht, maar springt geen gat in de lucht. „Dat doe je niet na een strijd van vijftien jaar. Dan is er een soort van gelaten heid over je gekomen. Al ben ik zeker gelukkig met deze situatie. Ik hoop dat ook mensen die ge woon nieuwsgierig zijn naar hoe het er in een coffeeshop nou ei genlijk aan toe gaat, gewoon eens binnen stappen om een kijkje te nemen. Iedereen is welkom." OOST-SOUBURG - Als Jaqueline van Kempen van Van Kempen Fun on Wheels aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg een nieuwe of ge bruikte scooter verkoopt, krijgen de klanten er een waarschuwing bij. 'Gebruik altijd een kettingslot, en niet aan je voorwiel maar aan je achterwiel'. De waarschuwing is nodig en wordt ook door de politie gege ven. Veel mensen zetten hun scoo ter of brommer alleen op het stuurslot of zelfs dat niet. Volgens Alwin Don van de politie bleek dat van de 121 aangiftes van diefstal in 2012 die de politie on derzocht heeft, in 72 gevallen de scooter of brommer niet met een extra slot was vastgemaakt. Het stuurslot dat op elke scooter zit, voorkomt niet altijd diefstal en is redelijk eenvoudig te kraken. Jaqueline van Kempen hoort zo nu en dan in haar zaak over dief stal van scooters en brommers. „Vooral scooters, die zijn er ook meer." Voor zover ze weet is er dit jaar niet echt een bepaald type populair onder de dieven. „Vorige jaren wel. Toen werden veel Ya- mahas Jog en Aerox gestolen, van die flitsende scooters. Dit jaar zie je weer meer retromodellen. Die worden nu weer meer gestolen. Laatst hoorde ik ook van de dief stal van een oerdegelijke Vivacity bij iemand uit de tuin. En van de week nog een oude Tomosbrom- mer." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De tijdelijke jachtha ven van AW Beheer mag voor de Timmerfabriek komen en in de Bin nenhaven, maar niet meer in de Dokhaven van Vlissingen. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Na een strijd van vijf tien jaar heeft Gerard Aarden ein delijk de vergunning voor een cof feeshop op het Vlissingse Bellamy- park binnen. De shop gaat komen de week open. Eigenaren van scooters en brommmers lopen nog steeds een groot risico dat hun rijwiel wordt gestolen, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24