Podiumbeesten gunnen jong talent podiumkick FIETSREIZEN ZEEUWS-VLAANDEREN 29 KRAS,NL BERLIJN TIROL en VORARLBERG Ze liep al een jaar rond met het idee. Zangeres Sonja Buysrogge (48) uit Kloosterzande zag dat jong Oost-Zeeuws-Vlaams talent snakt naar een podium, maar die zijn schaars. Zoveel grote evene menten waar plaats is voor zang en muziek zijn er niet in de regio. Kytos moet hét jaarlijks terugke rende concert worden van jonge artiesten met kwaliteit en tegelij kertijd een geweldige (gratis) avond uit zijn voor jong tot oud. Samen met muzikant Michiel Meijers, Johan Everaert (pianist van Back to Coda), Gino Buysrog ge (rockt met zijn Bulldoze Band) en Karin Hamelink (expert in de juiste entourage) heeft Sonja de bal aan het rollen gebracht. Niet iedereen die denkt te kun nen zingen of leuk een instru ment bespeelt, mag zaterdag 9 no vember het podium op in zaal De Linde en daar optreden met een professioneel licht en geluid, voor honderden toeschouwers. „We willen echt kwaliteit voorschote len en ook willen we de jongeren een beetje tegen zichzelf in be scherming nemen. Voor een volle zaal uitgelachen worden, dat wen sen we niemand toe." De organisatie van Kytos hoopt dat van het concert een jaarlijks evenement te kunnen maken. Daarom worden zondagmiddag 1 september audities gehouden in zaal De Linde. Daar wordt door de organisatie, tevens jury, be paald wie uiteindelijk zijn of haar kunsten mag vertonen op het Ky- tospodium. In de aanloop naar hun grote op treden, hoeven de jonge talenten niet te gaan zitten duimen draaien. Zij worden geadviseerd, gecoacht en op allerlei gebied bij gestaan door de organisatie/jury die gewend zijn in de spotlights te staan. Sonja: „Ik zal de zangers en zange ressen begeleiden. We gaan dan samen kijken welk lied het beste bij hun stem past en zo nodig schaven aan de techniek, zodat ze zo goed mogelijk voor de dag ko men. Gino is coach voor gitaris ten, Michiel ontfermt zich over de blazers en kan de producties tech nisch bewerken, Johan is er voor de begeleiding van onder andere de toetsenisten en Karin is er ver antwoordelijk voor dat het er straks op het podium allemaal su- pergelikt uitziet." Inmiddels hebben zich al drie bandjes, en zo'n vijftien muzikan ten en zangers aangemeld. In schrijven kan nog tot en met zon dag. Ook sponsors kunnen zich nog melden via www.kytos.nl Mauritsfort afgesloten Rijkswaterstaat sluit de tijdelij ke rotonde bij Hoek aan de kant van het Mauritsfort aan op de bestaande weg. Verkeer kan daardoor van vandaag 10.00 uur tot maandag 6.00 uur niet van Hoek naar Philippine via Mauritsfort en Van Wuijck- huiseweg. Verkeer uit het wes ten rijdt via de Driesprongweg, uit het oosten via Zandstraat. Rockabilly-festival Op de Beurtvaartkade in Ter- neuzen is zondag het eerste Rockabilly-festival, met onder meer The Lonely Hearts, John ny Slipper en Betty's Doghou se. Het festival, met een oldti merbeurs, meeting van klassie ke Amerikaanse wagens en li- nedance-demonstraties, begint om 11.00 uur. Volwassenen be talen drie euro. Leukste vakantiepark Camping Zonneweelde in Nieuwvliet is al de leukste Zeeuwse camping en hoopt 'leukste vakantiepark van Ne derland' te worden. De provin ciewinnaars met de meeste stemmen én de hoogste beoor deling strijden om de landelij ke titel. Stemmen kan tot zater dag 31 augustus: www.leukste- vakantieparkvannederland.nl AARDENBURG Meezing-manifestatie Wie graag zingt, moet zaterdag op de Markt in Aardenburg zijn. De meezing-manifestatie Aardenburg Zingt vindt er weer plaats, vanaf 16.00 uur tot middernacht. De Brabantse zanger/entertainer John Wils treedt op als leadzanger. Hij brengt zowel Nederlandstalige als Engelstalige liedjes, waarop iedereen kan inhaken. Kamerlid SP spreekt Henk van Gerven, Tweede Ka merlid voor de SP, houdt van avond vanaf 20.00 uur een inlei ding in De Maoneblusser. Van Gerven, groenste politicus van het jaar, praat niet alleen over het milieu, maar ook over zorg- acties en -ontwikkelingen. Het bestuur van de afdeling in op richting van SP Sluis presen teert zich ook tijdens de avond. Openlucht-disco Disco- en soulcoverband Spank! treedt zaterdagavond op aan het Tuinpad vóór café De Vliegende Hollander. Tus sen 20.00 en 24.00 uur schallen discohits en soulkrakers uit de jaren zeventig en tachtig door Oud-Terneuzen. Mocht het weer toch tegenzitten dan wordt uitgeweken naar vest zaktheater De Paerdestal. VRIJDAG 23 AUGUSTUS 2013 Zie www.kras.nl/46027 Zie www.kras.nl/22705 Zie www.kras.nl/46013 Zit www.kras.nl/22822 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Talentvolle jon geren uit Kloosterzande en wijde omgeving de kick, goed voorbereid de unieke ervaring en het applaus achteraf gunnen van een professio neel optreden. Dat is de drijfveer van de gepassioneerde podium beesten achter Kytos, Kloosters Young Talent On Stage, een avond vullende show 'op Klooster'. HOEK TERNEUZEN NIEUWVtlET SCHOONDIJKE TERNEUZEN agn - vertrek: zaterdag //y dgn - vertrek: zaterdag 31/8 stad natuur; geniet van het Spreewald en een sportieve en culturele kennismaking maak kennis met Berlijn en Potsdam met één van de mooiste Franse provincies incl. busreis, ontbijt, diner, fiets, reisleiding incl. busreis, ontbijt, diner, fiets, reisleiding 8 dgn - vertrek: zaterdag 7/9 met meren, sprookjesachtige kastelen, barokke kloosters, groene dalen en bergen incl, busreis, ontbijt, diner, E-bike, reisleiding O 8 dgn - vertrek: zaterdag 21/9 fiets met andere singles de Innradweg door lieflijke dalen met zicht op de machtige bergen 3 incl. busreis, ontbijt, diner, E-bike, reisleiding s 3 waarom zou je meer betalen Luka Weemaes (13) wil op Kytos het nummer Enter Sandman van Metallica drummen, Lotte Neve (13) zingt graag in het Engels en Juanita de Potter (16) heeft al wat podiumervaring opgedaan op lo kale festivals. Deze drie talenten hebben zich al ingeschreven en zullen al of niet worden geselec teerd en gecoached door de organisatie/jury, bestaande uit Sonja, Michiel, Johan en Karin, foto Kytos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61