Herinrichting sportpark loopt Thoolse scholen naar pand van Westerpoort 3 DAAGSE 28 BEVELANDEN en THOLEN DIERENMISHANDELING 'Pand met duif liefst snel slopen' SGP-leden zien niets in herstel vestingwallen weekenddiensten 224-23+24 AUGUSTUS Dat wordt ingrijpend aangepakt, de 'donkere pijpenla' die het was moet veranderen in een ruim en aantrekkelijk opgezette sportac commodatie. Wethouder Jo-Annes de Bat sprak van een 'memorabel moment'. De eerste plannen dateren al van tien jaar geleden en sindsdien is het ruimtegebrek en achterstallig on derhoud alleen maar toegeno men. Na een lang en niet zonder wanklank verlopen voortraject kwam het uiteindelijk tot een plan waar iedereen zich in kon vinden. Niet in de laatste plaats de omwonenden, die vreesden voor overlast van het aanvankelij ke plan waarbij de hockeyvelden zo'n beetje tegen de woonwijk kwamen te liggen. Nu is inmiddels begonnen met de aanleg vaan nieuwe hockey- en rugbyvelden, vandaag wordt de nieuwe rugbymat ingezaaid. De hockeyvelden zijn 1 oktober klaar en de vereniging beschikt dan over een zogeheten waterveld, het eerste in Zeeland. Ook krijgen de beide verenigingen een gezamen lijk clubhuis, waarvan de eerste palen ook al zijn geslagen. Van de leden van de clubs wordt ook zelf werkzaamheid verwacht, zij zul len het onderkomen zelf schilde ren en inrichten. Overigens heb ben beide clubs wel hun eigen bar. De hockey hoopt 'hun' gedeel te in maart volgend jaar te ope nen. Bestuurslid Alex Vlieland van To- vaal en voorzitter Jan Rutjes van de Goese Mixed Hockey Club toonden zich in hun nopjes met de vorderingen. Volgens Vlieland is met name de jeugdafdeling van zijn club 'gigantisch aan het groeien'. De velden worden aangelegd door Traas en Ovaa uit Heinkenszand. De huidige locatie van vier van die basisscholen kan dan worden benut voor uitbreiding van het voetbalcomplex. Het tenniscom- plex hoeft in dat geval niet te wor den verplaatst. Het is de bedoeling dat in het ge bouw van het Westerpoort ook de peuterspeelzaal, de buiten schoolse opvang, een medisch kin derdagverblijf en het consultatie bureau van de GGD komen. Het pand wordt daarvoor met 1700 vierkante meter uitgebreid. Het gebouw komt leeg, omdat het ROC West-Brabant heeft beslo ten het Westerpoort na dit school jaar te sluiten. De opleidingen ver huizen naar Halsteren. De gemeente betaalt 3,8 miljoen euro voor het gebouw. Daarbij zijn alle verplichtingen uit het ver leden verrekend. De gemeente stak 7 jaar geleden nog ruim 2 mil joen euro in de nieuwbouw voor het Westerpoort. De gedachte daarbij was dat de school lange tijd in Tholen zou blijven. Toen de sluiting in april bekend werd gemaakt, stelden enkele raadsle den dat de gemeente moest probe ren dit geld terug te halen. Wethouder Peter Hoek geeft van daag een toelichting op de voorge stelde aankoop van het gebouw. 'S-HEERENHOEK - Op het dak van Spek Mie Stroop/Kiekieris in 's-Heerenhoek zijn twee onthoof de kattenlijken aangetroffen. Een derde lag op het dak van de hondenkennel van het restaurant. Het dorp is in rep en roer. Want wie doet zoiets? Een van de beestjes die op deze wijze om het leven is gebracht, is vermoedelijk de kat Zoë van dorpsbewoonster Melisa Mulder. Zij was Zoë sinds afgelopen vrij dagavond kwijt. Het beestje kwam niet meer thuis. Op diverse plekken in het dorp hing ze flyers op. „Tijdens de voet balavond afgelopen dinsdag bij De Patrijzen vertelde dorpsge noot Wim Capello dat zijn kat ver giftigd was. Zijn kat wist - met be bloede bek - nog wel thuis te ko men, maar stierf daar vervolgens. Wim woont achter Spek Mie Stroop/Kiekieris en zag heel veel meeuwen op het dak. Zo zijn we er achter gekomen dat er dode kat ten op het dak lagen." Ze vermoedt dat een van die kat ten van haar is. Zoë had een korte staart. Een van de kattenlijkjes mist ook een kootje van de staart. Ik denk daarom dat een van die katten mijn kat is." In het dorp werd gesproken over honderden meeuwen op het dak van het restaurant annex disco theek die zich te goed deden aan de kattenlijken. Dat is wat over dreven, weet Kees van Damme van Spek Mie Stroop/Kiekieris. „Achterbuurman Wim Capello waarschuwde me dat er wel veel meeuwen op het dak zaten. Toen ik even later ging kijken, zag ik de onthoofde kattenlijken. Ik ben zelf een dierenliefhebber. Als je een hekel aan katten hebt omdat Burgemeester René Verhulst zal daar op aandringen bij Sagro in ze in je tuin zitten, zet je er een tuinslang op. Maar zoiets doe je toch niet?" Het is voor Van Damme een raad sel hoe de katten op het dak zijn terecht gekomen. „Het lijkt me sterk dat iemand ze op het dak heeft gegooid. Zoiets zou opval len. En anders zou iemand die kat ten in de vuilcontainer hebben ge gooid die naast de zaak staat. Ik denk daarom dat meeuwen de do de katten hebben opgepakt om ze vervolgens op mijn dak verder op te eten." Opvallend is dat de afgelopen tijd in heel Zeeland veel katten wor den vergiftigd. Een onthoofding, zoals deze week in 's-Heeren hoek, gaat is echter 'vrij heftig', weet woordvoerster Esther Boot van de politie Zeeland. Zowel Melisa Mulder als Kees van Dam me hebben het voorval bij de poli tie gemeld. „Dit is wel een apart geval. Een hele nare zaak. We gaan er werk van maken", aldus Boot. Heel 's-Heerenhoek tast nog in het duister over de vraag hoe en vooral waarom dit is gebeurd. Er doet wel een verhaal de ronde dat iemand op vrijdagavond een man heeft zien lopen met een kat die hij bij de nekvel vast had, en die over de Molendijk vluchtte toen die persoon hem in de smie zen had. Melisa Mulder heeft inmiddels al veel reacties gehad op haar waar schuwing op haar Facebookpagi- na. Haar oproep is al meer dan tweehonderd keer gedeeld. Melisa heeft nog een kat, waaraan ze merkt dat die Zoë mist. „Ze is haar zusje constant aan het zoe ken. Ik doe haar wel naar buiten omdat ze dat nu eenmaal zo ge wend is. Maar nu ben ik, elk dag als ik thuis kom van het werk, ben ik toch wel angstig." 's-Heerenhoek, eigenaar van de woning. „Het levert gevaarlijke si tuaties op", zegt Verhulst. Omdat zich in de grond nog Shelltanks bevinden, zal er bij sloop ook moeten worden gesaneerd. „Maar sloop het desnoods tot de funde ring, zodat instortingsgevaar in elk geval wijkt." THOLEN - Een meerderheid van de SGP-leden in Tholen ziet het her stel van de vestingwallen in Tho- len-stad niet zitten. Dat blijkt uit een enquête die de partij heeft gehouden met betrek king tot de bezuinigingen. Voor het herstel is 1,1 miljoen euro be schikbaar. De leden vinden dat verkwisting van gemeenschaps geld. Enkel de wateroverlast zou moeten worden aangepakt. Verder pleiten ze voor een bespa ring op gemeenschappelijke rege lingen en het onderhoud van de sportvelden. Een zogeheten sport koepel zou verantwoordelijk moe ten worden voor dat onderhoud. door Luc Oggel GOES - Het werk is al behoorlijk ver gevorderd, maar donderdag was er toch een officieel startsein voor de herinrichting van Sportpark Het Schenge in Goes. door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen stellen de gemeen teraad voor om het gebouw van het Westerpoort aan te kopen. De vijf basisscholen kunnen daar op termijn in worden gehuisvest. Ophef over onthoofde katten door Frank van Cooten GOES - Het leegstaande pand aan de Ringbaan-West dat recent af brandde en bekendheid kreeg door dat kunstenaars het voorzagen een reusachtige graffiti-duif, moet zo snel mogelijk worden gesloopt. 'GEZELLIG V' I 'I X L E 'I 0OÉ IÉ III //ï/INXÉI.SfAOGOÉS Zaterdag 24 en zondag 25 augustus 3 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Graven- polderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (open ma. t/m vr. van 18.00-8.00 uur, in weekeinde of feestdagen, alleen na telef. afspr.) Praktijk de Pijlers, v. Dusseldorps- traat 3, Goes, tel 0113-272000. Spreek uur za/zo 10-10.30 en 17.-17.30 u. Tholen/SL Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. M. Chilla, Burg. Elenbaasstraat 1a, Kruiningen, tel. 06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 u. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur bevallingen en spoed: 06-11606640 (24 uur bereik baar). Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24 uur bereikbaar) Verloskundigen Reimerswaal e.o. (24-uur bereikbaar) 0113-503842. www.verloskundigenreimerswaal.nl Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door Mediq Apotheek Goes-Zuid, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg 24 uur bereikbaar Allévo: tel. 0113- 249111. Buurtzorg:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54