Bejaarde bloembindster krijgt 'nette regeling' 4 BINNENLAND FINANCIËLE HULP Uitspraak Jeroen Dijsselbloem komt premier Mark Rutte slecht uit. Tlinnel dicht door smeltende ballon De Schipholtunnel is zater dag een uur afgesloten ge weest door een ballon. Dat maakte ProRail gisteren be kend. Een Hello Kitty-bal- lon van aluminiumfolie vloog van het perron en raakte in de tunnel de bo venleiding. De ballon smolt door de spanning op de dra den. Door de rookontwikke ling mochten er geen trei nen meer rijden. Het is niet voor het eerst dat een ballon voor vertraging zorgt Een soortgelijk incident deed zich op 9 juni voor. Examendiefstal: 42 scholieren vervolgd Zeker 42 scholieren worden vervolgd voor het stelen van eindexamens op de Rotter damse Ibn Ghaldounschool, of het verspreiden daarvan. Dat meldt het Openbaar Mi nisterie. Van de verdachten worden er elf vervolgd voor het daadwerkelijk stelen van examens. Acht verdach ten, leerlingen van Ibn Ghal- doun, krijgen zeker geen di ploma, bleek gisteren. Autisme: geen herkeuring rijbewijs Mensen met autisme hoe ven zich niet meer te laten keuren als ze hun rijbewijs willen verlengen. Minister Melanie Schultz (Infrastruc tuur) kondigde dat gisteren aan. Het laten vervallen van de herkeuring voor mensen met autisme, zou geen gevol gen hebben voor de ver keersveiligheid, aangezien de ziekte niet erger wordt in de loop der jaren. Weduwe houdt volledig pensioen De nabestaandenuitkering van Nederlandse weduwen die in het buitenland wo nen, mag niet worden ver laagd. Dat heeft de recht bank bepaald in een zaak die was aangespannen door weduwen van Turkse en Ma rokkaanse afkomst. De uitke ring werd door Nederland verlaagd tot het peil van le vensonderhoud in de lan den waar de weduwen wo nen. Dat is in strijd met ver dragen. Gezin vraagt gebiedsverbod Drie leden van een gezin uit Bunschoten spanden giste ren een kort geding aan om te voorkomen dat ze binnen kort plotseling oog in oog ko men te staan met de plaats genoot die hen jaren sek sueel misbruikte. De slacht offers, tussen 17 en 24, wil len weten wanneer de ver oordeelde 32-jarige op verlof mag. Ook willen ze dat de rechter het straatverbod uit breidt dat de man al kreeg. Piet Withagen, eigenaar van Intra- tuin in Halsteren, voelt zich over vallen door alle aandacht die op zijn zaak is gevestigd, nadat de kantonrechter heeft geoordeeld dat hij een 76-jarige bloembind ster niet mag ontslaan omdat ze te oud is. Dat zou leeftijdsdiscri minatie zijn en dat is verboden. Een rechtszaak... De buitenwacht zou de indruk kunnen krijgen dat werkgever en werkneemster min of meer op voet van oorlog leven. Maar niets is minder waar, bena drukt de Intratuin-directeur. „Er zijn geen problemen. Alleen had den wij het gevoel dat het voor Ans tijd werd om op haar 76e eens te stoppen. Maar ze wilde verder werken en dat is haar goed recht", zegt Withagen over de bloembindster die dertien jaar ge leden bij hem in dienst trad. Maar goed, de Halsterse moest wel eerst naar de kantonrechter om haar recht te halen. Die gang van zaken vindt Withagen ook De kantonrechter verbiedt Intratuin om een 76-jarige bloembindster vanwege haar leeftijd te ontslaan vervelend, maar dan vooral van wege de media-aandacht die hem gisteren overviel. „Ans werkt op dit moment gewoon weer voor ons, anderhalve dag per week. Ver der hebben we de zaak in goed overleg opgelost: ze werkt tot 31 december van dit jaar en dan stopt ze er mee." Zelf wil de bloembindster niet uit weiden over wat er allemaal is ge beurd. Maar haar baas snapt wel waarom de bejaarde bloembind ster wil doorwerken. „Ans heeft zo veel ambitie en is zo graag be zig met haar bloemen. Daar is ze, voor zo ver ik weet, heel haar le ven mee bezig geweest. Boven dien heeft ze dankzij haar werk bij Intratuin nog steeds veel con tacten en die wil ze natuurlijk niet kwijt. Ze wil doorwerken en dat kan ook. Tot eind december. Dan nemen we met een leuk feestje afscheid van Ans." Het is niet bekend welke 'nette re geling' Intratuin en de bloembind ster hebben getroffen. Een van de redenen waarom de Halsterse naar de rechter stapte, was het uit blijven van een in haar ogen be hoorlijke vergoeding. Het lijkt er op dat met de nu gesloten rege ling ook dat pijnpunt is opgelost. Directeur Piet Withagen van Intratuin vindt rechts zaak vervelend en baalt vooral van media-aandacht ANALYSE DEN HAAG - Politici vinden het doorgaans knap lastig om verve lende boodschappen ineens naar buiten te brengen. Liever hakken ze de onheilstijding in stukjes, zo dat burgers al een beetje voorbe reid zijn op het slechte nieuws. Minister Jeroen Dijsselbloem (Fi nanciën, PvdA) is geen uitzonde ring op die regel, weten we sinds gisteren, nu hij plotseling stelt dat nieuwe hulp aan Griekenland 'onvermijdelijk' is. Even terug in de tijd. Velen zagen vorig najaar al aankomen dat de Grieken voor een tweede keer uit de brand geholpen moesten wor den, nadat Nederland eerder al 3,2 miljard euro had overgemaakt naar Athene. WD-leider Mark Rutte bestond het in campagne- tijd echter te zeggen dat er 'geen cent meer naar Griekenland' zou gaan. Dat heeft hij geweten: een paar maanden later werden de afspra ken met de Grieken opengebro ken. Ze kregen meer tijd en een la gere rente om hun schulden af te WD-leider Mark Rutte be stond het in campagnetijd te zeggen dat er 'geen cent meer naar Griekenland' gaat Vrijwel elke econoom weet inmiddels te vertellen dat Griekenland zijn schulden nooit meer kan afbetalen lossen. Kosten voor Nederland: één miljard euro aan gederfde in komsten, verspreid over veertien jaar. Schoorvoetend erkende de WD-leider dat hij zijn verkie zingsbelofte 'deels' had gebroken. Kort daarvoor achtte de net aange treden minister Dijsselbloem het al 'niet uitgesloten' dat er na 2014 nog een derde steunprogramma nodig zou zijn voor de armlastige Grieken. Om het Zuid-Europese land er bovenop te helpen, is 'langjarige betrokkenheid' nodig. „Misschien wel tien jaar", aldus de bewindsman. Gisteren ging Dijsselbloem dus een stapje ver der: 'niet uitgesloten' heette nu 'onvermijdelijk'. Zijn commen taar op deze wending: 'Dat is geen nieuws'. Inderdaad: wie de discussie had gevolgd zag allang aankomen dat Griekenland met zijn torenhoge schuldenlast op nieuw te hulp geschoten moet worden. Maar waarom zei Dijssel bloem dat eind vorig jaar dan niet al klip en klaar, zoals de Kamer herhaaldelijk vroeg? Het antwoord laat zich makkelijk raden: Griekenland voert op dit moment draconische bezuinigin gen door in ruil voor leningen die in tranches worden gegeven. Ver zaakt het land, dan krijgt het geen geld en belandt het in acute betalingsproblemen. Nu al een derde hulpronde in het vooruit zicht stellen, kan er alsnog voor zorgen dat de Grieken op de rem trappen. Dat wil niemand, zeker Nederland niet. Europese regeringsleiders durven het ook niet aan om hun burgers de harde, ongemakkelijke waar- SCHIPHOL ROTTERDAM DEN HAAG AMSTERDAM UTRECHT door Nico Schapendonk HALSTEREN - Wat een heisa. En dat terwijl er intussen allang, en in goed overleg, een nette regeling is getroffen. Grieks spook zit Rutte door Laurens Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4